Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (59)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui manumanu

Mirela, tare scumpi motanii, se vede ca s-au simtit bine, si voi la fel! Am uitat sa te intreb daca nu ai observat daca la Mistral resort aveau loc de joaca amenajat pentru copii. Stiu ca voua inca nu va trebuie, dar la varsta "noastra" este esential.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008



acum se amenaja
se pusese si o piscina gonflabila, leagan, 2 balansoare mici
am vazut si valahia inn si sotul si cumnatul au vazut caruciorul roz al gemenelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

seara buna fetelor..mi=am facut si eu un pic de timp..sa va mai scriu cate ceva despre noi. eu sunt in febra ex de permis auto..maine am sala..sa-mi tineti pumnii!!!
gemenii nostri..sanatosi tun..am scapat intr-o luna de pampers, sunt complet fericita, mai ales ca de la toamna mergem la gradi. Singura"problema"a ramas suzi..de care vom scapa sigur, ca e interzisa la gradi:)))

merg sa mai citesc ceva de prin urma..ca sunt tare la "necurent"cu stirile.


www.facebook.com/album.php?id=100000225799068&aid=53495" target="_blank">Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Mirela am vazut pozele cu Motanii! maaama ce distractie pe ei, oriunde pe iarba, in camera..ce mai! Ce bine ca ati iesit si voi!

Mai bagi parc saptamana viituare? dc da da si tu semn!

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-mary, manu-multumim de complimente. vazut si eu bebici de mirela-superbi.de pe la cat au inceput sa maerga de-a busilea? de la ce luna?
-mary-ai mei au 6100 fata si 6380 baiatul la 4,5 luni.in unele poze par mai amri-ca sunt facute din apropiere, mami a lor ar fi vrut sa le prinda si sclipirea din iris, si zambetul din coltul gurii dc se putea

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/olanesti-4%20luni/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

viss sarna
inca nu merg in 4 labute, adica se ridica si se tot invart in cerc sau se bataie inainte si inpoi
de pe la 5 luni s a riicat Razvi si Robert dupa 6 luni, ca el e mai gras, si de 2 sapt a inceput si el sa se bataie
dar se rasuceste ceva de speriat, acum e intr un loc, in sec urmatoare e in alta parte
in schimb Robi a stat primul in fund si mai nu se ridica si singur in fund

Sugu daca nu ploua venim si in parc, dau cu telefonul daca vin
pupici fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-mary, manu-multumim de complimente. vazut si eu bebici de mirela-superbi.de pe la cat au inceput sa maerga de-a busilea? de la ce luna?
-mary-ai mei au 6100 fata si 6380 baiatul la 4,5 luni.in unele poze par mai amri-ca sunt facute din apropiere, mami a lor ar fi vrut sa le prinda si sclipirea din iris, si zambetul din coltul gurii dc se putea

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/olanesti-4%20luni/



Multumesc ptr raspuns. M-ai facut sa zambesc, si eu le fac poze de aproape sa se vada zambetul acela frumos... Iar cu greutatea te-am intrebat ptr ca ma mai ghidez si eu dupa ai tai... Ai mei la 4 luni si o saptamana au 5870g Luca si 5815g Ianis. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Buna fetelor,
La noi cam de o saptamana, seara de seara e mare scandal... De cum venim din oras pe la 8.30 si pana le dam sa pape la 9.30, urla ca niste turbati. Ii leganam, le cantam, stau si in brate si nimic, ei urla din ce in ce mai tare. Doar cand le facem baita stau cuminti ... Chiar nu stiu ce sa le mai fac . De multe ori imi vine sa plang de mila lor, alteori imi vine sa tip, dar imi zic in gand RABDARE MAMI, RABDARE .... Ma consolez singura si-mi zic, hai ca nu mai e mult pana la 9.30, cand se va face liniste . In rest in timpul zilei sunt cuminti, papa la 4 ore, iar intre mese 2 ore ganguresc si 2 ore dorm. Lui Ianis ii place cand il pup, in schimb Luca se enerveaza. Le place sa le cant, daca s-ar putea sa ma maimutaresc in fata lor tot timpul, ce bine ar mai fi... Sotul e in concediu si ma ajuta tare mult, dimineata ii scoate doar el pe copii la plimbare, seara iesim impreuna. Saptamana viitoare plecam si noi la Falticeni, vom sta cam 2-3 saptamani, abia astept sa-mi revad surorile si pe mama bineinteles. Ma duc si eu la somn acum, simt cum ma lasa puterile. Va pupam

Mami de 2 baietei Luca si Ianis ( 4 lunite )
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1378825846554.39826.1709157796

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

seara buna fetelor..mi=am facut si eu un pic de timp..sa va mai scriu cate ceva despre noi. eu sunt in febra ex de permis auto..maine am sala..sa-mi tineti pumnii!!!
gemenii nostri..sanatosi tun..am scapat intr-o luna de pampers, sunt complet fericita, mai ales ca de la toamna mergem la gradi. Singura"problema"a ramas suzi..de care vom scapa sigur, ca e interzisa la gradi:)))

merg sa mai citesc ceva de prin urma..ca sunt tare la "necurent"cu stirile.


Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!
www.facebook.com/album.php?id=100000225799068&aid=53495" target="_blank">Comorile noastre


felicitari pentru progrese, noi tot cu pampers, anunta cand fac, dupa ce fac, si n-au mare drag de olita. noi am amanat putin gradi, mergem din ianuarie.

cum e cu examenul auto?? il luasi?

pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna Gemenistele!

mary1975 cre ca te ia cu stresu ala maxim urcator cand ii auzi cum plaang!

Asa fac si Pufele desi nu mereu. Cand venim din parc, le parchez in tarc si tre sa pregat repede baia si hainele ca urlaaa ! sunt obosite si infometate si daia. Si nu am cum sa le ogoi sa le legan sau ceva, ca cine mai pregate totu de baie si culcare?

luminita2008 tu de cand ai inceput cu pusu la olita?

Mi se pare asa frumoasa viata acum! Parca simt ca traiesc. Cand eram la servici incepeam sa simt viata in weekend. Care se termena brusc, si incepea iara rutina zilnica ce nu putea fi intrerupta. Acum vad bebei, vad frunze, vad luna cum rasare sau soarele cum apune dupa bloc. Acum simt teii in floare si vantul prin par, si fiecare seara de vara e ca un vis implinit. Cu mine impingand la carut, cu Puficele adormite in mirosul verii la inceput de seara. Nu vreau sa se termineeeee! Mai am un an jumate de trait asa. Dupaia iau matza de cuadaaa!

Ce bine ar fi sa fie si bani sa pot si trai in adevaratu sens al cuvantului.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Sugubina, ai dreptate, asa zic si eu ca sunt obosoti si le este si foame, ar trebui sa le fac baie atunci cand ajung acasa. O sa le pregatesc hainutele inainte de a iesi in oras, ca baita e numai decat gata. Pupam puficele dragalase.

Mergi la inceput