Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri26

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Sa va povestesc...Mi-am facut si eu cont pe facebook aseara,am vrut sa vad si eu de ce toata lumea are cont acolo...va spun sincer ca nu mi.a placut deloc dar deloc asa ca l/.am sters azi dimineata.eu tin la viata mea privata,nu stiu cum sa explic sa ma fac inteleasa.bineinteles ca fiecare face cum vrea si cum ii place.eu va spun doar ca mie nu mi.,a placut.nu imi place sa imi expun viata asa...totusi de aceea este familie,prieteni apropiati ca sa imparti aceste lucruri importante si frumoase cu ei nu cu o lume intreaga.daca expunem totul ce ne mai ramane??stiu ca multi si.au regasit prieteni vechi acolo sau fosti colegi de clasa si poate asta este un plus dar eu sunt de parere cine vrea sa ma caute ma poate cauta si altfel si discutii pe messeneger ajung,nu trebuie sa stie toata lumea ce fac eu si cand toata ziulica.sper sa nu se sara cu rosii pe mine,ets edoar parerea si decizia mea.s-a pierdut inteleseul cuvantului PRIETEN...UN PRIETEN este cineva care te ajuta care te sustine cand ai nevoie care este mereu alaturi de tine,care inseamna ceva pt tine si nu cineva care iti da un like sau o invitatie sa ii fie prieten.repet,este doar parerea mea.eu sunt asa mai demomdata mai grijulie,am incredere in cineva doar cand mi,a aratat ca merita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

La Multi Ani, fetelor!
Michelle Crissa multumim mult pt urari! Ne pregatim de petrecere, la ora 5 o organizam la un spatiu de joaca. Stiu sigur ca se va bucura


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

LauraIoana-cum a fost petrecerea?i-a placut fetitei tale surpriza?

Nu mai scrie nimeni pe aici???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna ziua fetelor!

Laura, te asteptam sa ne povesteti cum s-a simtit micuta la petrecere.

Michelle, sa stii ca nici eu nu ridic la inaltime facebook-ul, insa nici nu il consider ceva rau. Eu il folosesc pt jocuri uneori si atat. In rest nu ma intereseaza prea mult socializarea de acolo.

Restul fetelor, ce faceti? Sper ca sunteti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

La multi ani sarbatoritilor de astazi!
Va dau si eu de baut ca e ziua sotului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Michelle Ninia
A fost f frumos la petrecere, sa vedeti ce zarva si ce hai cu 17 copii Thea era bagata in priza, parca nici nu ma vedea, nici nu ma auzea de ocupata ce era a primit o tona de cadouri (o partei le-am ascuns ca erau prea multe deodata) dar si distractia a fost maxima. Tipa de la spatiul respectiv ii antreneaza la jocuri, concursuri, cantece, dansuri etc. n-au timp sa stea sa se certe, de exemplu
Acum deja ma intreaba cand mai e ziua ei si cand mai vine Mos Craciun, ca mai are de primit nush ce "calut mai mare care se misca" si vrea tort printesa (si tortul ei i-a placut f tare, i-l face mama de la 2 ani din doua blaturi, cu crema de cioco in forma de cap de iepuras cu urechi si papion).
Ma termina ca-i la o faza in care vrea tot ce vede: "vreau si eu asa!" "vreau si eu din aia!", degeaba ii explic ca nu poate avea tot ce vede/cere si nici toate jucariile pe care le au alti copii! Ooofff! Sper sa-i treaca mai repede!
Eu nu am pagina de facebook, doar mi-am facut cont sa ma pot loga sa mai citesc la prieteni. Mie mi se pare maaare pierdere de vreme si, la fel ca Michelle, consider ca lumea se expune mult prea tare pt toata lumea!
Dau de baut si pt ieri, ca sunt Ioana si pt azi ca implinesc frumoasa varsta
Pupici, incerc sa adorm la loc!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

La multi ani, Laura Ioana! Sa fii sanatoasa si fericita mereu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

LauraIoana-ce frumos ca i.a placut fetitei tale petrecerea,imi imaginez deja cate rasete de copii si veselie a fost acolo.sa stii ca si eu procedez la fel cu cadourile cand este ziua lui Lukas ,pastele sau Craciunul,o parte i le ascund si i le dau cu timpul...nu este bine atatea dintr.o data pentru ca nu se poate concentra pe un singur cadou si nu mai stie sa aprecieze.Sunt sigura ca va trece si perioada aceasta in care Thea isi doreste tot ce vede.Acum cred ca facebookul este ok atata timp cat te limitezi la conversatii private si nu iti etalezi public toata viata.mie una mi.ar fi frica sa citeasca oricine.la cati psihopati sunt in lumea asta...mi.am activat contul dar tot nu etalez public mai nimic.Cu intarziere iti doresc LA MULTI ANI SI TOT CE ESTE MAI BUN IN VIATA,SA AI NOROC SI SANATATE!!!ai schimbat prefixul?si eu la anul il schimb

Ninia81-ai trecut prin atatea proceduri draga de tine...Esti foarte puternica.Sa scrii cand ai verde la bebe sa stiu sa incep sa numar.ai inceput sa folosesti stii tu ce?Abia astept sa ne dai vestea cea mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Michelle,nu am inca unda verde. Luna asta trebuia sa fac histerosonografie, dar cred ca o aman, pt ca nu mi-a trecut cm-ul si nu pot recolta pt culturi si sa imi vina si rezultatele pana sapt viitoare. Asa cred ca va ramane sa fac in februarie aceasta investigatie. Oricum nu am de ce sa ma grabesc, pt ca nu am nici 5 luni de la operatie...asa ca...mai asteptam.
Deocamdata fac analizele si pana acum au iesit bune. Sa ne ajute Dumnezeu sa iasa toate bune!
Stii cum e...mult a fost putin a mai ramas.
Stai linistita ca nu scapi de numarat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Buna,
aseara am fost la ecograf si vreau sa va anunt ca sunt fericita posesoare a unui samburel mic de 9 saptamani.
Mi-a fost teama sa scriu pana acum pentru ca am avut un hematom de 0.85 de cm, care-mi punea sarcina in pericol, din cauza caruia am sangerat 3 saptamani, dar aseara la ecograf nu se mai vedea decat un punct atat de mic, ca nu mai putea fi masurat.cred ca hematomul mi s-a tras de la faptul ca am urcat cu Vlad in carucior in brate 4 etaje inainte sa aflu ca sunt insarcinata si s-a produs o mica decolare de placenta.
Cu ajutorul lui Dumnezeu in august voi mai avea o minune!

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare


Mergi la inceput