Braduti draguti de ian-feb 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Noi avem probleme de adaptare, Vladut spune ca nu il baga invatatoarea in seama

Ce le puneti in pachet la scoala? El nu vrea sa manance cornul dat la scoala.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog



Si al meu a fost suparat ca a ridicat primul mana si nu l-a pus pe el sa raspunda, iar copilul care a raspuns a luat un "plus-punct". La doua plus-puncte se da un FB, iar Dragos zpunea: "nu e corect, mami, eu am ridicat primul mana..."

Ce sa-i spun, decat sa persevereze ca va veni si randul lui ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui lbelciug

Crinuta, e un dragut Rayan, cum vrea el sa ramana mic. La ce fel de scoala mergeti voi, zici ca e alt sistem, nu ca la stat?
Spor la obtinerea de autorizatii, unde veti sta dupa ce vindeti apartamentul sau va ganditi sa inchiriati ceva?
Simona, poate ca Vladut e invatat cu copii mai putini in clasa de la gradi si de aceea i se pare ca nu are atentia invatatoarei? Eu nu ii pun nici un pachet, serveste micul dejun acasa, corn+lapte la scoala si pranzul la AF (pe care il mananca fara paine, ca si acasa de altfel). Voi ati gasit un AF bun?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)







Liviana, am scris in primul mesaj ca suntem colegi cu Dragos...
Suntem la scoala germana, privata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:



Buna fetele!
Scuzati lipsa indelungata! de-acasa nu mai apuc absolut deloc sa deschid laptopul...iar la munca nu am timp
Acum sunt la munca si am timp Da, o data la 2 luni imi vine si mie randul sa lucrez duminica seara...

Baietii sunt bine, cel mic inca acasa cu bona, nu merge la gradi, iar Vlad, ca toti ceilalti la scoala.
Vlad este foarte incantat de scoala, a avut o saptamana frumoasa, i-a placut enorm. Si ei au trecut pe sub podul de flori, au gasit clasa frumos decorata, manualele pe bancute si cate o floare, i-a servit doamna invatatoare cu bomboane. Doamna i-a facut lui Vlad o impresie tare buna, ii place mult de ea "pt ca e zambitoare, vorbeste frumos, rade si e frumoasa"
Cornul si laptele el le aduce acasa, ii pun la pachet un senvis in cutiuta si un fruct, mar sau banana. Si mananca micul dejun acasa, inainte sa plecam. Pe el il trezesc la 7 fara 10 si la 7 jumate plecam, scoala e aproape, facem pe joc 8-10 minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Am citit cateva pagini din urma si ce m-am emotionat! parca am retrait iar prima zi de scoala!
Urez si eu tuturor scolareilor sa aiba o saptamana usoara si frumoasa la scoala si sa fie primii!

Vladut este clasa IA. Uniforma inca nu au, de fapt vor avea doar vestuta si cravate rosii, si trebuie camasa alba si pantalon inchis la culoare, au voie si blugi inchisi. Eu i-am luat blugi negri si bleumarin. I-am luat si tricouri polo insa nu le-a dat voie...la sport trebuie tricou galben si pantalon scurt inchis la culoare. Le-a mai cerut un halat pt pictura, pt ora de abilitati practice, sa nu se murdareasca. Intr-un final am gasit la Kiabi, daca trebuie cuiva, sunt foarte frumoase, dintr-o musama subtire, si de fetite si de baieti, 33 lei bucata si se incheie la spate cu un arici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Liviana, m-am uitat prin pozele voastre, ce scumpi sunt baietii! felicitari si pt. primul dintisor cazut!

Nu stiu daca v-am povestit ce am patit noi cu zana maseluta la primul dintisor al lui Vlad...si el are 2 dintisori de jos cazuti si crescuti la loc si nu i se mai misca nici unul...ei, si cand a cazut primul dintisor s-a nimerit sa-i cumparam o bicicleta noua, fara roti ajutatoare si inca nu i-a dadusem...era in portbagajul masinii...iar noaptea, s-a dus Cata si a adus-o, a pus-o pe hol si a gasit-o dimineata, din partea zanei maseluta...el a pus dintisorul sub perna si dupa ce a adormit i l-am luat si l-am pus eu intr-o cutiuta de bijuterii goala, pe care am pus-o printre celelalte cutiute ale mele. Dupa doua zile, nu stiu ce a cautat el sa verifice cutiutele mele, niciodata nu a umblat acolo...si a gasit dintisorul...si s-a pus pe un plans...ca nu i l-a luat zana...am zis ca mi se rupe sufletul! eu eram la serviciu cand l-a gasit si cand am ajuns acasa eram asa de uimita si pana la urma si-a dat seama ca de fapt zana l-a pus acolo intr-o cutiuta, sa-i colectioneze el pe toti, sa-si aminteasca de ei ...uf...ce emotii am tras...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Ce dragutza patzania cu dintisorul, Bubu05. Frumos cu debutul la scoala, cel mic insa de ce nu merge la gradi?
Crinuta, am observat meesajul cu pricina, dar nu stiam la ce scoala mergeti, "H.O." nu-mi zice nimic.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

UNDE POT GASI UN BIROU SIMPLU SI IEFTIN , pe care il pot muta usor din dormitor in sufragerie, pleeeeeease! Am vazut la o prietena, dar le achizitioanase anul trecut , deoarece are 2 pui ( cls a 4-a si a I-a) .

As vrea, daca se poate, sa nu dau mai mult de 100 ron..si sa fie dotat si cu scaun.

va multumesc,



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele,

am intrat sa va recomand pt orele de LECTURA de la scoala o carticica cu fabule, una pe pagina, de lawww.teora.ro/cgi-bin/teora/romania/mbshop.cgi?database=16&action=view_product&productID=0748&category=" target="_blank">Teora

monalac, FB zice "This content is currently unavailable".

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

daca apas eu pe link,se vede,dar poate ar tb sa ma aveti in lista de fb.
sunt Eu Altfel[pe fb].

Mergi la inceput