Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Buna seara!

Ma mai tineti minte? Nu am mai intrat de ceva timp si nici sa citesc nu am resit...Nu imi ajunge ziulica, pentru ca sunt o plimbareata. Plus cei 3 puiuti...am ceva de lucru.

Raducu e bine, l-am crestinat pe 28 Mai. Poze aici: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150195942269440.310086.779159439&l=c194b3bc48

Toti copiii sunt sanatosi si bine in principiu. Ne face planuri de vacanta (stiu ca intreba cineva) si am realizat ca e din ce in ce mai greu atat logistic, cat si financiar. Astfel, ne-am hotarat sa inchiriem o vila in Bulgaria, pentru 10 zile, in cele mai bune conditii si la preturi avantajoase. Bineinteles, o vom imparti cu inca doua familii. Vedem vara asta cum functioneaza si, daca ne place, cam asa o sa aranjam concediile. Mai vreau sa merg pe la Moeciu 1-2 saptamani, sa ne ferim de canicula si la inca o pensiune din Vrancea, unde am rezervat prin site-urile de cupoane.

Singura problema cu Raducu e cu pielea lui sensibila, tb sa folosesc numai Trixera si nici asa cu e foarte curat. Are tenul foarte aspru si se irita rau de la orice. Acum, cu caldurile, e si mai si.

Cam asta pe scurt despre noi. Sper sa mai pot citi macar in continuare.
Multa sanatate tuturor puiutilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

hop si eu!! sunt frantaaaaaa de oboseala

nebuneala mare in bucuresti fetelor..si caldura "ajuta" muuuult.
am umblat toata ziua dupa niste "hartoage" si nu am rezlvat mai nimic,dar in schimb avem cercei!!! am o fara asa frumoasa!!!
a fost groaznic cand i-a pus...mai aveau putin asistentele si plangeau cu noi(eu,mama si puiutul)...


cris- mersi mult de ponturi!! am gasit un body alb si am facut cu el.
mada,simo din ce a prins okiul meu s-a stabilit pt joi in moghioros...va rog insa sa nu programati f devreme pt ca eu vin din chitila si nici nu sunt "matinal gen"..
fug la un dus
si apoi la somnic
pupici si somnici pufosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

simona imi pare super rau pt ce ai patit
offfffffffff
stiam ca frunza de varza e buina
esti gata cu pregqatirile de botez?
noi mai avem sa dam comanda de tort si de cateva ornamente florale pt mese
si sa terminam foisorul din curte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

seara buna fetelor.
am ramas fara net ceva mai devreme de aceea am dat cateva raspunsuri si apoi la revedere
sunt rupta de oboseala si eu...cred ca din wkd m-i se trage ca barbatu'asta al meu vrea numai plimbari luni de 100 de ori pe zi si eu sunt terminataaaaa..credeam aseara ca vomit . mi-am revenit azi dim.
bineinteles ca acum ca duminica avem botezul am o groaza pe cap. apoi mai e si bebelina care mananca pacalita...offf
hai sa nu ma mai plang
ziceati de intalnire in moghioros? pai sunt prezenta si eu. in alta parte nu stiu cum as putea sa ma deplasez. eu pot miercuri la orice ora

Deea - vrea si teea pe podium plssss. azi am schimbat pe NAN....la recomandarea medicului. oricum era scump ca naiba Novalacul si i-l daduse special sa-i rezolve problema cu burta si nu a rezolvat nik
Lalely- sa stii ca pitica mea cand sta cu soacra-mea mananca ok, doarme, beai ceai.....deci nu esti singura. chiar vorbeam cu al meu sot....eu tot le zic ca plange cand mananca si ca e agitata etc si poate o crede lumea ca sunt nebuna.....serios
Strumphy- unghiile le tai la 3-4 zile. ieri am taiat la o mana in somn, numai asa pot si cealalta mana cand o-i apuca
Stefy- daca te duci la medlife unde ti-am zis eu , ei fac cu pistolu'si doare 5 sec per ureche, din pacate a trebuit sa tin eu copilu dar sa stii ca e pe moment atunci apoi trece si uita si ea si tu. apoi am dat doar cu spirt si ii miscam de cateva ori pe zi sa nu faca cojite. dupa o sapt i-am pus cerceii de aur:)
yasmi- 7kg? cum???? trimite si la noi un biberon de-al vostru pls poate se ia!

