Prietene la bine si la greu - 121

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

cuscri felicitari! ce ti-am zis eu ca o sa faci tot baiat?

monis mie-mi cade parul probabil pt. ca am slabit si m-am cam devitaminizat. poate bag niste vitamine, desi sper ca nu-mi vor face pofta de mancare...
azi s-a mai racorit putin pe la noi, sper sa se mai racoreasca si in casa... daca din mai suferim de caldura, ce ne facem in luna lui cuptor?



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata,

vad ca nu a dat nimeni ,asa ca va las eu una
Contrar oricaror uzante si asteptari,mucosii inca mai dorm la ora asta ... amandoi .
Aseara, pentru ca s-a cam inecat cu mucii Dragos a vomitat,asa ca a adormit nemancat. Prima trezire la 1.30 pt papa,apoi pe la 5 iar Lp... si a inceput sa trancane si sa se hlizeasca... ma si vedeam facand Lego cu noaptea in cap. A tot povestit pana pe la 6, cand s-a trezit si Eva sa pape,apoi nu mai vroia niciunul sa se culce.... au plans un pic amandoi ca incepuse sa-i muste patutul de popouri,dar pana la urma,pela 7 au readormit. Asa ca astazi avem un program total diferit de cel normal
Un program normal de somn si papa la noi e cam asa :
- 21.30-7 (8 la Eva,uneori)
- 9.30 mic dejun
- 13- ciorbita
- 13.30-16 somn
- 17 mancarica
- 21 lp
Am scos masa de cereale dinaintea biberonului de culcare,le mai dau uneori fie un iaurt la amandoi,o banana sau chiar cateva lingurite de cereale daca nu au mancat ok la ora 17

...se aude Eva povestind ...
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

In curand, plec. Sper sa ma intorc
Va rog sa-mi tineti pumnii si sa-mi puneti o pila buna sus.
Mersi.
Iar m-au luat emotiile.
SUnt asa de cacioasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

dankutza bafta



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Hai DAnkutza, sigur ca tinem pumnii si scot si majorete



si... buna dimineata,

Gabitza multam' de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Dankutza sa dea Domnul sa iasa totul bine.
Ionela felicitari pentru flacau. Pana la urma nu conteaza asa mult ce e, sanatos sa fie.
Tina Danut doarme noaptea de la 23.00 (ora pe care nu o schimba orice as face) pana la 08.30, iar ziua de la 14-14.30 pana la 16.-16.30, deci in total 11 ore. Si eu as vrea sa se culce seara mai devreme dar daca incerc inainte de 22.30-23.00 face circ si tot cand vrea el adoarme.
Lumi mi-a zis socrela ca s-a intalnit cu tine.
Azi am facit o vizita la spitalul de copii(nu ca imi era dor) pt controlul periodic pe care il facem la inimioara. Sunt in sfsrsit mai relaxata EKG normal, RxCT normal iar la 12.30 mergem la o clinica privata la eco cord. Sper sa se fi inchis canalul la inimioara si sa se fi rezolvat si celelalte probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Neatza!!!
Bafta Dankutza iti pumnii sa te duci una si sa te intorci 2
Ramonika mai lucrati la bebe2 sau ati abandonat? Au mai venit uratii?
Ionela ma gandeam eu ca astia sunt piticii tai ..bine ca te-ai linistit.
Tina te-am visat azi noapte...poate din cauza ca inainte de culcare am citit mesajul tau...
Referitor la dormit...Andra doarme de la 22(in general..aseara a adormit la 23) pana la 8-9 si la pranz cam 1,5 - 2 ore
Merg sa vad ce-mi face ciorba...

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

HAI DANKUTZA



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Dankutza, bafta !

Daca va pricepeti la probleme legislative, va rugam sa ne dati si noua o mana de ajutor aici !


rares - living on the edge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

ramonika ,cred ca eu mai aveam putin si ramaneam fara "peruca"..mi-a dat vitamine cu magneziu si pastile pt par doriance capillaire care si-au facut efectul in 2 saptamani..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput