Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Buna dimineata!!!
Tunde-sanatate multa puiutilor !Am verificat aseara si ne-au intrat banutii pt CIC dar numai pt 2 luni.
Magnetism-cu ce vreti sa plecati in viena?avion sau masina?Si noi vrem sa mergem la o tura de shopping pe Maria dar asteptam sa stea fetita in fundulet ca sa ne fie mai usor.
Simo-e un scump Eduard,felicitari pt statul in fundulet.
La noi e o vreme superbaaa si stam cate 3-4 ore la plimbare.





Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

si ca sa nu uit

La multe lunite bebelusilor Yannis, Lukas Christian, Stefan, Mihai si Andrei, sa cresteti mari si sa-i bucurati pe parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

neata. si eu pe aici, pt 5 minutele. sper sa doarma. daaaa .... de unde. deja urla. acum au trecut deja 20 min de cand am inceput mesajul.
asta e, al meu e ff sociabil, nu poate sta fara companie. )))
eu m-am hotarat sa-i doar doar putine cereale in lapte(LM 40% si LP 60%). astept sa-si tina capsorul mai bine.
o sa incerc sa citesc din urma.
Va pup doar si va doresc multa sanatate.
TUNDE - bafta mami!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata de pranz si de la noi

ai mei motani aseara au adormit pe la 7
ca deh.....am iesit afara de pe la 2 si ceva pana pe la 6 jumate
obositi fiind au adormit, cu scandalul de rigoare din partea lui Robert zis si "scandal tanase"

cine era treaz la 5 jumatate?.....Razvan, dar a mancat si a stat cuminte n patut, el e un ingeras daca e mancat, a adormit intr un final

dar la 6 si ceva s a trezit balaurul cu gura mare care ba vroia mancare ba nu vroia
l a trezit si pe frasu, le am pus jucarii si i am lasat in patuturi

intr un final au adormit amandoi iar

surpriza.....le am fiert un morcov si o jumatate de mar, bagate la blender cu putina zeama si au mancat de au rupt, mai ales "scandal tanase" care era cu ochii pe lingurita si pe borcan ca pe butemie
nu cumva sa nu umplu repede lingurita ca.....praf ma facea

l a apucat stranutul cu gura plina.....o fericire

acum dorm, sper sa doarma macar o ora
lp n au mai vrut, ii las sa lise aseze morcovul in burta si le dau mai incolo si cate un bibe cu lp

lauract eu le am dat cereale ca RAzvi e prea micut si ei n au mai vrut LM deloc
dr a spus ca le pot pune in bibele de seara pana la 4 masuri de cereale la 150 LP
eu le pun numai 2 masuri la 120 ml si rar cand le dau 150 ml LP le pun 3 (numai robi mai haleste 150ml) nu tot timpul
seara le dau de la nestle "burtica sanatoasa" sunt cu orez si morcov
si dimineata de la humana cu mar, ca cele cu gris s au terminat

carmen bafta pt sambata sa fie vreme frumoasa si asteptam poze
fragrant si tunde pupici si balutze pt puiutele bolnavice, cum naiba de s au imbolnavit micutele?

doamne ajuta, ai mei n au avut niciun muc
asa mai stranuta sau mai tusesc ei, dar altceva n au avut
chiar ma gandeam intr o dimi, ca daca ar pati ceva, nu stiu ce sa le fac
dolores super faine pozele de la botez, iar fiulica e mortal, ce nu trebuia si el sa stie ce i face "popa" fratiorului???

de luni incep si eu sesiunea, pfff, mi e o scarba de ea de lesin, plus ca apoi urmeaza si licenta......ce m o fi apucat pe mine sa ma cultivez la batranete
sa vezi belea ca al meu are permisul suspendat si o sa trebuiasca sa stea cu motani acasa, ca doar n o sa i caram cu metroul pana la facultate, deci tre sa zbor ca vantul si ca gandul inainte si inapoi

la o adik in trimit la plimbare cu carutul, n o fi foc sa i plimbe si neica tacsu prin cartier macar

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

luciact nici eu nu dau fier fetei. De fapt in afara de espumisan si vigantol nu mai primeste decat lapte. A fost o vreme cand mai primea si ceiuc dar intre timp s-a facut mai mare si il refuza categoric. Ca si suzeta de altfel.

Laura_Luiza Poate sa fie doar iritat. Spala cu apa si sapun. Sterge prin tamponare cu o compresa sterila si da cu putin bepanthen, sau cu ce il dai tu pentru iritatii.

Aci a turnat cu galeata 10 min si acum e soare.

Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

oho cat mesajul am scris

simo super fain, deja sta singurel in fundulet, dragul de el

multe lunite sarbatoritilor de azi

capsorul si l tin amandoi de pe la o luna, au ramas masca toti care i au vazut, in schimb cred ca tre sa mai fac niste kineto cu razvan ca iar sta cu picioarele stranse la gura si cu pumnii strasi de i se invinetesc bratele

apropo ca mi am adus aminte.....eu am primit de luna trecuta banii de CIC, am depus dosarul in februarie
pentru bucuresti, banii intra pe 17 ale luni in cont, nush la posta in ce data ajung

daca mi mai aduc aminte de ceva....revin, ma duc sa spal vasele

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

LMA sarbatoritilor de astazi!Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi!


SZ-Cum va imbracati copii afara?Ati renuntat la caciulita?



Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

multumesc multttttt de tot pt raspunsuri fetelor
greu ce sa zic,....dar mai bine mai astept pana la 5 luni macar, dupa aia oi mai vedea, nu tin neaparat sa o diversific, nici sa i dau cereale, vroiam asa parerea ei de dr,
nu mai spun ca Eva refuza si lp, si biberon, bine ca nici n am mai incercat de 2 luni cred sa i dau bibe, nici macar cu ceai
si in casa am doar o cutie de lp nan1, cumparata la inceput, asa sa fie in casa care este si acum 3%4, nici nush daca ar fi bun inca, habar n am
s a mai scris ca diversificarea cu cereale e ca si cum ai incepe sa i dai paine, ca n au niciun aport de vitamine, doar ingrasa, iar cu greutatea nu sta rau, e ok
si cu fierul mai bine mai astept, aveti dreptate nici eu nu i as da fara anlize
cu scaunul suntem ok, n a avut o zi macar sa nu faca, n as vrea sa o constip eu inutil....
faza e ca dr e mai mereu pe fuga, nu prea are timp sa stea sa mi povesteasca sau sa mi explice

m am lungittt.....ma duc sa fac repede ceva de papa ca sa iesim afara cand vine tati la 2

despre caciula.....in Cta cam bate vantul, fata de restul tarii, eu n am renuntat la caciulita inca, dar nu i o leg la gat, i o pun asa doar de forma, ca urla daca i o leg

merci ink o data pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Na servus fetele!

Sunt pe baricade cu un bostan maaare pe umeri.
E clar..vine vara..se schimba vremea...

Am dormit bineeeee
Mario nu a tusit azi noapte..si nu i-am dat nici un medicament aseara.Sonic a dormit bustean pana la 5 cu 2 perini -ca sa nu fie deranjata de mucisori. De la 5 frichineala..dar a mai dormit cate un pic.

Am fost cu MARIO la ORL.Dom dr cu maini de tractorist..a vrut sa-i bage in nas betisorul acela streil pt exudat..Mario s-a miscat si i-a infipt in jos chestia..urla de mama focului..imi venea sa sar pe handicapatul ala..curgea sange..si El continuu;na!nu-i nimic..lasa ca-ti trece..
de atunci inca ii vine sange din nas cu mucisori cu tot..
S-a speriat tare.

Asa cu asta sa-ti zic Mayane..nu am incredere in doctori,nu numai in pediatru in nici un dr!I-as spanzura pe toti inconstientii care isi practica meseria doar pt bani!
Nu am incredere nici in dl sot..nu l-am prins cu nimic niciodata..dar cu toate astea nu sunt naiva..Il banuiam..n-am avut dovezi.In prezent am ajuns la maturitate si nu imi permit sa ma gandec la asta..m-as consuma fara rost.El insa e gelos de fire. Daca nu ii raspund la tel.ma suna de 11 ori sa ma intrebe DE CE?

Tin sa mentionez ca Eu in continuare astept parerile voastre si experienta in domeniul racelii..chiar si schema de tratament care ati folosit-o.Pur si simplu informativ.
Nu inseamna ca nu merg cu picii la dr daca e cazul..dar!am primit de atatea ori tratamente eronate,pastile cu pumnul...cand se putea rezolva cu ceva strict natural.
Ii multumesc lui Roxx /Gabivalceanu/Lorich pentru idei..mi-au fost de folos!Am inavatat multe de la voi...

LA MULTI ANI SARBATORITILOR!
YANNIS/LUKAS/ANDREI/STEFAN SI MiHAI
NUMAI BARBATEISA CRESTETI MARI!




----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Lucia;Eu ii dau fier haussmann..Au fost facute analizele inainte.Are anemie latenta.Dau 4 pic pe zi.O constipa rau de tot.Fac pauza..inepem iarasi si asa mdp.
Au spus ca si Eu sunt anemica..am pierdut mult sange si la nastere...Mereu am fost anemica ..oricum.

Dolores;Ce scump e PATRICK



----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput