Cum ati tratat varicele?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

am revenit, scuze pentru prea indelungata asteptare, am tot umblat vara asta.
medicul mi-a spus ca inainte sa incerc sa rezolv problema , care deocamdata nu este de nesuportat, sa cumpar si sa invat sa port o pereche de ciorapi medicinali (de la o anumita firma,recomandati ca fiind singurii eficienti de pe piata romaneasca). problema mea s-ar rezolva cu ajuorul laserului, dar daca nu port ciorapii, in cateva zile o iau de la capat. si ciorapii trebuie purtati "cat timp stai in picioare", adica permanent, zic eu, fiindca nu poti sa-ti pui/scoti ciorapii toata ziua cand te scoli de pe scaun. mi-a spus ca in prima etapa imi va lua o perioada destul de lunga sa-i pub (20 de minute). m-am gandit ca nu am cum sa port toata vara asa ceva, asa ca o sa incep/incerc din toamna, cand o fi mai frig.nu cred ca voi reusi sa port ciorapii mereu astfel incat sa previn problema dupa ce o voi fi rezolvat-o.
cam atat despre mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Aalina, te rog, vreau sa stiu si eu despre ce fel de ciorapi medicinali este vorba (adica de la ce firma).

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

glimmer,
o sa caut reteta de la dr (nu o am la mine)si o sa scriu aici despre ce e vorba.
in principiu, era vorba despre un cabinet medical unde sunai (in Drumul Taberei,pe undeva),cereai o programare care era bine sa fie facuta de dimineata (in jur de ora 8), fiindca atunci picioarele nu sunt umflate, acolo iti masurau picioarele si functie de rezultat iti recomandau si aduceau tot ei ciorapii respectivi.dr mi-a spus ca in timp ce-i porti circumferinta picioarelor se reduce cu cca 4cm,deci strang tare, probabil din cauza asta se si pun foarte greu.
revin!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhelga spune:

Pe 9 septembrie sunt programata la operatia de varice la Dl. Dr. Toni Feodor. Dupa indelungi cautari, sper sa fie varianta cea mai buna. Va rog sa imi spuneti daca s-a mai operat cineva la el, pentru ca mie mi-a spus asistenta sa am pregatiti 12 mil, iar pe hartia de programare scria 400 lei materiale+100 Euro. Sa inteleg ca diferenta de 100 Euro e pt Dl Doctorsau trebuie sa pregatesc ceva in afara de cele 12 mil? Cum v-ati simtit dupa operatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Abia ieri am gasit reteta pt ciorapii elastici.
Scrie asa: dr. Ioan Gh., tel: 0744695673 (suni aici si faci o programare pt mausratori si comanda)

iar pentru capilarele sparte, interventie recomandata : laser la dr. Calapod 0743074049

Mergi la inceput