Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelloo

intru scurt sa va salut!!! si sa va trimit si de rigoare!!

eu sunt bagata in priza.....curatenie..mancare....maine pleaca mami si vreau sa le am toate la locul lor.

strumf, chiar tre sa pregatesc un bagajel ca mergem la plaja/piscina maine. si de data asta il luam si pe Lucas cu noi. am de gand sa il bag la balaceala sa aveti un vaccinel usor si fara alte simptome dupa.

ailed eu eram mare curajoasa imediat dupa ce am luat examenul..dar eram gravi si am renuntat... acum am mai incercat zilele trecuta dar nu pot conduce masina pe care o avem..e prea mare..lunga....dar nu ma las. dupa astia 2-3 ani cat voi sta acasa, o sa am nevoie cand incep serviciul, plus daca ne mutam afara din oras...

pooop nu am apucat sa citesc decat pagina asta..


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si eu la fel lavinia, eram gravi cu maria cand am luat carnetul.. si eu am zis ca atunci cand ne intoarcem acasa tb sa iau cateva ore si sa imi iau o masina mica si mai puturoasa ca asta a noastra e dupa gustul sotului naravasa

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia

ally sa aveti un botez minunat!!!


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata am luat o pauza pt somnul de pranz cu bubu..... oricum, ce e prea mult strica

offfff si astia iarasi sparg la trotuare


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada ai 2 copilasi superbi!!superbi!!superbi!!

diana anul asta nu cred ca venim in turcia, dar la anul 100% venim. astept un semn cand vii sa ne vedem.

lalely noi sughitul il calmam cu ceiuc sau apa.

simo,erau pozici cu mine si iasmi la piscina... oricum ai vazut dinainte poze cu costumul de baie :))))))))))) ce mai face arsenie??? ce mul;tttttt mi-ar fi placut si mie sa stau pe langa voi... poate odata ne vedem si noi





mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

fetelor eu nu mai rezist cu netul asta, ieri am scris doua mesaje au plecat la naiba, azi la fel. Nu ma mai joc asa.

Eu sunt manata de bombe cu pregatirile pentru botez si serbari si altecele, in 2 ore incep sa-mi vina musafirii.

Miki nu m-a mai sunat sotul tau aseara.

sper sa mi-l ia pe asta ca-i scurt.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Buna feteleor. ce faceti?
am luat la rand absolut toate pozele cu bebelusi, unul mai frumos ca altul. abia astept sa primesc si eu laptop-ul de la reparat sa pun poze cu printesa mea.

ieri am sarbatorit=o pe Bryanna, a facut 2 anisori. Am avut o gramada de invitati si multi copii.
Din pacate a venit ploaia peste noi si mi-a stricat tot cheful, a trebuit sa ne mutam in casa .
Bryanna a fost suita, tocmai de ziua ei nu a dormit suficient la pranz si nu prea ne-am inteles, dar asta e.. u copii mici mai greu.
Azi am fost cu Ayanna la vaccinuri, am facut cate unul in fiecare picior si unul pe gurita. A plans mititica, si eu cu ea. Sper sa nu avem complicatii.
La greutate suntem foarte bine, avem 4700. De la 2400 cat avea, dr e f multumita si avem 60 cm, adik a crescut 12 cm in 2 luni.
In rest este f cuminte, papa numai san si ii mai dau ceai pt burtik, am inceput sa avem unele probleme cu kkuta, e un pic constipata. Voi relua si eu ceaiurile sa o ajut cumva.

am produse la Bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:


Am ajuns si noi de la vaccin, a plans saracuta tare tare, i-a facut in ambele picioruse, imi era asa mila de ea...acum e la piept si suge, eu scriu de pe telefon, a adormit imediat ce am iesit afara in strada si pana aproape de casa, am tinut-o vreo 5min numai intr-o gura, a urlat rau, e si obosita ca nu a prea dormit si s-a trezit si la 5 jumate dimineata. Ii e foame rau, a supt un san, i l-am dat si pe al doilea. Sper sa nu faca febra sau alte complicatii, sa vedem cum o sa fie. Vreau sa ies la plimbare in parc ca e cald, soare si frumos, dar m-as duce in centru sa il asteptam pe tati sa iasa de la munca si sa mergem sa vedem ratele pe lac in parcul din fata palatului, ala e parcul meu favorit, de suflet as putea spune. Va pup, ne auzim pe seara

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Madutza bra eu am pus-o pe Bryanna in fund pe la 5 luni si asta pt ca statea ea singura fara ajutor, la 6 luni deja fugea de-a busilea prin toata casa si se catara de tot ce prindea, iar la 8 luni a facut primii pasi singurica.
eu zic ca cel mai bine este sa o pui cand ea e pregatita. Si dr mi-a spus la fel. Atata timp cat tu nu o fortezi sa stea e perfect. Unii copii stau si de la 4-5 luni in fund, altii nici la 7 luni nu pot sta singuri.

am produse la Bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza


Am ajuns si noi de la vaccin, a plans saracuta tare tare, i-a facut in ambele picioruse, imi era asa mila de ea...acum e la piept si suge, eu scriu de pe telefon, a adormit imediat ce am iesit afara in strada si pana aproape de casa, am tinut-o vreo 5min numai intr-o gura, a urlat rau, e si obosita ca nu a prea dormit si s-a trezit si la 5 jumate dimineata. Ii e foame rau, a supt un san, i l-am dat si pe al doilea. Sper sa nu faca febra sau alte complicatii, sa vedem cum o sa fie. Vreau sa ies la plimbare in parc ca e cald, soare si frumos, dar m-as duce in centru sa il asteptam pe tati sa iasa de la munca si sa mergem sa vedem ratele pe lac in parcul din fata palatului, ala e parcul meu favorit, de suflet as putea spune. Va pup, ne auzim pe seara

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


printesele noastre, cat au suferit strumpfi

tie nu ti-a spus dr sa nu o scoti din casa dupa vaccin? mie mi-a spus sa nu o scot 2-3 zile si sa nu ii fac nici baie.
Oricum nu o tin atat in casa, dar ma gandeam macar azi sa o feres un pic. Nu stiu, poate dupa amiaza o scot.. sa vedem.
oricum in landoul ei nu o atinge nimic.
si pt printesa mica.

am produse la Bazar

Mergi la inceput