Bine v-am regasit Fulgusori de nov.dec 2009!

Bine v-am regasit Fulgusori de nov.dec 2009! | Autor: DianeAli

Link direct la acest mesaj

Au trecut 17 luni..de cand nu v-am mai citit:((
17 lunite are si Eddie al meu!
As avea o poveste luuuuuuuuuuunga...-cam cat 17 luni-de povestit:),dar o sa ma rezum doar la a va face o idee despre cum au decurs aceste luni din viata lui Edward.

Am nascut cu cezariana de urgenta,dupa ce m-am chinuit putin,vreo 14 ore in travaliu. Dar Eddie a iesit frumos si sanatos si asta a fost cel mai important,restul..deja am uitat!

Am fost obosita primele 6 saptamani. am trecut prin 'n' stari psihice si sufletesti,dar nu m-am pierdut.

De la 3 luni Eddie a dormit toata nopatea-adica 12 ore,si eu am pierdut incet laptele de la san.
La 4 luni a cazut din pat,fara probleme,dar ne-am speriat de numai!
De la 5 luni,doarme singur singurel in camera. Adoarme singur,nu trebuie sa il plimb in brate cam tot de atunci.
De la 6 luni am folosit prmergatorul-cu acordul medicului-nu mai avea stare.
De la 7 luni am scuipat suzeta,si nu a mai vrut-o,desi ar fi fost bine venita pt dintisori-care au inceput sa apara tot la 7 luni. tot acum am inceput sa-l familiarizez cu olita.
De la 10 luni juma,am inceput primii pasi singur.
Dar la 11 luni abia am mers mai sigur pe picioruse.

La 1 anisor am avut primul cucui!
Pana la 1 an,a avut la activ doar calatorii cu masina,dar destul de lungi 9-10 ore si am incercat sa le facem noaptea ca el sa nu simta oboseala si sa doarma,a fost ok.

La 1 an juma am avut primele calatorii cu avionul-zic primele pentru ca in 24 de ore am decolat si aterizat de cel putin 3 ori,cu zbor peste ocean. Spre surprinderea noastra totul a decurs super ok. S-a adaptat bine la toate schimbarile,inclusiv de fus orar-cam in 3 zile. tot acum ne-am imbolnavit prima data:( si am luat antibiotic-asta inainte cu o saptamana de a zbura,si eram disperati ca o sa fie o experienta groaznica cu avionul. dar si-a revenit bine dupa cateva zile dupa ce am ajuns la destinatie.

La 13 lunite am mers la gradinita :)) si i-a placut. Fiind iarna si in Philadelphia s-a imbolnavit la gradi si am mai facut o tura de antibiotice.

La 14 lunite juma,am plecat la Miami si am facut cunostinta cu oceanul. cred ca i-a prins bine si vremea calda si sarea,de atunci nu am mai bolit(deocamdata). Tot acuma am inceput sa facem la olita cacalici si pisulici mai des. si caca aproape deloc in pampers,doar pe olita la cerere:)
La 16 lunite juma am revenit in tara,noroc ca e cald si aici.
La 17 lunite, gradinita in cluj, si nu mai purtam pampers,decat la somnic. Dar bineinteles ca mai scapam pisulic pe noi,si eu cred ca e perfect normal,si nu vreau sa il stresez.

Avem 12 dintisori(cu premolari) in gurita, si acum ne chinuie caninii! Avem si 'temperament' bineinteles -ca toti copiii de varsta noastra! Si desi toata lumea spune-vai ce copil cuminte!- numai noi stim ce dracusor avem!
Poate ca am mai uitat detalii,dar in mare cam astea au fost evenimentele mai importante. Dar ma puteti chestiona cu absolut orice!:))

Doresc tuturor Mamicilor si Fulgusorilor muuuuuulta Sanantate! liniste si fericire in fiecare moment! si sa aveti fulgusori cumintei!

Va pupacesc si va imbratisez cu drag!



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

te rog sa postezi in cadrul subiectului fulgusorilor: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163968

Roxana

Mergi la inceput