Braduti draguti de ian-feb 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

iata ca a inviat subiectul nostru!

Adita, felicitari pentru bebe 6! esti cu adevarat o mama eroina.
insa nu e periculoasa nasterea nr. 6 tot cu cezariana?

Liviana, cum a fost la mare?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Patricia, conditiile la mare au fost f bune, vremea la fel, ca si anul trecut. Bogdanel insa a avut o infectie virala care ne-a cam dat peste cap...
Ai rezervat acolo pana la urma?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Adita felicitari pentru BB! Sarcina usoara si nastere usoara!

Bestutza, felicitari pentru scoala de muzica! Succes!

Liviana, unde ati fost la mare?

Noi plecam in concediu la Mangalia saptamana viitoare. Mai este cineva prin zona?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Am fost la Ef Nord, Simona. Vacanta placuta!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

VA PUP DULCE PE TOATE!
MAINE INTRU SA VA POVESTIM DESPRE NOI.

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Am revenit.

Noi vom merge la scoala 280. Nu vom avea colegi, deoarece cei 4 ani de gradi i-am facut in Dr. Taberei. O sa ne fie cam greu..dar cu siguranta ne vom incheia noi prietenii. Nu stim daca vom reusi la doamna care ne dorim, dar important e sa fie mai blanda, caci noi suntem emotive.
I-am cumparat o parte din rechizite, precum: ghiozdan, penar, culori, carioci, 2 stilouri, pic, coperti caiete, caiete, acuarele, pensule, pix gel verde...linie, guma, ascutitoare..
Toate sunt achizitionate de la piata si la preturi de bun simt, si destul de calitative. Sunt atat de frumoase, de-mi vine sa merg si eu la scoala

Fetelor, sa stiti ca in sfarsit am gasit culori, foarte bune..si numai la 5 ron/cutia( 12 buc). De cate ori i-am luat, de prin supermarket, nu erau bune deloc, chiar si la preturi mai mari.

Astazi ii voi cumpara si uniforma. La noi la scoala e afisata si stiu cine o produce. Si mai urmeaza sa-i mai cumpar trenning si addidasi.

Despre Bianca: e timida, cuminte, inteleapta si dornica de scoala, momentan.
Am fost in co, doar cateva zile la mare ( Ef. Nord) si cateva zile la munte ( Bran- Simon) . Poate vom reusi si cateva zile in Delta, caci sotului meu ii este dor de un pescuit.


In rest , asteptam sa incepem scoala, avem emotii, mai mult mami.



Va imbratisam cu drag,

mami si Bianca Maria



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Sirimie, cum a fost la Mangalia?
Kris, pe ce criterii ati ales scoala 280? Cum veti proceda dupa ore, are cine s-o ia pe fata? Noi vom opta pt AF, inca nu ne-am decis care... Succes!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Am luat ghiozdan si ceva rechizite! Voi ati inceput pregatirile pt scoala?

Pt restul de vacanta, poate cineva sa-mi dea linkuri de activitati online (jocuri) adecvate varstei copiilor nostri?
Merci frumos1

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Unde sunteti, mamici?
In vacanta asta i-a cazut lui Matei primul dintisor, cam la 6 ani de la aparitia lui (a cazut primul aparut).
DOVADA

Va rog sa ma lamuriti si pe mine cu un aspect legat de scoala (LALI!?): am aflat recent ca invatatoarele sunt obligate sa aibe studii superioare. De cand e valabila treaba asta si care sunt conditiile? De ex o invatatoare care mai are cativa ani pana la pensie e obligata sa mai faca aceste studii?


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Liviana, noi dupa domiciliu apartinem de scoala 280. Mi-am dorit sa o dau la o scoala mai buna, (desi si aceasta e bine cotata in sect 5, dar e foarte aglomerata ) dar nu sa ne indepartam de casa. Am chinuit-o cu gradi 4 ani in alt cartier, cu trezirea la 6.20

Tataie e pensionar si dansul o va lua de la scoala.

Saptamana trecuta, i-am luat si uniforma. E serioasa, ca o adevarata scolarita. Voi incerca sa-i fac o poza.

Noi avem deja 2 dintisori noi si cel de-al 3-lea a aproape crescut, desi dintii nostrii au inceput sa apara incepand cu 7-8 luni..

Mai avem de achizitionat: treningul, adidasii..si mici maruntisuri..

va pup,

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput