M-am hotarat.............adoptie(74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Feteloooooor salutaaaaare!


Suntem bine, mai avem un ultim pasa saptamana viitoare ....(dupa incurcaturi de genul, in loc se sector V au scris sector IV, a trebuit rectificata sentinta-care venise intr-o luna, rectificarea a venit abia dupa inca doua luni....), acum am programat la Tribunal legalizarea ( saptamana urmatoare marti) si apoi urmeaza IN SFARSIT sa ii facem certificatul nou de nastere.
Va roooog spuneti-mi daca mai avem nevoie de altceva ( pt noul certificat de nastere) in afara de: buletine ( originale + copii), certificat de casatorie ( original+copie), certificatul lui Vladi ( cel vechi + copie).
Altceva mai trebuie? Timbre fiscale sau taxe pe care trebuie sa le platesc la CEC sau altceva? Se face programare , cat dureaza pana ne dau noul certificat?
Noi ne cam grabim pt ca in iulie vrem sa plecam in strainatate in concediu si mai trebuie sa facem si pasapoartele.....
Va pup cu mult drag! Bafta muuuulta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Va mai trebuie timbru fiscal de 1 leu sau 2, nu mai retin si hotararea legalizata.
Noua ne-au facut certificatul pe loc.
Felicitari!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Citat:
citat din mesajul lui MYH

Buna ziua!
Astazi am depus dosarul. Ne-au si spus deja ca suntem atestati, nu trebuie sa mai asteptam sa ne sune. La inceputul lui iulie ne vor da lista cu toate directiile generale din tara ca sa putem trimite email-uri in toata tara dar ne-au spus ca sunt aproape siguri ca nu vom primi nimic din at judet pentru ca nici noi nu dam nimic. La sfarsitul lunii pleaca asistenta noastra in concediu si mai luam legatura cu ea in iulie.
Cu Dumnezeu inainte!

Myh, din pacate, de aici inainte incepe perioada de vacanta. Ne-am atestat intr-un moment cam prost, dar asta e, mergem inainte!

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

timbru fiscal de 2 lei si la fata locului faceti o cerere.
noua nu ni l-a dat pe loc ,a doua zi l-am primit dar poate ai noroc si il iei pe loc.
la ridicare mi-a cerut livretul de familie- daca aveti- ca sa va scrie acolo numele copilului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Erato, eu zic ca oricand ne-am fi atestat tot prindeam concediu doar dureaza peste un an de acum inainte. Acestea sunt testele de rabdare pentru noi. Rabdarea este foarte importanta ca sa ajungi la fericire. Macar stiu ca nu voi avea o viata trista, ca ea poate fi foarte frumoasa pentru oricine. Important e sa ai inima deschisa si sa-ti dai seama de tot ce ti se da ca sa fii fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

MYH si ERATO- si eu am prins perioada de vara cu concedii!Insa eu am inceput sa trimit in tara cereri, am zis ca poate cine stie undeva este puiul meu!
Oricum eu va doresc un drum cat mai scurt si cine stie? poate de Mos Craciun veti avea puiutii acasa.Este o dorinta care am avut-o eu si s-a implinit si atunci asta va doresc si voua din tot sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Noi nu am avut livret de familie, pt ca atunci cand ne-am casatorit noi nu se dadeau astea. Dar am cerut sa ni se faca si ni s-a eliberat a doua zi impreuna cu certificatul de nastere.
Kora daca nu mai aveti timp suficient si pt pasaport, puteti face la urgenta unul care e valabil 1 an si se da pe loc.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Simo, multumim frumos pentru urari! Dumnezeu sa aiba grija de familia voastra frumoasa si sa ne ajute si pe noi sa ne implinim familiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Citat:
citat din mesajul lui MYH

Simo, multumim frumos pentru urari! Dumnezeu sa aiba grija de familia voastra frumoasa si sa ne ajute si pe noi sa ne implinim familiile.

Simo, ma alatur si eu multumirilor si un gand bun pt tine si toate mamicile din lume, dar si pt mamicile aspirante.
Sunt asa trista, am vazut la PROTV reportajul de vineri in care aratau 2 copii adoptabili de anul trecut pe care nu-i vazuse nimeni, doar baietelul fusese vizitat de o familie, dar nu a fost copilul lor si de anul trecut nu-i vazuse nimeni.

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Buna fetelor -Puteti sa puneti un link cu reportajul ,as vrea si eu sa-l vad.Multumesc.
Va pup si va urez bafta la toate fetele care sinteti in asteptare.
Si cum spunea Simo ,poate ca Mosu va pregateste cadourile si trebuie sa aveti rabdare ,si eu sint una dintre voi care exact de sarbatori l-am adus pe Marco acasa .Cind a ajuns aici a gasit curtea si casa plina de baloane si jucarii.A fost ceva neasteptat pt.el ,dupa drumul cel mai lung pe care l-a facut pina atunci.



mami di Marco

Poze

Mergi la inceput