Sindrom Rett - un vot si atit

Sindrom Rett - un vot si atit | Autor: Simonna

Link direct la acest mesaj

Am citit ce trebuie sa fac pentru a deschide un subiect umanitar. Dar sint foarte strinsa cu timpul - mai sint doar 3 zile in care putem ajuta - si sint in contratimp efectiv cu Europa. Sper sa nu supar pe nimeni postind aici, mai ales ca felul in care donam e diferit.

Nu e nevoie de bani in acest moment, este nevoie de UN VOT pe Facebook. Asa ca m-am gindit ca pot sa scriu direct mesajul. Sint ani de cind activez pe DC si mereu am facut-o cu drag. Acum am nevoie de ajutor si multumesc mult tuturor celor care isi iau un minut sa voteze.

O banca din US distribuie o caruta de bani pentru caritate. A organizat un concurs pe FB iar fundatia cu cele mai multe voturi cistiga 500,000 de dolari.

Rugamintea mea este sa votam fiecare - fiecare cont FB are dreptul la un vot - astfel incit Rett Syndrome Foundation sa ajunga de pe locul 11, unde se afla acum, macar intr-unul din primele cinci, unde cistiga intre 400,000 si 100,000 de dolari, daca nu pe primul loc, pentru cei 500,000 de dolari.

N-as fi indraznit sa postez aici daca Sindromul Rett n-ar fi fost o boala genetica care face ravagii la copii. Cum este un forum pentru copii, mi-am spus ca se vor gasi votanti, doar sintem parinti!
Nu intru in amanunte despre cit de greu le este parintilor cu copii atit de bolnavi incit si un zimbet este o victorie.

Va rog doar sa mergeti pe FB si sa dati like, apoi VOTE. Nu va opriti la like, doar cind apare mesajul "Thank you for your vote" (multumesc pentru vot) inseamna ca votul a fost inregistrat.
Iata lincul:

http://bit.ly/mkBn8N

Detaliile despre Rett - sindromul in sine si despre cit de mult ar putea schimba fata cercetarii genetice acesti bani sint la linc.
Pe scurt, Rett Syndrome Foundation este alcatuita si condusa de parinti iar Monica Coenrads este sufletul Rettului. Are o fetita pentru care lupta de ani de zile, povestea ei m-a impresionat mult. Ea a fost prima care i-a pus pe cercetatori la lucru, i-a pus in legatura pentru a lucra impreuna si a atras milioane de dolari in cercetare. Si oamenii astia, membri fundatiei, chiar cred in rezultatele cercetarii!

Va rog din suflet sa votati! Toti copiii cu acest diagnostic va multumesc.
Ca si mine!

Ca si prietena mea a carei fetita a fost atit de asteptata, atit de asteptata.. iar acum, dupa aproape un an de cind a venit pe lume, mamica ei nu a primit nici macar un zimbet... Dar spera!

Multumesc,
Simonna

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Simonna, in regulamentul acestui forum este interzisa postarea de linkuri cu concursuri catre alte site-uri, oricare ar fi ele. Am sa las insa acest mesaj pentru cateva zile la acest forum - tinant cont de scopul mesajului.



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Multumesc, Mirela! Multumesc f. mult. Am aminat sa postez aici citeva zile, pina cind mi-am dat seama ca trebuia sa am mai multi votanti decit cei pe care puteam sa-i obtin prin prietenii prietenilor.
Marti e ultima zi de vot.
De-aia am si venit sa cer ajutor, au mii de voturi de recuperat, deci sper ca si Comunitatea DC o sa ajute!
Din nou multumesc, multumesc, multumesc!

Simonna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vio_irina spune:

Simonna,.
Nu am cont pe facebook,fiica mea cea mare are si isi va convinge prietenii sa voteze.
Sper din suflet sa se adune voturile necesare.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vio_irina

Simonna,.
Nu am cont pe facebook,fiica mea cea mare are si isi va convinge prietenii sa voteze.
Sper din suflet sa se adune voturile necesare.
Multa sanatate!



Multumesc, Vio_irina! Si multumesc oricui s-a dus si a votat si oricui mai voteaza inca!
Boala in sine este asa:

http://animoto.com/play/GE4Pop1r9p8NbWUTwsOlGQ

Sper ca n-am depasit din nou limitele regulamentului, Mirela, nu stii cit apreciez intelegerea voastra! Azi e ziua lui Atomix, fiul meu, incerc sa fiu bine dispusa, si sint, sint 12 ani de cind viata mea e o bucurie pentru ca il am, dar sint si trista pentru acesti copii...

Multumesc din nou,
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Simonna, "La multi ani" baiatului tau!



Am votat si eu inca de ieri, nu am intrat pana acum ca sa confirm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Sper sa intre cat mai multa lume cu cont pe FB si sa voteze... si poate chiar sa-si determine si prietenii s-o faca la randul lor!

Un vot in plus conteaza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB_AC spune:

done

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:

votat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

am intrat prea tarziu :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Doamnelor, multumesc din nou pentru vot!
Mirela, iti multumesc si tie pentru omenie! Mi-a cazut tare bine ca ai lasat subiectul aici, poate si citeva zeci (sa sper ca sute?) de voturi care au venit de pe DC au schimbat soarta concursului.

Fundatia a terminat pe locul 19 in clasament, a primit $20,000. (Eu am crezut ca doar primii 5 primesc bani, asa ca pentru mine a fost o veste tare buna!)

Ladies,

Simonna

Mergi la inceput