probleme la caine batran

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Doamne Diana, imi aduci aminte de toata durerea...mie nu mi-a mai trebuit caine 11 ani dupa ce a murit Tora, daca n-ar fi vrut sotul sa ia labrador, nu as mai fi vrut caine...

Nu aveti o casa la tara sau pe cineva care sa aiba curte ? Noi am ingropat-o pe Milka (labradorita moarta de jigodie la 7 luni) in curte, sa se joace impreuna cu nou venita Alka...cum zicea si Nati, daca se va mai intampla ceva, nu mai sunt in stare sa trec prin ce-am trecut cu doi caini, mai bine injectie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

la 17,53 i-am spus La revedere si am plecat la soacra-mea sa-l iau pe Alex.In lipsa noastra Teg a plecat. Azi am fost din ora in ora la el. L-am manghiat, l-am curatat, i-am vorbit si i-am spus sa plece. Ma bucur pentru el ca nu s-a chinuit mai mult de cateva ore. Si cand ma duceam la el si-i vorbeam numai gemea. Am plans cu el viu, acum il plang cu Alex.DianaD & Alexandru 12 04 2006www.snapped.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Drum lin, Teg!
Dianad, poti sa-i aduci un omagiu aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152468&whichpage=20&SearchTerms=manole
Ironia sortii, ultima postare de acolo e tot a ta, despre el, de acum un an jumate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Drum bun Teg... ai fost iubit, ai avut o viata frumoasa, ai facut atatia oameni in jurul tau fericiti...
Diana, sufletul meu plange alaturi de voi...

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

In acest moment sotul e in drum spre Bucuresti. Vrea sa fie acasa maine cand vin cei de la Raiul animalelor sa-l ia. Din pacate nu avem pe nimeni cu curte sa-l putem ingropa acolo.Azi mi l-am amintit cum era tanar. Cand veneam acasa sarea pe mine si-si punea labele pe umerii mei ca apoi sa-si intinda botul cel lung spre fata mea... apoi goana dupa pisica si a pisicii dupa caine, cu pauze dictate de obicei de pisica prin metode specifice... cum atunci cand certam pisica venea cainele s-o baloseasca si el putin , iar cand certam cainele venea pisica si-si agata gherutele in blana lui bogata. Acum probabil se incalzesc unul pe altul dincolo.As vrea sa pot da timpul inapoi macar pentru 5 minute. Amandoi mi-au daruit multa fericire si bucurie. Mi-au ramas multe poze, filmulete, amintiri in suflet.DianaD & Alexandru 12 04 2006www.snapped.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Va multumesc ca ati urmarit subiectul si ca, vreme de un an si jumatate, ati fost alaturi de mine si de Teg. Teg care a trait cu mult peste prognozele medicilor.DianaD & Alexandru 12 04 2006www.snapped.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

dianad, imi pare rau ca s-a dus de langa voi Teg!
Dar sa stii ca inseamna mult pentru tine ca ai petrecut cateva momente cu el in apropierea plecarii lui.
Raman amintirile in suflet!

Noi am dus-o la crematoriu, cei de acolo au un ritual asa de frumos pentru animale, dar urna cu ramasitele ei o avem acasa, sotul doreste sa fie ingropat cu ramasitele ei, atat de mult sau iubit si respectat ei doi.
Offf, am tras o portie buna de plans, nici nu-i spun sotului de Teg, ca asta se pune pe plans zdravan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:



nu am cuvinte....


Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

drum bun Teg, acolo sus in raiul animalelor cu suflete uriase



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Am plans citind subiectul asta. Drum bun Teg.

Mergi la inceput