Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Lectii si know how on line, Sport

Kindle

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 9

Marina

6383 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Marina un Mesaj Privat  Reply with Quote

Kindle

Cine are Kindle? Cat de potrivit e pentru un copil? Nu ma intereseaza aspectul copilul are 9 ani ce'i trebuie Kindle ci mai degraba aspectul medical, ii poate afecta vederea sau alte din astea?
Aveti copii care citesc de pe kindle?
Precizez si ca nu am acces la carti scrise in limba in care citesc copiii mei, asa ca de pe amazon descarc ce vreu si am un acces mult mai usor la literatura respectiva.

Marina
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

danamiha

2920 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danamiha un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da, noi avem de o saptamana. Fiul meu (10 ani) a inceput sa citeasca de pe el.

Mergi la inceput

Marina

6383 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Marina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Super, sincer cartile pe Amazon sunt mai ieftine ca in librarie :)
E ok, nu il vezi mai obosit , ii place ?

Marina
Mergi la inceput

danamiha

2920 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danamiha un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da, ii place, obosit nu pare pentru ca nu citeste foarte mult. Sotul il foloseste mai mult. Imi imaginam ecranul ca e ca si la calculator, dar e diferit, cred ca tocmai pentru a nu fi obositor cititul...

sunteti toti in Africa?
Mergi la inceput

Marina

6383 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Marina un Mesaj Privat  Reply with Quote
nu inca, copiii termina scoala la sfarsitul lui Iunie si dupa aia vin

De asta intreb de Kindle pentru ca de aici nu o sa pot pune mana pe carti in franceza, si in romania era un chin si mereu le vanam, asa cu kindle am rezolvat problema

Marina
Mergi la inceput

membru veteran marius

18949 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui marius Adauga semn de carte la raspuns Trimite marius un Mesaj Privat  Reply with Quote
E super Ok. Ioana citeste mult de pe Kindle. Si-a luat carti de pe net (in format doc sau pdf) si le-am convertit in format compatibil Kindle - este soft free pe net. Am cumparat si de pe Amazon ce nu am gasit free.
Am utilizat si eu Kindle dar ea este stapana . E super Ok. Un produs excelent pentru orice cititor. Il recomand cu caldura.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa
Mergi la inceput
Luna1
Luna1

6635 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Luna1 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Wu am un reader de la Sony si il iubesc. Insa daca mai asteptam putin mi-as fi luat Kindle.

I-am luat Kindle lui socra-miu si este super, super. Ecranul este special (ink nu stiu cum) astfel ca nu reflecta, are aspectul foii de hartie. Poti citi in plin soare si nu exista probleme de contrast, de fapt cu cat mai multa lumina cu atat vezi mai bine scrisul, ca si o carte.

Il recomand cu caldura, daca aveti nevoie de carti (in engleza) trimiteti-mi mesaj si va trimit.

Mergi la inceput
AB_AC
AB_AC

1871 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite AB_AC un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi avem unul, dar fetita mea (8 ani) nu e interesata. Prefera cartile. E util insa in vacante.

Mie personal mi se pare mai obositor pentru ochi. Fondul alb chiar imi obosea ochii asa ca am trecut la negru, dar acolo imi joaca privirea peste randuri.
Mergi la inceput

membru veteran marius

18949 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui marius Adauga semn de carte la raspuns Trimite marius un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Wu am un reader de la Sony si il iubesc. Insa daca mai asteptam putin mi-as fi luat Kindle.

I-am luat Kindle lui socra-miu si este super, super. Ecranul este special (ink nu stiu cum) astfel ca nu reflecta, are aspectul foii de hartie. Poti citi in plin soare si nu exista probleme de contrast, de fapt cu cat mai multa lumina cu atat vezi mai bine scrisul, ca si o carte.

Il recomand cu caldura, daca aveti nevoie de carti (in engleza) trimiteti-mi mesaj si va trimit.

Eu ... Ioana...

Mergi la inceput
Luna1
Luna1

6635 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Luna1 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Marius am sa fac o lista cu cartile pe care le am ca sunt vreo 2000 si iti trimit PM. In general ce fel de carti va intereseaza pe tine si pe Ioana?
Mergi la inceput

membru veteran marius

18949 Mesaje
Am sa te pun in legatura directa cu Ioana (prin mail sau facebook) cred ca este cea mai potrivita solutie.
Intentioneaza sa faca scoala in Marea Britanie (ma refer la studiile superioare) deocamdata are 15 ani dar este la info bilingv (engleza intensiv din clasa a V a. Asta este una din explicatiile de rigoare

Mergi la inceput
Pag. din 9 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com