Prietene la bine si la greu - 121

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Lili draga noastra Sa ne traiesti in multa multa sanatate si fericire! Smara strang tare tare pumnii sa fie bine, te pup!Si buna ziua, cum se cade, cafele ati primit azi? De nu, stiti voi unde sa cereti. Va pup pe toate Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Lili draga noastra Sa ne traiesti in multa multa sanatate si fericire!

Smara strang tare tare pumnii sa fie bine, te pup!

Si buna ziua, cum se cade, cafele ati primit azi? De nu, stiti voi unde sa cereti.
Va pup pe toate

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!




Eu vreau cafe, multa, sunt cu capul, nu pot sa ma adun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Lili draga noastra Sa ne traiesti in multa multa sanatate si fericire! Smara strang tare tare pumnii sa fie bine, te pup!Si buna ziua, cum se cade, cafele ati primit azi? De nu, stiti voi unde sa cereti. Va pup pe toate Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!
Eu vreau cafe, multa, sunt cu capul, nu pot sa ma adun. mami de Vlad (29.10.2009) Multumesc Doamne!
Draga mea, pentru tine uite ca o fac acusi proaspata, proaspata, ornam, condimentam, cum doresti. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:



apar ca din "ceata" si ma asez prima la masa, nu inainte de a-i ura cu mult mult drag sarbatoritei noastre La Multi Ani fericiti si sanatosi!

Ionela, felicitari pt baietel!

Smara, scoatem agitatele? sa dea DD sa veniti sanatoase acasa!

Magda, afara din butoi!

Raluci, iti pup burtica! si pe Bubu!
bine si pe tine!

si eu stau cu corcodusele si capsunile pe birou si nu-s gravi

Danku, tinem pumnii stransi pana pe 10

voi pe unde plecati in concedii? noi nu ne-am hotarat!

sarbatoritilor pe care i-am ratat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Lili, la multi ani !! Io vreau haleala ca am o foameee...si momentan rontai la niste bomboane.

Smara, sa ai grija de tine. Iti tinem pumnii sa va intoarceti repejor acasa.

Raluci, Licu, ce tari sunteti cu corcodusele. Si eu am bagat la greu cand eram gravi. Aveam unul chiar in fata blocului si il puneam pe sot sa-mi adune. Pana s-a "plans" la socru ca-l pun sa-mi adune corcoduse toata ziua...si mi-a adus el o punga de 1 leu plina ochi.

Dankutza, tinem pumnii sa fie cu ochisori. Ce mai face delicata Pinky?

Lily, pai nu ne povestesti nimic de voi? Iti raspunsd eu la intrebarea cu vacanta: nu stim unde mergem ...si daca mergem

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianeAli spune:

Am postat prima data pe Fulgusori(care m-au intampinat cu drag),imi pare rau de separare,dar eu nu am stiut. Si v-am citit povestea la toate Mamicile din aceasta gashca in timpul sarcinii mele ,si multe dintre voi m-ati ajutat cu sfaturi.
Asa ca: Bine v-am regasit Prietene!

''Au trecut 17 luni..de cand nu v-am mai citit:((
17 lunite are si Eddie al meu!
As avea o poveste luuuuuuuuuuunga...-cam cat 17 luni-de povestit:),dar o sa ma rezum doar la a va face o idee despre cum au decurs aceste luni din viata lui Edward.

Am nascut cu cezariana de urgenta,dupa ce m-am chinuit putin,vreo 14 ore in travaliu. Dar Eddie a iesit frumos si sanatos si asta a fost cel mai important,restul..deja am uitat!

Am fost obosita primele 6 saptamani. am trecut prin 'n' stari psihice si sufletesti,dar nu m-am pierdut.

De la 3 luni Eddie a dormit toata nopatea-adica 12 ore,si eu am pierdut incet laptele de la san.
La 4 luni a cazut din pat,fara probleme,dar ne-am speriat de numai!
De la 5 luni,doarme singur singurel in camera. Adoarme singur,nu trebuie sa il plimb in brate cam tot de atunci.
De la 6 luni am folosit prmergatorul-cu acordul medicului-nu mai avea stare.
De la 7 luni am scuipat suzeta,si nu a mai vrut-o,desi ar fi fost bine venita pt dintisori-care au inceput sa apara tot la 7 luni. tot acum am inceput sa-l familiarizez cu olita.
De la 10 luni juma,am inceput primii pasi singur.
Dar la 11 luni abia am mers mai sigur pe picioruse.

La 1 anisor am avut primul cucui!
Pana la 1 an,a avut la activ doar calatorii cu masina,dar destul de lungi 9-10 ore si am incercat sa le facem noaptea ca el sa nu simta oboseala si sa doarma,a fost ok.

