1 iunie - Intalnire Desprecopii in Oradea

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Mylady, acsete intalniri sunt gandite pentru a dovedi ca ne putem mobiliza si ca suntem multi. Cu mare drag am trimite matriale daca ar exista o lista cu participanti si daca ar fi mare itneres la acest subiect. Insa el dormiteaza de 7 zile.

Speram ca va puteti intalni la un loc de joaca, la un mall ceva - si ca lista de participare ar fi fost mare si concreta. Insa nu e nici o lista cu participanti!!

multumesc pentru intelegere.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

desprecopii- cu materiale sau nu, noi tot ne vom intalni asa cum am facut-o si pana acum cu mic cu mare. Mai pot sa-ti spun ca si chiar ieri ne-am intalnit trei dintre dc-iste in parc cu copiii din dotare.


Sincer eu n-am vazut niciunde sa scrie ca trebuiesc listute cu participanti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

in urma cu 7 zile am luat la cunostinta- nu stiam ca avem de intocmit liste. Noi oradenii ne mobilizam asa mai libertin, fara liste, doar de dragul de-a ne vedea.
Singura mea obiectie e locul intalnirii- oare nu va fi prea multa lume la Mc?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Mercedes, va felicit ca va intalniti. Atata doar ca in acest caz, la 1 iunie sarbatorim copiii in acelasi timp cu 11 ani de activitate Desprecopii.com, deci este un fel de aniversare de suflet.
Iar cu aceasta ocazie, la o intalnire organizata pentru acest lucru, erau niste cadouri pentru copii - pe care evident, le trimiteam in functie de varsta copiilor (si in mod evident din ce materiale avem de la sponsori).

cam asta era necesitatea listei.

Oricum, felicitari ca va intalniti cu multe alte ocazii sau fara, in parcuri.





Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K

in urma cu 7 zile am luat la cunostinta- nu stiam ca avem de intocmit liste. Noi oradenii ne mobilizam asa mai libertin, fara liste, doar de dragul de-a ne vedea.
Singura mea obiectie e locul intalnirii- oare nu va fi prea multa lume la Mc?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert


M-am gandit si eu ulteriror la acest aspect - dar doream sa va fac cinste cu o inghetata, un Mc'... de care ar fi vrut cei mici... in fine... stiti voi cum sunt eu.
Asta mi-a fost ideea si de aceea am avansat 18.30 sa ajungeti de pe la serviciu... dar este Ok orice alta varianta.

Pe de alta parte cine vine, e bine venit ca de obicei, cine nu poate din X varii motive nu-i nimic - ii mancam portia

Daca aveti alte propuneri, e Ok - doar spuneti-le si facem cum e mai bine.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Dragi Oradeni,

Poate nu este inca prea tarziu sa va mobilizati dar trebuie sa intelegeti ca este nevoie de o persoana de contact care isi asuma si rolul de organizator si care alearga un pic pentru acest eveniment.

Exemplu: La P. Neamt de exemplu, Laura25 ne-a contactat si am discutat pe larg despre cum se poate organiza un astfel de eveniment si de ce resurse ar putea discpune. Din propie initiativa Laura a fost si a discutat cu mai multe spatii care ar putea gazdui o astfel de intalnire. Ne-a cerut si o imputernicire in acest sens pe care i-am trimis-o imediat.
Laura a facut liste cu invitati si ne-a spus cam ce varste o sa aiba copiii ca sa stim ce si cat sa trimitem. Mai mult Laura a reusit si o serie de sponsorizari locale.


Am scris mai sus ce a facut Laura ca sa intelegeti ca trebuie un pic de initiativa si organizare ca sa putem ajunge la un astfel de eveniment. Noi nu putem trimite cadouri (si trebuie sa va spun ca sunt chiar consistente) numai de dragul de a trimite.


Revenind on topic, si daca doriti sa va intalniti (desi lucrurile devin presante din punct de vedere organizatoric) va recomand:

- sa stabiliti cine este persoana de contact? Pana acum Marius si-a atribuit acest rol.
- sa faceti o mica inventarizatie cu numarul de persoane care vin la eveniment si varstele copiilor
- sa mergeti sa discutati cu locatia unde doriti sa va intalniti. Chiar si la Mc Donalds cred ca nu aveti voie sa distribuiti cadouri dupa capul vostru.
- sa ne contactati de urgenta sa discutam despre logistica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

As fi vrut sa va pot promite mai mult - insa din nefericire starea mea de sanatate nu-mi mai permite sa alerg, asa incat, cu regret, eu doar atat pot sa ofer. Mult, putin, atat pot eu.

Tare as fi vrut sa nu fi scris acest mesaj... ma simt stanjenit - un pic dar sper sa ma intelegeti ca nu pot fizic sa fac mai mult.
Imi pare rau! Asta e.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

m-am gandit si eu ca Mc' probabil va fi ultra plin atunci, dar n-am zis nimic...din partea mea este ok acolo, sau oriunde stabiliti...
eu cu copilasul de 18 luni vin sigur (si probabil si sotul, daca nu este vreo problema sa vina si el)


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Marius, nu trebuie sa te simti stanjenit! Tu ai facut multe pentru comunitatea de parinti din Oradea. Mai exista si alti useri din Oradea dar probabil ca fiecare a avut ceva planificat si nu a iesit.

Pentru Oradea: Nu trebuie sa dramatizam. Noi vom incerca sa va oferim mai des posibilitatea de a va intalni si in spatiul real, cu surprize din partea noastra. Acum nu a iesit dar cu siguranta data viitoare o sa va organizati mai bine!


Citat:
citat din mesajul lui marius

As fi vrut sa va pot promite mai mult - insa din nefericire starea mea de sanatate nu-mi mai permite sa alerg, asa incat, cu regret, eu doar atat pot sa ofer. Mult, putin, atat pot eu.

Tare as fi vrut sa nu fi scris acest mesaj... ma simt stanjenit - un pic dar sper sa ma intelegeti ca nu pot fizic sa fac mai mult.
Imi pare rau! Asta e.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


O zi buna Echipa Desprecopii.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pana una alta exista inca propunerea mea. Daca este Ok - ramane - daca doriti altfel - Ok - important este sa ne intalnim - sa va relaxati - sa mai povestim - sa ne (re)vedem. Ok?


Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput