M-am hotarat.............adoptie(74)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BebeAnda spune:

irina_g-Si cand te gandesti ca noi suntem prea mici ptr a face ceva insa cum am mai spus si repet..poate ca cineva "cu putere"(o persoana sau mai multe la un loc) din tara asta va face lumina!Restul e tacere si asteptare...

erato-Multumesc mult!Sa ne ajute Dumnezeu pe toate dupa cum crede el ca e mai bine ptr fiecare...

Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

BebeAnda, au inceput vizitele cei de la directie?????

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Am gasit aici http://mamici.ele.ro/Familia/Adoptia_--d253.html niste povesti interesante despre adoptie, unele nu prea frumoase, dar din pacate aceasta este realitatea, dureroasa uneori (vezi povestea Ioanei). Ma intreb daca ese povestea Ioanei, fata adoptica a unei doamne de pe forum Linasobolina... Ma gandesc ca da, prea seamana povestile, chiar si locatia, Delta. Oricum trista povestea.
Cititi articolele de jos in sus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebeAnda spune:

simo_73- Astazi m-au sunat de la Directie ca sunt toate actele in ordine si ca pe saptamana viitoare ma suna asistenta sociala sa fixam datele de vizite(momentan asistenta sociala e in concediu insa asta nu are importanta ptr ca termenul ptr obtinerea atestatului curge din momentul in care am depus actele)...deci acum pot sa zic si eu ca sunt pe drumul obtinerii atestatului sau in perioada de atestare...cred ca acesta e termenul corect...Tu ce ai mai facut?

Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

BebeAnda ce ma bucur pentru tine, eu inca nu am depus dosarul, eu o astept sa se intoarca din concediu :((((, asta este, mai am putin.maine am sa merg si eu sa imi verifice cineva dosarul acolo la directie si cred ca il si depun ca imi expira fisa medicala (am facut-o pe 5 august si am inteles ca e valabila 30 zile)
Oricum in octombrie ma vad cu atestatul luat (sper :)))))))))))
Simt ca mai este putin si imi vad puisorul, tu nu simti asta?
Si altceva ,fetelor sa nu ma credeti nebuna, dar ma simt cum as fi insarcinata, si abia astept sa imi vad puiul peste ceva timp

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Simo 73, atestatul il primesti in 60 de zile de la depunerea actelor, deci grabeste-te daca vrei sa-l primesti in octombrie. ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

amy2007- stiu am fost pe 12 sa il depun si au zis ca nu mi-l primesc ca doamna care se ocupa cu primirea dosarele e in concediu
merg maine din nou


"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebeAnda spune:

simo_73-Initial si eu cand am fost la Directie mi-au spus ca asistenta sociala e in concediu si colega ei era plecata din oras la un curs...ceva de genul acesta...insa doamna de la secretariat a fost draguta si mi-a primit dosarul ba a chemat o jurista sa se uite putin in dosar sa vada daca e ok...apoi eu uitasem sa fac copie dupa CI si mi-au facut acolo...Mi-au dat numar de inregistrare si astazi am vorbit cu jurista de la compartimentul adoptii care mi-a spus ca asistenta sociala e in concediu si vine saptamana viitoare cand o sa ma si sune ptr a stabili vizitele la domiciliu cat si la directie, dar dosarul meu isi urmeaza cursul firesc si termenul de 60 de zile incepe sa curga de la data de cand l-am depus, respectiv 17.08.2011 deci pana aici am dat de oameni cumsecade si sper ca in continuare sa fie asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

simo_73, credeam ca numai eu ma simteam insarcinata. la mine a trecut ceva timp de cand am atestatul (din mai) si acum parca simt cum se "misca" copilul in burtica mea. nu stiu, daca as afla ca as ramana gravida de-a dreptul, parca nu as fi la fel de fericita. Parca sunt facuta sa adopt, parca simt ca asta e drumul meu care m-ar implini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

fetelor, astazi merg la directie sa depun dosarul, am emotii

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput