probleme la caine batran

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

A iesit incet, bland si bun si a inchis usa dupa el. Am ramas in urma saraci si goi si inecati in lacrimi.
Drum bun iubitul meu...



Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Drum bun Otto. Condoleante Carmen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Drum bun, Otto. Imi pare foarte rau, Carmen.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Zbor lin, Otto!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianad

Natalia, imi pare rau ... Ce fel de caine era? Denis cum a reactionat?
Topy, drum bun! Sa te joci frumos cu Teg!


Topy a fost un pechinez - inima de leu, corp de... pisicuta - foarte loial si incapatanat... Lui Denis nu i-am spus, deja se ruga la Doamne-Doamne sa nu moara Topy... asa ca i-am spus ca l-a luat sora mea la ea in alt oras, la un dr foarte bun... il va uita, e copil... Mie insa mi-e mai greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Doamne...condoleante Carmen si Natalia

Zilele astea Alka a fost un pic bolnava, a venit vet-ul, i-a facut antibiotice...eu nu eram in tara, vorbeam cu sotul la telefon si cand imi spunea ca nu se putea ridica de jos, m-am speriat...rau e sa nu poata vorbi... Acum slava Domnului, e mai bine, si-au facut medicamentele efectul, i-am facut analize, e OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Multumesc, fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Of, Doamne!
Drum bun, Otto!
Drum bun, Topy!


Maine se face o luna de cand s-a dus si Ursache al meu . Sufletul mi-e zdrente!
Avea 16 ani si 3 luni. Daca nu facea cancer ar mai fi trait si astazi...
Ajung acasa si tot astept sa ma intampine...
Cand sunt la bucatarie astept sa apara si sa ma impunga cu boticul...
Este cumplit! Mi-e asa de dor de fetita mea draga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Of, n-am mai intrat de o vreme pe aici si azi deja am gasit 2 catei plecati la celalalt capat al curcubeului ... Carmencat si cl: imi pare rau ca si voi ati trecut prin despartirea de un prieten. Eu si acum, dupa mai bine de 3 luni de la plecarea cainelui cand intru in camera lui am senzatia ca e acolo si vorbesc cu el. Din cand in cand , pentru o fractiune de secunda, peste imaginea unui loc din casa de azi se suprapune o imagine de acum cativa ani cand in acel loc era o pisica sau un caine. Ma aplec si, cu ochii inchisi, manghai aerul de deasupra acelui loc. Mi-e tare dor de ei.Eu intorc timpul inapoi si retraiesc, uitadu-ma la poze si filmulete, zilele in care aveam cainele si pisica. Cat de bland putea sa fie Teg incat pisica-mama sa-si lase linistita pisoiul unic sub botul lui...Sotul inca nu vrea un nou animal, dar mult nu mai este pana ce voi aduce un nou ghemotoc de blanita in casa: zilnic intru pe adoptii de caini si pisici si caut un animalut potrivit. La pisici e clar: caut una la fel cu cea pe care am avut-o. La caini, inca nu m-am decis. Adevarul este ca-i caut pe cei doi pe care i-am avut si ca nu o sa-i mai regasesc aici vreodata. Vor fi alte animalute, dar nu ei, prima mea pisica si primul meu caine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Ieri in parcul Izvor am vazut un Collie si un Setter irlandez, se jucau atat de frumos...m-am gandit automat la Teg

E greu...si cu ei, dar fara e cumplit...

Mergi la inceput