Nascuti in suflet, crescuti in inima - cap 6

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Dragelor, am si eu o intrebare, mai ales pt cele care au incheiat deja CIC.
Ati primit indemnizatia si pe luna in care e nascut copilul? Luna intreaga?
Eu am primit indemnizatia intreaga si nu stiu daca sa ma ating de ei sau sa astept sa mii ceara inapoi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

buna!
cheltuieste-i cu placere ca astia sunt pe luna aprilie. pe mai vor veni luna viitoare, si doar pentru 11 zile.
Am si eu o intrebare la tine: ai inceput serviciul pe 12 mai?
ca la mine va implini 2 ani Iris pe 7 septembrie, si mi-a zis o colega ca ar trebui sa ma prezint pe 1 septmebrie dar eu vreau pe 8 septembrie, asa mi se pare normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Buna Miha

Prima mea zi de munca a fost chiar pe 11 MAI, ca asa au vrut cele de la resurse de la mn de la firma. Eu le-am spus ca trebuie sa vin din 12, ele nu si nu. Asa ca m-am prezentat pe 11 si imi spun cand ma vad ca de fapt trebuia sa vin pe 12 dar ca nu au avut cum sa ma anunte
Legal e de a 2-a zi nasteri copilului. La tine din 8 sept.
Sa cresteti mari si sanatosi.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpluhovici spune:

La multi ani, plini de fericire si impliniri! pentru toti care poarta numele de Constantin si Elena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

La multi ani tuturor celor ce poarta numele sf Constantin si Elena.

Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Am si eu o intrebare catre mamicile care stau in Bucuresti. Este cineva care si-a tuns copilul la Ciufolici si stie care e mai bun si ce preturi sunt?
Se apropie ziua lui si as vrea sa il duc insa pe DC ultimile mesaje sunt din 2004 . Normal ca si preturile sunt altele.
Va multumesac anticipat

Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Irina, intra pe site-ul lor. gasesti toate datele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anca Wish

Irina, intra pe site-ul lor. gasesti toate datele.

Ms pt pont.
Eu icnerc de 2 zile pe site-ul lor (de aceea am apelat la ajutorul vostru) si nu se deschide nici linkul cu preturile si nici alte informatii.
Pe mine ma intereseaza daca se face programare, cat costa, etc.
In plus as fi vrut pareri despre cum este acolo.
Am citit pe Dc ca in 2004 unii copii au fost pus sa astepte muuuult timp si nu au prea fost multumiti nici ca pret nici ca altceva.
E adevarat ca au jucarii, primesc cadouri insa...daca in final nu esti multumit cum a fost tuns puiul sau pretul, nu merita drumul. Nu credeti?
E adevarat ca pot suna la tel insa asteptam impresii de la cei care au fost deja acolo.
Multumesc Anca

Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

Hello, mamici si viitoare mamici

Irina eu iti recomada sa nu te duci la Ciufulici, in primul rand costa mult 25 ron un tuns si cu prg. costa in plus . Eu am fost o data dar am renuntat si merg la coafeza mea si o tund pe pitica mea.

Mult succes !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Irina si eu am fost o data cu puiul meu la Ciufolici, costa 25 de ron dar nu e mare minune.Am zis ca e ceva special dar de unde??Stai sa astepti o groaza si tunsoare e la fel ca la orice frizerie.
Eu am gasit o frizerie de cartier si cu 10 ron il tunde foarte frumos .Nu ii ofera cadouri etc..dar au o masinuta unde il pune sa stea si el e foarte incantat.


Mergi la inceput