Rares:un fulg de nov.dec'09, iubit de D-zeu!{10}

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eeeeeeeeeeeee...am atata treaba...si nu am chef de nimic...
maine imi vine si canapeaua pt sufragerie.. abia astept...si seara plecam la cabana...

...am reusuit si m-am si epilat

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

camy
lady ca ziceai de kg...eu am 1,65 si 54 kg....degeaba am atatea kg pt ca am o burta atarnata de gravida si niste perne pe solduri de port numai tricouri masura lu' mama...
eforturi nu prea pot sa fac inca (si sincer nici nu cred ca m-as omora prea tare )...dar mi-am cumparat ceva ceaiuri simple de slabit, beau 2 litri/zi de ceai....si nu mai mananc dupa 18...
si sper ca macar pt atat sa am ambitie si sa ma tin de treaba...

p.s.1 le puneti ochelari de soare la copii pe afara? (David are niste ochelari de soare, nu cred ca sunt tare ,performanti', sunt asa de plastic si rama ii cu Tweety...seamana cu ai Beccai....cand ii poarta parca ii o broscuta din desenele animate )

p.s.2 cu ce crema ii protejati de soare? ii dati zilnic cu ea? dimineata? si pe fata?
Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

cu ochelari...nu stiu ce sa zic, am intrat in magazin la H@M, si aveau ochelari faini cu protectie mare, pareau ok..dar juniorul meu nu vrea sa-i poarte...imediat da ochelarii jos si se joaca cu ei...eventual ii roade

crema cu FP 50 folosim noi...ii dau doar odata pe zi eu

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

eu inca nu l-am facut cu nici o crema...dar o sa cumpar...

azi a mancat pt prima data capsuni...vad ca n-a patit nimic de la ei


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Allexxia, ce vesti bune! Bravo, Rares! Ma bucur mult-mult!!!


Citat:
citat din mesajul lui camy_pus
...am reusit si m-am si epilat



...si eu, la fel
Sa aveti vreme frumoasa si distractie maxima in weekend!


A_driana, la noi abia ce am scapat de o perioada cu nori si ploi, temperatura e cam 12 grade la 10 dimineata. Se pare ca zilele urmatoare se va incalzi si aici. Cu ochelari de soare sunt aproape sigura ca Sophia nu va sta, dar voi incerca. Crema de soare voi folosi cu siguranta pentru cea mica, dar asta cand o sa stam mai mult pe afara (am reusit sa pregatim gradinita, o sa-i scoatem tarculetul afara, sa se joace acolo). Eu am dat-o pe Sophia si vara trecuta cu crema de protectie solara, de fiecare data inainte sa o scot in soare. Anul asta insa o sa-i scot afara si o mini piscinuta gonflabila, iar daca o sa-i placa si se va balaci in ea, o sa trebuiasca sa-i aplic mai des crema.


Lady, bravo tie pentru mersul la sala! Eu nu am cum sa ajung la una din lipsa de timp (in sensul ca nu am cu cine lasa fetele), insa de cateva zile fac o cercetare ca sa incep un pic de Zumba prin casa- caut muzica si video clipuri cu miscarile. Desi, cum oglizile mele nu sint asezate convenabil ca sa exersez ceva in fata lor, probabil ca o sa ajung doar sa tzopai pe melodii, dupa inspiratie

De gatit gatesc aproape in fiecare zi. Incerc sa introduc cat mai multe fructe si legume proaspete, sub forma de sucuri, smoothie si salate. Vitamine nu am mai luat de mai bine de un an, poate va trebui sa le reiau.

Cu Katy nu m-am mai auzit de multa vreme. Ar trebui sa vad daca mai am numarul ei de telefon.


Ca asta. Va pup fetele, merg sa ma pregatesc si sa o pregatesc pe Sophia, ca sa iesim un pic pe afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna seara


gata si cu plimbareala noastra, acum juniorul viseaza ingerasi frumosi iar eu trebuie sa ma ocup de bagaje, pacat ca nu am pofta de asa ceva...imi aduc aminte ca odata abia asteptam sa fac bagaje...si acum urasac sa le fac....

am fost si la o intalnire de lucru cu mamici de ingerasi...saptamana viitoare duminica va fi "ziua parintilor de ingeri" si ne-am intalnit pt ultimele detalii..

sunt obosita tare...asa ca va las, merg la langa Fla si eu...asta dupa ce voi mai depune un ultim efort pt bagaje...

noapte buna!!!



Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna dimineata...
haideti somnoroaselor la ...buna, buna...


...inca nu am facut bagajele..si nici chef nu am...

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

gata bagajele....nimeni nu vine la ???????
eu gata..ma pregatesc de plecare


va pup....we placut tuturor!!!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

aaaaaaa...inca ceva...maine este ziua mea onomastica....asa ca va las de azi cate ceva:
cafea
capuccino
lichior de ciocolata
pepsi twist cu muuuulta gheata
ciocnim un cosmopolitan??????
amandine insiropate bine
ecler cu crema de cafea
si





v-am pupat!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'neata
camy sa traiesti LA MULTI ANI


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput