Sa ne numaram binecuvantarile(cap.9)

Sa ne numaram binecuvantarile(cap.9) | Autor: pink_heart

Link direct la acest mesaj

Va invit la capitol nou,poate asa aveti mai multa pofta de scris.
Sa fie un capitol plin de vesti bune si multe,multe binecuvantari.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Hai ca incep eu cu intrebari.
Cine stie cum se procedeaza sa trec alocatia lui fii-miu pe numele meu ?Pana acum venea pe numele lui tacsu si eu nu o pot ridica de la posta .
DAca am hartia de divort , cu stampila de irevocabil cu tot , dar inca nu i-am platit partea de casa ( am facut tranzactie de partaj si termenul de plata e mai incolo ) , pot sa trec utilitatile pe numele meu , sau abia dupa ce ii platesc sulta pot sa fac asta ?


In alta ordine de idei , nu prea avem cu ce ne lauda , incercam sa ne obisnuim cu situatia ( mai ales fii-miu ) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emmcris spune:

Buna ziua,

Mergeti la Agentia pentru Prestatii Sociale si faceti cerere. Sa aveti si copie de pe hotararea de divort. Si inca un sfat: nu ar fi mai bine sa solicitati si plata in cont bancar a alocatiei? Este mult mai comod asa. Nu depindeti de postas.

Cat priveste utilitatile, nu ar trebui sa fie complicat. Fie conveniti cu fostul sot sa-si dea acordul pentru schimbarea titularului (de exemplu, Romtelecom cere acordul vechiului titular), fie asteptati pana rezolvati cu actele casei. Cel mai bine este sa intrebati la fiecare furnizor de utilitati in parte care este procedura de schimbare a titularului de contract. Mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Multumesc mult pt raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_heart spune:

Briantis deci ai primit raspunsuri...
Dar binecuvantari nu are nimeni?
Noi suntem bine,se pare ca a inceput sa rasara soarele si pe strada noastra...dar mai astept sa ma conving si eu ca e real si nu visez...si apoi vin cu detalii...
In rest mi-as dori ca ziua sa fie de cel puin 30 de ore...ca sa am si eu timp sa imi trag sufletul...

"Viata este precum o melodie frumoasa, numai versurile sunt o incurcatura" (Hans Christian Anderson)
"Pentru orice realizare, primul pas este curajul"– Johan Wolfgang von Goethe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

eu nu vreau zile de 30 de ore numai daca intra si cate un somn sanatos de vreo 10 ore:) in rest asteptam vacanta...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi avem o saptamana absolut nebuneasca
Duminica am iesit in 3 parcuri si am avut o misiune speciala pt Ingerasi
Luni am mers la zi de nastere de 10 ani in club apoi in parc; marti in parc si proba la rochia pt serbare pt care sunt atat de fericita, multumita mamei prietenei mele, voi avea o printesa adevarata - nu stiu daca exista sentiment mai mare de fericire, decat sa-mi vad copila fericita, pt mine asta inseamna sa traiesc, acum, chiar daca unele persoane ma considera obsedata si exagerata; miercuri a fost fi`mea in prima ei miniexcursie singura cu gradi dupa care la fete si apoi am mers in grup extins la intalnirea DC de 1 iunie unde a fost perfect si iar o plimbare cu oprire in parc
Saptamana va continua azi cu iesirea in parc si mers dupa rochita (ma repet, poate pt unii e putin, pt mine este ceva extramega); maine petrecere in pijamale - prima adevarata - la prietenele noastre iubite; sambata party de 6 ani ; duminica party de 7 ani
Si asteptam joia pt serbare
In plan avem cursul de inot ... sper sa mi reuseasca sa achit si sa fie totul ok.


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela


Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_heart spune:

gabi tot pentru somn vreau si eu...sunt in urma rau cu somnul
Fetelor se pun absente nemotivate ...

"Viata este precum o melodie frumoasa, numai versurile sunt o incurcatura" (Hans Christian Anderson)
"Pentru orice realizare, primul pas este curajul"– Johan Wolfgang von Goethe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

mamagiuliei, azi e pijama party?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

deci: e prima mea seara fara Giulia
n am stare sa fac nimik.
noroc ca o am pe Sela si o pot giugiuli si dragali si am cu cine discuta

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela


Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
rochia pt serbare pt care sunt atat de fericita, multumita mamei prietenei mele, voi avea o printesa adevarata -


intr-adevar, a fost superba printesa!

nu te vad bine peste cativa anisori, cu un asemenea fotomodel in batatura

Mergi la inceput