Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (59)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

Anamaria, sunt convinsa ca va fi bine de data aceasta pentru voi, va doresc tot binele din lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Mimika multumesc pentru raspuns. M-ai mai linistit nitel, adica gandesc la fel ca tine, si cu amnio si cu biopsia, aveam nevoie sa o spuna cu glas tare cineva care a trecut macar prin una din ele. Sper sa ma molipsesc si eu de la tine (cu gemenii de dupa ingeras).

Unde mai este Tutunaru, in afara de spital de stat? (De fapt nici la cel de stat nu stiu de unde sa-l iau :D ). Eu sunt setata destul de mult pe Medlife, mai mult de atat nu prea stiu.

O sa rasara soarele si pe strada noastra, ar cam trebui, nu? Cu un ingeras pazitor acolo sus. Va pup pe toate, e nemaipomenit sa ai sprijin in jurul tau.

Ana cu bebe Miruna-Andreea
pozici cu Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Tutu are cabinet particular, acolo mi-a facut amnio, nu la spital. Si stiu ca lucra si la o clinica de FIV-uri, nu stiu amanunte, poate FIV-istele stiu mai bine. Multa sanatate si noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

la stat e la Elias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

anamariam,

despre biopsia de care vorbesti cred ca am citit pe site-ul unei clinici din viena si cred ca avea un pret de vreo 700 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

ANAMARIA, sincer imi pare tare rau ptr. ce s-a intamplat! Sa stii ca de cand am citit mesajul tau initial, in fiecare zi m-am gandit la tine. Nu trebuie sa cauti explicatii, D-zeu le stie mai bine decat noi pe toate.
Iti doresc tot binele din lume si sa-ti dea D-zeu putere!
Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu raspunsuri. La mine n-a fost cazul nici de amniocenteza, nici de biopsie.

Te pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Servus !
Nu am mai scris pe acest forum ca din pacate nu ne mai incadram ...dar am vazut msajul Aneimaria si am simtit nevoia sa scriu .Din pacate ,si eu sunt mamica unui ingeras.Matei a murit ,nu stiu daca va mai amintiti povestea noastra - el avea malformatie la inima .Victor - fratele geaman a lui Matei este bine ,sanatos.Este cumplit si vreau sa spun ca este bine si preventiv sa faci toate analizele si sa nu mai treaca nimeni prin asa expriente cumplite.Eu am facut amniocenteza la Cluj dar eram deja in saptamana mare...mult prea tarziu si nu mai aveam ce sa fac,oricum ei erau in ac placenta dar puteam sa-l pierd si pe Victor.
Va pup pe toate si va citesc aproape zilnic deoarece povestile voastre ma fac sa ma gandesc la Matei si stiu cate planuri avem si u petru "gemenii mei"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

misspii: mereu m-am gandit la voi, insa cum sa indraznesc sa mai intreb ce faci? tare ma bucur ca Victor este bine. Matei va va veghea din cer. daca poti, mai intra aici cand si cand si spune-ne ce faceti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna gemenistele mele,

Of ce povesti triste!

anamariam79 multa putere si fi sigura ca iti va da Dumnezeu alt bebe, sau cine stie chiar doi bebe daca e sa fie! Hai fi pozitiva.

misspii ce frumusel e Victor, un sugubet! Pupici! Cum merge alaptarea?

Noi azi facem Noo Luniteee! Pufele au stat mai mult afara deci decat in burta! E asa frumos! A reusit si Maruta sa se ridice in patut+tarc in picioare sa stea ca sor-sa, ce ea nu? Scoru la kile e 8.6 la 6.8, ne mentinem diferenta.

Fetele dati-mi si mie idei de ce alte gustari mai pot da la bebe? In afara de:
- Iaurt+banana
- orez cu lapte cu banana
- gris cu lapte cu banana
(tot pun banana ca zahar nu dau)

kiss!

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

sugubina mai poti incerca
- fulgi de ovaz cu fructe (banana,piersica ..)
- iaurt cu cereale bebe sau cu biscuiti bebe(eventual facuti in casa)
Grisul il poti indulci si cu sirop de artar,de agave sau de stevie. Mai poti adauga pt un gust nou si pudra de roscove(supranumita cacaua copiilor) sau putina scortisoara

- lapte de migdale (si susan) cu cereale (fulgi de ovaz)-- nu mai stiu de la ce varsta este permis totusi laptele de migdale
- divere budinci pe baza de branza si fructe...




poze

Mergi la inceput