fetelor mi-e asa somn de am uitat ce mai voiam sa scriu...revin maine dim .
somn usor

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

offffffffff
mai aveam de scris mai multor fete
dar ma simt extrem de obosita
va pup pe toate
si fug la nani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

seara buna fetelor.
am ramas fara net ceva mai devreme de aceea am dat cateva raspunsuri si apoi la revedere
sunt rupta de oboseala si eu...cred ca din wkd m-i se trage ca barbatu'asta al meu vrea numai plimbari luni de 100 de ori pe zi si eu sunt terminataaaaa..credeam aseara ca vomit . mi-am revenit azi dim.
bineinteles ca acum ca duminica avem botezul am o groaza pe cap. apoi mai e si bebelina care mananca pacalita...offf
hai sa nu ma mai plang
ziceati de intalnire in moghioros? pai sunt prezenta si eu. in alta parte nu stiu cum as putea sa ma deplasez. eu pot miercuri la orice ora

Deea - vrea si teea pe podium plssss. azi am schimbat pe NAN....la recomandarea medicului. oricum era scump ca naiba Novalacul si i-l daduse special sa-i rezolve problema cu burta si nu a rezolvat nik
Lalely- sa stii ca pitica mea cand sta cu soacra-mea mananca ok, doarme, beai ceai.....deci nu esti singura. chiar vorbeam cu al meu sot....eu tot le zic ca plange cand mananca si ca e agitata etc si poate o crede lumea ca sunt nebuna.....serios
Strumphy- unghiile le tai la 3-4 zile. ieri am taiat la o mana in somn, numai asa pot si cealalta mana cand o-i apuca
Stefy- daca te duci la medlife unde ti-am zis eu , ei fac cu pistolu'si doare 5 sec per ureche, din pacate a trebuit sa tin eu copilu dar sa stii ca e pe moment atunci apoi trece si uita si ea si tu. apoi am dat doar cu spirt si ii miscam de cateva ori pe zi sa nu faca cojite. dupa o sapt i-am pus cerceii de aur:)
yasmi- 7kg? cum???? trimite si la noi un biberon de-al vostru pls poate se ia!

fetelor mi-e asa somn de am uitat ce mai voiam sa scriu...revin maine dim .
somn usor

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

am fost azi la medlife unirii...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

deci sa vad ce imi amintesc
Miki eu zic sa nu-l mai stresezi pe vlad cu oala....din experientza iti zicca se incapataneaza si nu o sa mai vrea...dar dupa un timp o sa ceara singur....eu dupa lupte grele date de la 1 an (ca ma freca maica mea la cap a pun fata la olitza) la un moment dat plina de nervi si frustrari am renuntzat . nici olita nu mai stiam pe unde era pusa..cand stefy a implinit 2,5 ani surpriza, la cateva zile a cerut la olitza..facea si pp si kk...apoi in 2s scapasem si de pampi noaptea....asa o sa vina si vremea lui Vlad...

Simo nu tia-m vazut okiul..dar am ras cand ai zis ca iti e asa sa mai iesi pe strada cu copii ca te compatimeste lumea ca ti-ai luat-o
si un sfat de la mine....paine inmuiata-n vin rosu.trage ff repede vanataia

Somleac sa va fie de bine crestinarea!
pacat ca nu mai poti merge la prietena ta vineri....dar lasa ca il mai prinzi tu pe sot..mai ales decand s-a facut ascultatore mai disponibil,nu?
Aly si micutului Edy sa -i fie de bine crestinarea!!!!

