Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (59)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

gabitza e ok de dat deci sirop agave? Am tot studiat dupa ce ai scris si vad ca e complet natural, personal nu vad di ce nu...

Fulgi de ovaz te referi la dinaia de oameni umani?

Merci pt idei!

Da si mie o reteta de budinca de fructe+brz te rog = mod preparare ma refer.

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

sugubina mai poti incerca
- fulgi de ovaz cu fructe (banana,piersica ..)
- iaurt cu cereale bebe sau cu biscuiti bebe(eventual facuti in casa)
Grisul il poti indulci si cu sirop de artar,de agave sau de stevie. Mai poti adauga pt un gust nou si pudra de roscove(supranumita cacaua copiilor) sau putina scortisoara

- lapte de migdale (si susan) cu cereale (fulgi de ovaz)-- nu mai stiu de la ce varsta este permis totusi laptele de migdale
- divere budinci pe baza de branza si fructe...




mami de gemenasi



poze



Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dusickax spune:

Salut!

Sunt si eu viitoare mamica de gemeni, noi avem 15 saptamani. Saptamana aceasta Vineri mai exact mergem sa facem eco si triplu test, sper sa vedem si noi ce suntem, baietei sau fetite. La morfo fetala de 12 saptamani dna doctor ne-a spus ca se poate sa avem baietei.
Sugubina...noi suntem rude, mai exact verisoare. Mi-am dat seama cand citeam, ca le spui pufice la fetite si stiam de pe fb, de la Daniel.
Cam atat, o sa va citesc in continuare, insa abia mi-am facut curaj sa postez mesajul.

bye bye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Bun venit! Sarcina usoara iti doresc, crestere mare la pitici!
Pai sa ne mai scrii, cu curaj, ca nu suntem noi bau-bau .

Noi plecam joi seara la mare ptr. 10 zile. Sunt deci in febra pregatirilor Sunt curioasa cum se vor adapta picii la schimbarea de mediu. Sper sa nu fie problema. Dupa sejurul de la mare, odata ajunsi acasa, vom incepe diversificarea. Sa vedem gusturile shmekerilor... Dar ne mai auzim pana atunci...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Sugubina, m-am uitat la pozele voastre si mi-au luminat sufletul fetele tale! Sunt adorabile cu ochii aceia luminosi si veseli si imi trezesc cele mai frumoase amintiri...

Mammarutza, drum bun si concediu frumos sa aveti! Noi plecam peste 2 saptamani la mare.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

siropul de agave e natural,e ok pt bebe
Fulgi de ovaz le-am dat din cei normali,din plafar/ supermaket.I-am last fie la inmuiat peste noapte in lapte(cand eram deja pe LV) sau ii poti opari cu apa si apoi blenduiti cu fructe crude sau fierte

o reteta debudinca ( si altele interesante) gasesti ici http://bebster.ro/retete-copii-bebelusi-alimentatie-sanatoasa/budinca-cu-branza-si-sos-de-zmeura ( o mamica de la odiseea mea e responsabila)

revin...

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

noi suntem la mare dupa 15 august,in Saturn

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

dusickax vaai nu pot sa cred, ce mica e lumea! BINE AI VENIT! Sarcina usoara si bebei sanatosi sa ai. Sa ne zici cum a fost la eco. Sunt in aceiasi placenta?
Ai ramas natural sau cu fiv?

mmammarutza spor la pregatiri. Unde plecati?

manumanu merci te pupez!

gabitza35 inca o data merci de ideile de retete. Sirop de agave chiar voi lua, am vazut ca are la Dm mai ieftin si cica bio.


Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dusickax spune:

Am ramas natural, nici noua nu ne venea sa credem. Toata lumea ma intreaba daca avem gemeni in familie. Insa in familia mea din cate imi amintesc, nu.
Oricum vroiam doi copii, asa ca abia ii asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capricorbus spune:

Buna, sunt noua pe acest forum,desi il citeam si in perioada cat am fost gravida. Puisorii mei au un anisor pe 13 august 2011. Nu am intampinat cele mai mari si mai grave probleme, din cate puteau fi in aceasta perioada. Amandoi inca au o masa si in timpul noptii. Rares deja merge in picioare insa Cezara este tare lenesa - ii este asa de bine la mami in brate............Acum ca am facut cunostinta sper sa imi fac curaj si sa intervin chiar si in discutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Hmm, cam complicat la noi cu vacanta! Adica avem rezervat un apartament cu 2 camere in Mamaia Nord, aproape de Navodari. Dar aseara i-a casunat sotului meu ideea de a merge in Croatia. Si eu am spus: "de ce nu?" Am mai fost de 3 ori in Croatia si am fost f. multumita. Vom vedea ce vom face pana la urma.
Va tin la curent.

la toti.

Mergi la inceput