Copilasi de Iulie - August 2004 * 72

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Vazut Gorodeii!! ce bine ca aveti gradina botanica!!!! Cat priveste aglomeratia de la restaurant face parte din paradoxurile acestei tari!

La multi ani Tudorica!!!!!

am uitat sa va spun ca progresam si noi incet... citim cuvinte din 4 litere..daca as avea timp si chef as realiza mai multe..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Vivia da' voi aveti delfinariu....noi avem si parcul poeziei,unde este teiul lui Eminescu si se recita poezii
Noi citim la in fiecare zi inainte de culcare,la pranz si seara din biblia ilustrata..si mandra face progrese,o pun sa citeasca titlul capitolelor si prima propozitie...merge greu... dar incet, incet ne indreptam spre victoria finala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

Fisierul meu este in lucru, mai astept mails.
Pana una alta incepem o saptamana noua si insorita speram daca mai ploua si saptamana asta ... eu nu mai ajung sa-mi schimb rotile !!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Tudor!
Sa-ti traiasca voinicul Gabi!

La multi ani Constantini si Elene!

La multi ani Giulia!

Noi am fost ocupati, ca in weekend. Mancaruri, cumparaturi...niciodata nu ajunge timpul! Ieri am avut o fetita in vizita la pranz...parca trecuse taifunul cand a plecat...:))) Cu ocazia asta am facut ordine la jucarii (desi imi propusesem sa fac la haine. Eh ...socoteala de acasa...)

Bunny, ce mandru e cercetasul...hihihi

Marina Palmierul e frumos oricum (invidia bat-o vina...:)))
Sa ne povestesti cum te-ai distrat in weekend.

Ioana, ce frumoase si asortate sunteti! Vreau si eu sa apucam sa ne plimbam duminica in parc si sa mergem sa mancam la restaurant. Tot timpul se gaseste altceva de facut.

Olivia, Ioana, felicitari pentru citit.

Eu nu am pus-o nici sa citeasca, nici sa socoteasca...astept sa inceapa scoala

Am o tona de facut si nici un gram de chef!
O saptamana minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Monicule esti cea mai tare daca nu ai pus-o sa citeasca si sa socoteasca!!!!!! Inseamna ca ai incredere in potentialul ei! Luca fiind baiat ,treburile sunt putin mai diferite decat la voi..Am vazut pozele!!!! Arati superb!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Pai nu are nevoie sa o puna sa citeasca si sa socoteasca. Daca face pian la nivelul la care a ajuns acum, e cat se poate de clar ca are capacitatea de a invata sa citeasca f repede, de socotit iar nu se pune problema, la pian trebuie sa tii minte timpii si asta implica cumva si putina aritmetica.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani !! pt toti sarbatoritii eu m-am luat cu altele si am uitat sa va felicit, dar voi ma intelegeti

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si by the way ma "amuza" subiectul cu hingherii de la generale vorba aia romanul se pricepe la orice, inclusiv la protectia animalelor.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna dragele mele
la multi ani Tudor!!
la multi ani Constantini si Elene!!!
va doresc tuturor tot binele din lume!
am revenit si eu la servici, am avut 3 zile asa si asa. si week end-ul... deci azi clar sunt obosita
Cristal, io-st ca tine, nu l-am pus sa faca nimic. las ca are timp.
cel mai mult ma bucur ca s-a incalzit... am cumparat sandale ieri la copchii deci sunt pregatiti. crema de soare trebuie sa mai iau zilele astea si putem da navala pe plaja
pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Roxi gand la gand cu bucurie....ieri in carrefour am studiat oferta celor de la nivea,la creme pentru protectie solara,iar azi mi-am propus sa ne cumparam sandale noi fetele...problema este ca mie nu-mi plac deloc cele care-s la moda anu astasper sa gasesc si pe gustul meu...
Mandra mea are o memorie fantastica,toate serbarile le stie pe de rost,stie toate reclamele de la tv,cand incepe cu una nu se mai opreste.."molia care doarme fara griji,bla,bla,bla.."....dar v-am zis nu poate sa citeasca bine..asa ca pana la toamna ne antrenam...la socoteli nu o pun nici eu in schimb le face cand are nevoie..."mami nu ai doi banuti de 50 de bani?"..."ba da am, la ce-ti trebuie?"..."imi trebuie mie"..dupa care se duce la tacsu pe care-l poate aburi mai usor"tati nu ai doua hartii de 1 leu?"...si uite asa face rost de 3 lei sa se plimbe cu motorul prin parc...iti da si rest daca-i dai 5 lei..
Cristalina noi daca nu mergem sambata sau duminica la plimbarici si nu luam masa in oras, Maria declara ca a avut cea mai nefericita zi din viatza ei

Mergi la inceput