La 1 an juma am avut primele calatorii cu avionul-zic primele pentru ca in 24 de ore am decolat si aterizat de cel putin 3 ori,cu zbor peste ocean. Spre surprinderea noastra totul a decurs super ok. S-a adaptat bine la toate schimbarile,inclusiv de fus orar-cam in 3 zile. tot acum ne-am imbolnavit prima data:( si am luat antibiotic-asta inainte cu o saptamana de a zbura,si eram disperati ca o sa fie o experienta groaznica cu avionul. dar si-a revenit bine dupa cateva zile dupa ce am ajuns la destinatie.

La 13 lunite am mers la gradinita :)) si i-a placut. Fiind iarna si in Philadelphia s-a imbolnavit la gradi si am mai facut o tura de antibiotice.

La 14 lunite juma,am plecat la Miami si am facut cunostinta cu oceanul. cred ca i-a prins bine si vremea calda si sarea,de atunci nu am mai bolit(deocamdata). Tot acuma am inceput sa facem la olita cacaici si pisulici mai des. si caca aproape deloc in pampers,doar pe olita la cerere:)
La 16 lunite juma am revenit in tara,noroc ca e cald si aici.
La 17 lunite, gradinita in cluj, si nu mai purtam pampers,decat la somnic. Dar bineinteles ca mai scapam pisulic pe noi,si eu cred ca e perfect normal,si nu vreau sa il stresez.

Avem 12 dintisori(cu premolari) in gurita, si acum ne chinuie caninii! Avem si 'temperament' bineinteles -ca toti copiii de varsta noastra! Si desi toata lumea spune-vai ce copil cuminte!- numai noi stim ce dracusor avem!
Poate ca am mai uitat detalii,dar in mare cam astea au fost evenimentele mai importante. Dar ma puteti chestiona cu absolut orice!:))

Doresc tuturor Mamicilor si Fulgusorilor muuuuuulta Sanantate! liniste si fericire in fiecare moment! si sa aveti piticuti cumintei!

Va pupacesc si va imbratisez cu drag!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik
Lily, pai nu ne povestesti nimic de voi? Iti raspunsd eu la intrebarea cu vacanta: nu stim unde mergem ...si daca mergem


pai Flo', asa e la astia cu agentii

noi facem bine, stau la mama de marti, sotzu din dotare e plecat iar in delegatie, se intoarce luni si pleaca iar miercuri, si tot asa...
in rest, toate bune, ceea ce va doresc si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianeAli

Am postat prima data pe Fulgusori(care m-au intampinat cu drag),imi pare rau de separare,dar eu nu am stiut. Si v-am citit povestea la toate Mamicile din aceasta gashca in timpul sarcinii mele ,si multe dintre voi m-ati ajutat cu sfaturi.
Asa ca: Bine v-am regasit Prietene!


Bine ai revenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

DianaAli bine ai revenit printre fulgosime.

Lyly noi mergem in Turcia, la Kusadasi.
http://www.aquatravel.ro/hotel-carpe-diem-claros-resort-spa-kusadasi.htm

floricik Pinky facem maixm 11 pasi nesustinuta, dar merge ca un betiv. Parca ar vrea sa faca spagatul si nu sa mearga. Merge dezlanat. Merge foarte bine de manuta. I-a mai iesit o masea. Are 3 masele si 7 dinti. Am cantarit-o si am ajuns si noi cu chin si vai la 8,5 kg (cantarita in bluza, pampers si sandalute). S-a mai lungit. Zic eu ca are cam 77cm. Luna urmatoare mergem la un bilant de 18 luni si sa vedem cum o sa fie. In schimb, nu stie ce i se pregateste... o surioara... la un moment dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari,


Ma bag si eu la cafea,am o stare ciudata,oboseala,nervi,etc...poate ma linistesc. Daca nu,poate cinsteala deLla doamna Lili sa ma calmeze...La multi ani Lili !
Smarandita, baietii se descurca,tu si bebita sa fiti sanatosi
Danku,o sa fie cu ochisori,ai sa vezi.... si noi tot cam asa am avut , e drept,a fost FIV+ICSI. Oricum , tu ai o super reusita in aceleasi contitii asa ca relax

Diane, bine ai revenit... si felicitari pentru "pampers less"... noi nici imbracati nu vrem pe olita

Acum sa ma plang...pe langa muci, care nu ne deranjeaza asa rau,ii aspir inainte de mese si de culcare si e ok, Dragos mai asteapta si niste masele. Toate patru mai precis, ca nu pierdem vremea si trebuie sa o ajungem din urma si pe Eva. Asa ca e cam marait si nervos.
Din iunie cu siguranta le bag iar in circuit pe mama si soacra. Pe zi ce trece imi e tot mai greu sa-i supraveghez afara. Ma uit prin parc si sunt mamici care vin,planteaza copilul la nisip cu jucarelele aferente si iau o banca sub fund vreo 2 ore,timp in care copilul isi vede linistit de joaca lui iar ea de ce vrea ea. Din doi,nici macar unul nu-i asa, trebuie sa alerg dupa ei, dupa maxim 15 min de stat linistiti incepe "plimbarea"




poze

Mergi la inceput