Cosmetice pe care le cumparam mereu

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela777 spune:

Crema Doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

crema de fata Bioderma, sampon Garnier, gloss Bourjois.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Xio, poti sa-mi spui despre ce rimel e vorba? Cum se cheama mai exact. Imi plac rimelurile lor, am folosit cateva dintre ele.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Edit: e asta http://www.psychologies.ro/Stiri/Mascara-Glam-eyes-Day2night-de-la-RIMMEL-1676135

sau asta http://www.adinanecula.ro/priviri-scandalos-de-seducatoare-mascara-scandal%E2%80%99eyes.html



Se numeste Rimmel Night&Day, e singurul de la ei cu 2 periute.
Din pacate cand se termina il schimb, ca si firma asta testeaza pe animale......aveti vreo recomandare de la firmele care nu fac asa ceva?


Mai adaug pe lista uleiul de par de la Balea..Aveam nevoie de un ulei si nu aveam destui bani cat sa ma lase inima sa dau pe altceva, asa ca mi-am luat acest ulei, stiind ca Balea are prodse bune pt par.Vreau sa spun ca m-a dat pe spate, chiar nu ma asteptam sa fie atat de bun.
Parul este moale, firele rebele linistite, ambalajul este foarte ok, e cu sistem din acela pompa, iar uleiul in sine miroase frumos, are o textura super.Eu imi pompez de 2 ori in palma, frec palmele si apoi il intind pe par, pe crestet doar pt firele rebele si apoi pe toata lungime parului, insistand pe varfuri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Hi XIO,

Incearca la bodyshop...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tab spune:

Am vazut creme noi baza de machiaj de la Nivea si Garnier . Ati apucat sa le folositi?
Sunt bune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

nu prea mai am produse pe care le cumpar mereu fiindca toate le-am gasit cu bube in cap (parabeni, parfum, substante nedorite..)
acum tot incerc sa gasesc produse noi si bune dar nu prea am succes

deocamdata la creme m-am oprit la Dr Haushka, o marca relativ naturala dar ma usuca la bani
la fond de ten am ramas la Bobby Brown ca e singurul care arata natural pe fata si concorda cu pielea mea (la culoare)

la sampon/balsam l-am gasit pe Dessert Essence (coconut flavour) fara SLS care face treaba tare buna
iar ca gel de dus iubesc la nebunie sapunul lichid de la Dr. Bronner, cel cu lavender
http://www.drbronner.com/DBMS/LS.htm


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Hi allure,
Vezi ca in Germania sunt destul de ieftine cremele de la Hauschka...daca are cina sa ti le aduca se merita..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Crema de maini cu glicerina de la Farmec
Sampon energizant Dercos de la Vichy
Produse pentru par blond de la John Frieda
Crema de corp Nivea Body Milk

Am scris doar produsele pe care le folosesc de ani de zile :)

Mergi la inceput