Copil de 6 ani

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Limitele celorlalti? Ia sa vedem! Daca din 12 !!! adulti care erau acolo s-a trezit doar fina sa sara pe copil, e clar ca la ea e problema. Un copil la 6 ani asa se joaca, este normal, mai ales ca nu-i la gradinita/scoala, ci in timpul liber, dar un adult de 20-30-40 sau cat o fi avand fina nu are nici o scuza pentru o astfel de reactie. Denizel a descris-o perfect. Rea, nesimtita si intoleranta. Avea ea "reteta" ideala, bataia . Si eu as fi rupt relatiile cu ea dar nu inainte sa-i spun vreo doua. Uite asa isi dau unii arama pe fata, Strunfita. Stai linistita, ai un copil normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

adevarul e ca...nici copiii nu sunt prea cuminti , nici adultii prea toleranti!
totusi e greu sa tii copiii intr-un loc inchis, timp de trei ore fara sa se manifeste, au atata energie! ai mei sunt f energici si te inteleg perfect, dar cine nu are copii nu are cum sa inteleaga!

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capra cu trei iezi
dar cine nu are copii nu are cum sa inteleaga!



Asta-i un stereotip cat casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

e un baiat de 6 ani inchis intr-un restaurant, il mananc pe ala care sta 3 ore linistit mai ales cu companie.

fina ta e o badaranca clar , vad ca placa asta cu ADHD-ul prinde la greu, zici ca e manea, toti copiii care nu stau cuminti 3 ore cu mainile la spate au ADHD. Sincer nici nu m-as mai uita la ea, i-as tranti usa in nas din mers. Nu poti sa divortezi si de fini?

baiatul meu are 7 ani. In general intelege , de cele mai multe ori nu mai ales in situatia descrisa de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Marina, muta-i fetii subiectul la In unul sau in doi .
E clar ca pustiu' e un copil super OK , mai trebuie ajutata Strunfita sa divorteze de abuzatoare .

Strunfita, sa n-o crezi daca o da la-ntors si-ti zice ca era si ea intr-o pasa mai proasta si bla-bla-uri dintr-astea, o iesire de asemenea dimensiuni arata ca s-au strans foarte multe "nemultumiri" legate de tine si... de baietelul tau.
Tipa nu merita a doua sansa!
De fapt, sunt de parere ca a doua sansa nu trebuie acordata decat daca e vorba de dragoste serioasa intre 2 persoane.
Daca e doar o prietenie obisnuita, a doua sansa nu e altceva decat sa-i oferi celuilalt ocazia de a-si da iar in petec .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

da, denizel, dar poate ai nevoie sa pricepi mai bine
eu, cel putin, asa am patit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

eu, cel putin, asa am patit.


Am patit-o chiar de multisoare ori . Atat de multisoare incat sa am suficient material pentru a emite teorii .






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_ella2005 spune:

Mi s-a intamplat ca odata sa vina in vizita o familie cu copil. Copilul a luat o punga de pufuleti si a imprastiat-o prin toata camera, ba a maisi calcat pe ei. Parintii nu i-au zis nimic pe moment nici eu nu am comentat (desi nu mi-a picat bine deloc), dar m-a enervat la culme reactia mamei cand copilul s-a aplecat sa ia pufuletii pe care tocmai ii varsase si sa ii duca spre gura:,,nu lua mami de pe jos, nu vezi ce mizerie este?''
Eu cred ca atunci cand ai copii trebuie sa constientizezi ca in meomentul in care ii scoti in public trebuie sa stai dupa ei. Daca nu ai chef sa ai grija lor si vrei sa iti tihneasca iesirea, mai bine cauti pe cineva sa stea cu ei si ii lasi acasa. Sau ii iei cu tine daca locul in care te duci are spatiu de joaca pentru copil. Altfel, nu mi se pare normal ca intr-un restaurant/casa/oriunde, copiii sa inceapa sa se joace la intrerupatoare, iar parintii sa isi vada linistiti de ale lor pentru ca nu se face intuneric bezna deoarece sunt lumanari pe masa si mai sunt alte lumini aprinse.
In alta ordine de idei, cum ati fi reactionat daca in locul finei ar fi venit patronul localului si v-ar fi atras atentia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Strunfita, copilul tau este ABSOLUT NORMAL

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

ce mai fac eu

Bibi
David
Bogdan
Mihaita
Ionut






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_ella2005

Mi s-a intamplat ca odata sa vina in vizita o familie cu copil. Copilul a luat o punga de pufuleti si a imprastiat-o prin toata camera, ba a maisi calcat pe ei. Parintii nu i-au zis nimic pe moment nici eu nu am comentat (desi nu mi-a picat bine deloc), dar m-a enervat la culme reactia mamei cand copilul s-a aplecat sa ia pufuletii pe care tocmai ii varsase si sa ii duca spre gura:,,nu lua mami de pe jos, nu vezi ce mizerie este?''



Pai vezi, de aia nu-i zisese nimeni, daca tot era mizerie, ce nai contau niste pufuleti :). Glumesc, si te inteleg.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput