Cresa/gradinita cu grupa Pampers in Iasi

Cresa/gradinita cu grupa Pampers in Iasi | Autor: amelie_p

Link direct la acest mesaj

Salut tuturor!

Ma puteti ajuta cu ceva recomandari privind o cresa sau gradinita cu grupa Pampers din Iasi?

Multumesc!




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelie_p spune:

Nimeni? Nimic? Deci sa fie bona?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dareformore spune:

Buna Amelie! Si eu caut o cresa decenta in Iasi. Am un baietel de 1 an si 2 luni si vreau sa ma intorc la munca...deocamdata nu sunt prea multumita de grupele baby pe care le-am gasit pe la gradinitele private. Plus ca preturile sunt marisoare (peste 900 de lei la program prelungit). Auzisem ca se va deschide o cresa privata pe langa Continental, dar nu am gasit nimic concret inca. In privinta bonei mi-e greu sa am incredere in cineva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Eu am avut copila la grupa pampers dar la o gradinita particulara. Am fost multumita, insa copila a racit f mult si f des si a facut si niste complicatii asa ca am renuntat deocamdata.

Amelie, ai varianta de bona?

Dareformore, al tau e f mic, nu cred ca il primesc la gradi la pampers. Sau poate, cu criza....anul trecut multe gradinite particulare au strimbat din nas, desi a mea implinea 1 an si 6 luni in septembrie, cind vroiam sa incepem.
Preturi asa mari cum spui insa, eu nu am gasit; pentru program prelungit pina la ora 17 mi s-a cerut in general in jur de 700 de lei (cam 550 taxa, plus masa, 10-11lei/zi).

Eu caut bona...dar lipsa de incredere imi face munca tare grea...




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelie_p spune:

N-am auzit nimic de cresa despre care spui. Continental de pe bulevardul Poitiers? Ma mai interesez si eu, desi pt noi care stam in Dacia ar fi total peste mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelie_p spune:

Intr-adevar e greu tare cu bonele. Nu avem inca variante, doar 2 numere de telefon primite prin 2 intermediari :D. Nu indraznim inca sa sunam, in speranta ca poate poate apare o gradinita care sa ne placa. Daca ai recomandari... Mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

amelie - cel mai bine intreaba mamicile de prin cartier despre crese. mai ales daca vrei sa fie in cartierul tau. sigur ele stiu. cred ca si babele stiu.
nu te baza doar pe raspunsurile de pe forum.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput