FIV 289

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

mona-felicitari si aici!

arianna-eu imi doresc doar un bebe sanatos-indiferent ce va fi!eu nu am prea intrat ptr ca am avut ceva probleme..ptr ca un bebel s-a oprit din evolutie..si asa am ramas doar cu unul care Slava Domnului se dezvolta ok si care sper sa ramana cu mine 9 luni-dupa care sa il tin in brate sanatos!atat imi doresc-si nu am preferinte..indiferent ce va fi va fi lumina ochilor nostri!la eco de 12 saptamani mi-a zis ca s-ar vedea ca e fetita..acumsa vedem daca i-a crescut putica sau nu!dar daca va fi fetita cu siguranta o va chema arianna-asa imi voi aminti mereu de optimismul tau!

Doamne ajuta pana la capat!
+16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui uratica

mona-felicitari si aici!

arianna-eu imi doresc doar un bebe sanatos-indiferent ce va fi!eu nu am prea intrat ptr ca am avut ceva probleme..ptr ca un bebel s-a oprit din evolutie..si asa am ramas doar cu unul care Slava Domnului se dezvolta ok si care sper sa ramana cu mine 9 luni-dupa care sa il tin in brate sanatos!atat imi doresc-si nu am preferinte..indiferent ce va fi va fi lumina ochilor nostri!la eco de 12 saptamani mi-a zis ca s-ar vedea ca e fetita..acumsa vedem daca i-a crescut putica sau nu!dar daca va fi fetita cu siguranta o va chema arianna-asa imi voi aminti mereu de optimismul tau!

Doamne ajuta pana la capat!
+16



Imi pare rau pt bebele oprit in evolutie .....stiu ca este f dureros ,dar viata merge mai departe si ai in burtica o comoara care sunt sigura ca o sa se nasca santoasa si o sa va insenineze zilele.
stiu ca nu conteaza ce sex o sa aiba .....eu mi-am dorit de cand ma stiu fete ,si pana sa aflu la aproape 13 sapt,ma tot gandeam ca D-zeu o sa ne daruiasca un baiat,asa presimteam eu ,dar iti spun sincer ca nu ar fi contat daca era baiat...era al nostru ,era minunea noastra pt care ne-am chinuit atatia ani.
eu deja imi fac planuri cand pun urmatorii puiuti in burtica
o sa fie bine ai sa vezi




28 + Arianna-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hihi..si eu acelasi gand il am!la anul vreau alt puiut sau puiuti!desi mi-e frica iar de 2..ca nu vreau sa mai trec prin ce am trecut..dar stiu eu ca Doamne Doamne ne va ajuta si va fi bine!daca totul decurge ok..la anul in februarie o sa fac fet!asa ca..poate ne "vedem" cu burticute si la anu'!
fata frumoasa!

Doamne ajuta pana la capat!
+16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui uratica

hihi..si eu acelasi gand il am!la anul vreau alt puiut sau puiuti!desi mi-e frica iar de 2..ca nu vreau sa mai trec prin ce am trecut..dar stiu eu ca Doamne Doamne ne va ajuta si va fi bine!daca totul decurge ok..la anul in februarie o sa fac fet!asa ca..poate ne "vedem" cu burticute si la anu'!
fata frumoasa!

Doamne ajuta pana la capat!
+16



Doamne ajuta !!!




