Bucurii de sept - oct 2006 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

LA MULTI ANI, COPII! SI LA MULTI ANI TANIMA, CU INTARZIERE... muuuulta sanatate, intelegere, liniste si dragoste!

fetelor, scriu rapid, caci azi trebuie sa plec mai devreme de la serviciu: ieri dariuta a avut primul ei spectacol de dans la PALATUL COPIILOR. a fost foarte frumos, emotionant pentru mine, care m-am pierdut total cand au intrat copiii pe scena, nu o mai vedeam pe daria, am filmat aiurea, ca eram emotionata rau de tot. oricum, daria a fost foarte dezimvolta, nu a avut emotii. i-am spus inainte sa intre pe scena sa ambeasca si cand a iesit mi-a spus: ai vazut mami, am ras pentru tine! draga mea iubita....

noi inca suntem cu casa vraiste, nu stiu cand vom termina.... plecam in vacanta si nu ne-am mutat inca...

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

La multi ani bucurii!!!!
Sper ca ati petrecut frumos de ziua voastra....

Ale mele bucurii au stat "sechestrate" in casa fiindca Nicolas are rujeola:(... Si ieri, de ziua lor , nici nu am putut vb cu ei sa le spun la multi ani fiindca nu am avut net....:(
Asta e...

Lexi cum te simti?Sa ai grija de burtica!

Pupici la toata lumea!



Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Pufy, oooff, ce ghinion pe Nicolas, sa se imbolnaveasca tocmai de ziua lui. Multa sanatate! Un mare de la noi atat pentru tine cat si pentru pufisori.
Eu sunt bine, nu am nimic, ma simt foarte bine.
Roxana, felicitari Dariei pentru spectacol! Te cred ca ai fost emotionata. Succes la mutat.
Eu azi si maine ar trebui sa am liber caci e Inaltarea azi si oficial azi e liber peste tot, nu lucreaza nimeni, iar maine avem liber ca asa a hotarat "conducerea". Dar eu tot la munca sunt. Oricum nu stau mult, ca vad ca nu e nimic de lucru, ne-au speriat degeaba ca o sa vina de lucru pentru saptamana viitoare si sa fim aici. Ciuciu, n-a venit nimic.


de Maria Cornelia (20.09.2006) si 7+
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

buna fetelor,

eu sunt cu nervii la pamant... nu mai pot, sunt rupta in mii de bucatele si sunt foarte emotiva. as plange din orice, zici ca sunt in perioada aia de dupa nastere.

deja nu mai suport sa stau la mama, ma cert si cu ea, in plus ma gandesc cu groaza ca vine vara, copiii vor fi in vacanta si va trebui sa ma bazez pe ea sa stea cu ei. si, acum, cand am stat cu ea, mi-am dat seama ca nu are rabdare cu ei. se enerveaza repede, decat sa impuna reguli mai bine le face poftele, mai ales lui victor, si, cel mai rau dintre toate, face o mare diferenta intre ei 2: este evident pentru toata lumea ca il prefera pe victor! urasc chestia asta! si mama o face cu atata usurinta, in muulte gesturi. nu stiu cum sa fac vara asta, trebuie sa ma gandesc la o formula, nu foarte costisitoare, care sa ii adune pe amandoi copiii undeva dar sa nu o implice pe mama. Lil, ai gasit vreo scoala de vara? daca da, unde, la ce bani?

cam atat am avut de spus, eu azi sper sa gasesc intelegere la serviciu si sa plec mai devreme, caci muncitorii au zi scurta si este ultima zi cand mai receptionez apartamentul inainte de concediu. si daca-mi ramane neterminat, o iau iar de la capata dupa concediu, cee ce nu-mi doresc....

nu va mai scriu decat cand ma intorc din concediu. astept vacanta asta ca o eliberare, cred ca niciodata n-am avut nevoie mai mare de ea...

va imbratisam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Roxana, succes cu apartamentul si vacanta minunata! Sa va relaxati la maxim!
Eu ieri si azi sunt libera, datorita Inaltarii. Taare bine mai e! Luna asta e luna zilelor libere, vor mai fi 2 zile libere oficial luna asta.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 7+
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Roxana- cred ca eu te inteleg cel mai bine. Toata familia face mari diferente intre Dragos si Victor. Dragos sufera foarte mult din aceasta cauza, nu mai pot lupta cu familia sa nu mai faca diferente intre copii. Victor este cel iubit, el simte asta si el le face pe plac tuturor, ca urmare Dragos este in permanenta certat. Eu in schimb fac tot ce pot sa fiu cat mai mult cu Dragos tinind cont ca Victor este un excroc sentimental si cand vede ca ma apropii de Dragos vine si se baga intre noi.

Roxana - concediu placut si spor la mutat!

Ioana- sanatate lui Nicolas.

Lexi - relaxare placuta in aceste zile libere.







Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Am mai postat pe blog....

aveti link-ul la semnatura...

Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Roxana, se pare ca avem probleme comune. Am si eu discutii cu mama cand e sa stea cu Maria. Adica sta... dar mai rarut, ca-i mai dragut. Tine mult la programul ei pe care si-l face si care e mai presus decat orice.

Numai ca atunci cand sta ea cu Maria stiu ca e pe maini bune. Ii da ceai, ii da lapte, o schimba cand e transpirata, o imbraca corespunzator...

Multa rabdare, de fier...!

Mamici, ce faceti? Pe unde umblati?


Asa creste Maria Diana

My weight

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna fetele!
Gety, umblu si eu, nici nu mai stiu pe unde Am fost foarte aglomerata zilele astea, nici nu am reusit sa intru sa urez Bucuriilor "La multi ani!"...
Tanima, te-am ratat, scuze! La multi ani fericiti!!
Lexi, cica nu legumele-s de vina, nu stiu daca ai aflat; tocmai azi au anuntat la TV ca ar fi vorba de un alt aliment. Acum, care-o fi adevarul... cine stie...
Rox, sper sa rezolvati cat mai repede toate problemele legate de apartament, sa va puteti muta. Va doresc vacanta placuta!
Pufy
Cris, ma bucur ca lui Victor i-a placut in excursie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Despre noi...
Ieri a avut Narcisa serbare; toti au fost simpatici, mai mult sau mai putin emotionati, din pacate majoritatea raciti; din aceasta cauza nici nu prea au putut sa se pregateasca corespunzator pentru eveniment, multi copilasi au lipsit de la camin in cursul saptamanii... Dar pana la urma a fost frumos, au avut si parada costumelor; eu pe Narcisa am facut-o chinezoaica. Asa mi-a venit, in plus aveam in casa o rochita adecvata...
Eu, pe 1 iunie, am mers cu mai multi copii de la scoala la topaiala: s-au inatlnit cca 2000 de copii de la toate scolile din oras si au dansat la unison timp de trei minute. Nu va zic ce nebunie a fost acolo; pana i-am predat parintilor... pana am verificat a doua zi daca au ajuns cu bine acasa, toti... La anul sa nu mai aud de asa ceva (mai mult ca sigur o sa ma razgandesc )
Departe mai e vacanta aceea...

Va tzuc cu drag!


P.S. CHINEZOAICA

Mergi la inceput