Alexina scz,...am uitat de manechina ta....gata am trecut-o si pe ea pe lista manechinelor

maine facem si noi 3lunitze si e proba cantarului....luna trecuta am cantarit-o pe 9 ....
oricum nu vad eu mare crestere desi pot spune ca mananca bine si de dormit nu mai zic


a, mi-am amintit....deci nu sunt singura care aplic metoda prajitura pt abdomen plat...dar jur pe rosu fetelor ca desi am facut 2 rulade nu am mancat decat o feliute...

daca e intalneala joi dimi ....nu promit ca vin 100%, totul depinde daca pana joi dimi am cumparate sandale pt Stefy si pt mine o bluza...locul imi convine...sunt cu okii pe voi

Alexina desi am zis ca stau mai mut pee la socri...azi nu am ajuns decat pe seara....maine dimi nu stiu sigur ...miercuri as vrea sa merg in afi...dar ne vedem noi candva...insa ar sa fi pacat sa o ratam pe stefyapost

Cami eu zic ca nu dr. din ro sunt de neincredere ci spitalele ca nu sunt dotate
mi-a spus sotul ca la vienna erau muti medici cae studiasera la cluj bucuresti si iasi

acum depinde si de tipul bolii...ma bucur ca cumnata ta e bine...si multi ani ii doresc
si cumnatul din partea lui sormea a fost op de o tumoare testiculara acum 12 ani si e ok acum
o sa iti trimit pe pm cum se numeste boala socrului...cumnatul si sotul vor sa se agate de orice sursa...si crede ma ca cumnatul are si baza materiala...acum vor sa plece in cuba ca ar fi acolo un remediu facut dintr-un venin...nu cunosc detalii


acum sa va zic de noi...azi a papat cel mai bine dintotdeauna...oare o fi de vina si ceaiul...ca bea tot lp fara proteste...sau o fi ea in toane bune
in noaptea asta sper sa nu se mai trezeasca , ca aseara cand pe la 2 s-a tot foit..i-am facut lp si a baut tot...dar de la 2 la 3 i-am tot dat ceai dar fara rezultat...clar ceaiul nu ii tine de foamne...sau ii taie pofta de papa cum se zice....apoi la 5 fara alta sticlutza de lp....m-a cam terminat cu trezitul asta...dar daca ea dormea asa de devreme mi s-a parut normal sa nu mai doarma dupa 8-9 ore de somn
in seara asta am trezit-o pe la 21.30...o mini baie si joaca +lp si nani...
sa vad daca se mai trezeste si noaptea asta

gata fug la nani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

tb sa o parasc pe Dodo: facem noi baita , fericire maxima, ulei pe corp , ne tinem capul sus- sus, si cand sa o pun sa-i dau titi urlete frate de ziceai ca-i filarmonica in concert... drept care i-am pasat-o lu' ta-su i-am facut lapte praf a papat 100-110 ml cu trei opriri pentru ragaitul regulamentar, am pus-o in pat i-am tras de floricica cantatoare de trei ori a morfolit la suzi un pic si somn de voie...
sa vedem cat doarme va spun dimi... apropo vb Alexinei, LAVINIAAAA da si la noi din biberoanele lui Lucas...

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si da , Alina 06 eu cred in faza cu deochiul, tatal meu era sa moara de 2 ori , eu am patit-o urat de tot ca am si dormit cu deochiul pe mine, si bb si maria se deoache...tatal nostru, aghiazma, si pune ceva rosu pe el ( eu i-am luat carutul rosu , dar tot degeaba)

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna seara fetelor
voi lasati bebei astia mici sa se uite la tv?? si al meu tot cauta tv si il mai scap uneori dar cand imi dau seama ca se uita la tv ii schimb repede pozitia.
am fost azi la doctor sa mi-l consulte la urechiuse stiti ca ziceam ca vineri seara imi urlase de durere dar de atunci doar se tragea de ureche si plangea numai daca ii apasam eu sa vad daca il doare, iar febra nu a facut deloc. dr a zis ca are o sensibilitate. zis sa ii dau picaturi otocalm cate o pic in fiecare ureche de 2 ori pe zi si nurofen cate 2 ml la 8 ore, dar parca nu i-as da nurofen pt ca nu pare sa il doara. nu vreu sa se invete cu nurofen si mai tz cand chear o fi nevoie sa il bea ca pe suc asa cum face un nepot al meu. nu isi mai face efectul la el. voi ce ziceti sa ii dau sau nu?

37s cristian andrei cel mai iubit bebelus
[size=3]AMR MAX 8 ZILE[size=3]

Mergi la inceput