28 + Arianna-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Salutare gagici!!!!! Felicitari pentru capitol nou! Uraticooo nu ma certa, gata am venit la apel, ridic orice, greutati, moral,.... gata ma ofer Daca s-a facut aici cerere scrisa, am intrat liliaca de noapte cum sunt ca sa nu ma dati disparuta
Many te rog sa ai incredere in Bunul Dumnezeu ca stie el ce face, chiar daca noi suferim uneori, insa ai acasa un suport moral in Vladutz si sotul +familia ta, nu lasa fulgisorii tai prea mult, asteapta cu dragoste sa ii iei in burtica, apoi peste 9 luni in bratele tale sigur vei reusi ... ai sa vezi ca va fi bine pana la termen si va mai atenua din durerea pierderii lui bebe. cu mult drag si crezi in ceea ce-ti mai doresti, de 2 sau 3 ori mama.
Bruni multumim de oferta cu capitol nou, bag seama ca pana la urma ati reusit sa faceti un capitol nou care doresc sa fie plin de reusite in FIV-urile pe care le vom avea. Sper ca ai ajuns cu bine acasa in "frantia" ca sa te citez scuze ca nu am intrat sa-ti urez "drum bun"
Monaramona iubito felicitari pentru baietel, Arianna sa-ti traiasca fetita, sarcina usoara va doresc burticilor!
Eu acum am plecat din Ploiesti la casa noastra de la tara. Tot in Ploiesti imi fac veacul, inca sunt in lucrari de dinti ... doamne am la treaba... cumpar ca o nebuna tot felul de solutii de curatat, vin apoi dupa ce sparg bine contul, ma asez in foisor la o tigara+bere cu soacra-mea,... ce sa mai ... numai treaba nu fac eu,... avem casa cu etaj, eu sunt arhitectul care a facut un casau mareee/ sora mea o vrea si mai mare! M-a pus sfantul sa fac mai multe pana in FIV-ul 6 de acum (incep de pe 5 iunie banui am protocol lung), deja intram in iunie... aha si am bagat internet la tara... ca deh... ce-i lipseste chelului! Poate asa il atrag pe al meu sa mai venim sa stam pe aici ca am atatea de facut, nu a terminat montarea a tot felul de prize smechere de telefon, TV, internet. Acum am rezolvat si cu laptopul ca nu puteam sa intru de la parter dorm socrii+nepaota sotului Am carat toata cablaraia+tel+laptop+modem la etaj, apoi norocul meu ca am reusit sa bag wireless-ul ies cu laptopul pe balcon si trag o pipa), insa ce am mai busit prin casa,.. am scapat modemul,.. telefonul, cred ca i-a sarit inima lui soacra-mea Al meu vrea doar sa stea pe calculator,.. asta ii e meseria. Am asteptat deci Romtelecomul 1 saptamana , pana nu m-am luat de ei, In sfarsit, eu eram plecata cand ei deja au venit sa-mi remedieze defectiunea. Asa ca sunt cu absenta motivata. Am zis ca-s smechera si bag din week-endul trecut, insa abia ieri am avut inernet. Insa nu am avut cand sa intru.
Aha si mai m-am bagat si sefa de santier la sora mea (are teren tot aici langa Ploiesti) aprox. 3500 mp, sa ma vedeti cum fac eu frumusel vreo 2-3 km mergand de-a lungul si de-a latul lui.. maine de ziua tatalui meu de nastere astept paleti de BCA, ciment, fier beton, etc Acum fac gard de 2 m, pe lungimi de 84 ml, sa fac si eu o piscinuta ca sa nu ma vada toti taranii in costum de baie.. este? Uite asa trece timpul, acum ai inteles daniela draga mea pe unde circul... alerg de capie de dimineata pana seara In plus ca sa fie programul complet, vom pleca la sora mea la Londra dupa ET, pe care sper ca-l voi face pana pe 28 iunie, ca altfel pierd zborul. E ziua de nastere a nepoatei cele mici, face 3 ani pe 1 iulie, deci, am facut tot ce se poate ca sa umplu acele 2 saptamani, decat cu asteptat, mai bine cu familionul in jurul meu.
Maine vine si al meu sot de la Bucuresti (pe acasa acolo eu nu am mai dat de vreo luna
Il serbam pe tata, apoi tragem tare ca sunt in perioada de 1/2... poate se intampla vreo minune ca a lui maria, ce-o mai face? Ca nu a mai dat nici un semn de viata dupa ce ne-a anuntat frumoasa veste apoi o lunga pauza
Eu va doresc fetelor in focuri multa bafta beta mareee si liniute duble sa vedeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui CYC31
Monaramona iubito felicitari pentru baietel, Arianna sa-ti traiasca fetita, sarcina usoara va doresc burticilor!



Multumesc frumos !
La multi ani pt tatal tau ,sa fie sanatos si sa se bucure in curand de un nepot/nepoata de la voi.
Bafta multa la ET .......sau mai bine zis Doamne ajuta sa se intample o minune acum inainte




28 + Arianna-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

multumesc fetelor


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mona felicitari pt carucior

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Mona felicitari draga mea, sa dea DD sa ai in continuare o sarcina frumoasa si linistita
Cyc, Uratica, va .
Dandanutz, Bruni, Daniela astept ziua cand vom primi numai vesti bune si de la voi. Va apasat.
Eu fizic sunt binisor, psihic la pamant, insa ma agit cu gradi ptr. Vlad si mai trece timpul plus ca in 3 sapt. plecam in vacanta si nu am facut nimic cumparaturi asa ca imi ocup si eu timpul cu ce pot.
Va imbratisez si chiar daca nu postez sunt alaturi de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Doamne Cyc in ce ritm alert traiesti. Bafta, luna iunie sa fie luna ta norocoasa.

Mergi la inceput