O vestuta pentru David - a venit!!!

O vestuta pentru David - a venit!!! | Autor: roxanaz

Link direct la acest mesaj

Dragii mei si dragele mele,
mai mult de jumatate dintre voi stiti povestea lui David. o parte din voi ii cunoasteti mai bine si stiti prin ce greutati trec parintii lui si cum fac totul pentru ca boala lui David sa nu inainteze, sa nu se agraveze.
in acest moment David face terapii si exercitii de kineto-terapie zilnic, in afara tratamentului medicamentos. dar e doar un copilas, care mai mult vrea sa se joace si nu intelege de ce trebuie ca aerosolii si exercitiile sa fie facute zilnic, la un anumit moment, si nu se pot sari niciodata. si pentru ca nu a implinit nici 3 ani, e greu sa ii explici... e si mai greu sa coopereze.
de aceea are nevoie acum de un alt dispozitiv care sa il ajute sa mai elimine din mucusul care i se acumuleaza periodic in plamani si de care nu poate scapa prea usor. dispozitivul in cauza este www.thevest.com/" target="_blank">o vestuta, care prin miscarile asigurate de un motor propriu, simuleaza deplasarea muschilor toracici in cazul unei faze de tuse si astfel fluidifica, mobilizeaza si chiar ajuta la eliminarea mucusului acumulat.
costul acestei veste este de 6.000 de euro in Spania - se numeste Smart Vest si este comercializat de firma www.grupoeucon.com/medipro_ingles/medipro_secreccion_submenu.asp?cod=25" target="_blank">Electromed - Grupo Eucon

scopul acestei actiuni este acela de a strange suma de 6.000 euro pentru achizitionarea aceste veste, care il va ajuta pe David enorm si care ii va ameliora simptomele.
conturile in care se poate dona sunt:
Roxana Pavlicu
RO22INGB0000999900619375
ING Constanta
paypal: roxana . pavlicu @ gmail.com


Multumim tuturor din suflet pentru ajutor!


Roxana



paypal:
22.06 - 170 eur
95 usd

(multumim Gabi, Catalina, Ioana, Adina, Monica, Dana, Sabina, Angela, Gabriella, Adriana, Andra, Beti, Nana! )

RON:
17.06. - 7.200ron
(multumim Monica, Ioana, copiloi, Ioana, Anna, Alina, Carmen, Paula, cricor, Irina, A.L., Radu, Daria, Yagmur, Dana, Lilia, Cornelia, Alexandra, Luy, Gabriela, Viorica, Cristina, Anamaria, Monica, Dorina, Alina, Florina, Andra, Ruxandra, Nicoleta, Alice, Carmen, Cristina)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Roxptr initiativa.

David, cu siguranta in viitorul cat mai apropiat vei avea si vestuta mult asteptata!

Deci...MOBILIZARE GENERALA, zic eu!

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

ce mai fac eu

Bibi
David
Bogdan
Mihaita
Ionut






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Felicitari, Roxana, pentru initiativa. Sper din suflet ca pana la sfarsitul anului Davidutz sa aiba vestuta care l-ar ajuta atat de mult.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Admin, Mirela, Roxana,

Voi participa si eu, asa cum pot, ori de cate ori pot,

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

leditia, o sa ajut si eu cum pot mai bine. important este david, o dulceata de copil pe care eu il iubesc din tot sufletul ca pe copilul meu.

celor care s-au gandit sa faca aceasta actiune.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
PT. ANDREI SI ALTI COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

sigur vom strange banutii suntem prea multe mamici care il iubim pe david putem spune deja ca david are mai multe mamici

ledi fii tare acush o sa aveti vestuta



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Buna fetelor.
Sunt total coplesita si nici n-am cuvinte sa-i multumesc lui Rox si tuturor fetelor care mi-au fost alaturi mereu,insa cu precadere lui Rox care mi-a fost un sprijin moral si material inca din sarcina.
Dariei care la fel mi-a fost zi de zi alaturi in lupta asta cu boala..si pe umarul careia am plans de prea multe ori,desi recunosc cu jena ca le are si ea pe ale ei si nu-s putine si nu trebuia s-o incarc si cu ale mele.
Nu ma asteptam la asta,pt noi ca parinti devenise o prioritate aceasta vestuta,insa suma fiind mare ne-am gandit ca ne va lua cativa ani pana vom strange banii necesari,dar cumva am zis ca trebuie sa facem sa-i putem imbunatati starea de sanatate si sa-l ajutam cat mai mult posibil,astfel incat sa-i prelungim viata si sa-i imbunatatim calitatea vietii,ca pana la urma e un copil,nu poate sa-si petreaca ziua numai in aerosoloterapie,fizioterapie,mancat intr-una,medicamente,sport.
Ca orice parinte imi doresc ca el sa fie un copil normal,imi doresc sa se joace,sa-si faca prieteni,sa se bucure de viata si sa ia tot ce-i mai bun din viata,chiar daca viata lui in mare parte inseamna tratamente si iar tratamente,analize,protectie maxima si cumva izolare,din teama de a nu lua ceva ce lui i-ar putea fi fatal.
Vreau ca viata lui sa insemne mai mult,vreau sa se bucure,vreau sa aiba timp sa se bucure de viata si sper ca in urmatorii ani sa se gaseasca un remediu si pt boala lui sa scape de acest cosmar,caci nu concep altfel.El pt noi e totul,pt el traim si pt el facem tot.Pana atunci insa va trebui sa luptam prin orice mijloace cu aceasta boala s-o tinem in frau si sa facem tot posibilul ca ea sa nu evolueze intr-atat de mult incat sa nu mai fie nimic de facut.
Asadar multumesc mult tuturor celor care ne-au fost alaturi si au luptat alaturi de noi pt David.
As dori ca acesti bani sa-i stranga Rox,in contul ei,am rugat-o sa faca asta pt mine,pt transparenta si pt a nu ma zapaci nici eu cu bazarul.O sa modifice ea conturile un pic mai tarziu.
Va multumim si va dorim toate cele bune si mai presus de toate va dorim sanatate multa.
Cu drag,
Leditia.

Edit:am editat greselile..imi cer mii de scuze,am fost asa luata pe nepregatite si-s total coplesita,ma incerca multe sentimente si multe emotii.
POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Rox felicitari.Sa dai si contul de pay-pal.
Ledi
Doamne ajuta!
PS: am editat pentru cporectarea bolduirii si am ster un mesaj care era identic cu acesta
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

ledi pupici micului David si sa aveti cat mai curand vestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Am postat Aici ,acum trec si pe FB

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

roxanaz, ar trebui chiar doua conturi, dintre care unul sa fie la o banca ce nu percepe comision la depunerea la ghiseu - BRD, BT, Raiffeisen, Unicredit - pe astea le stiu eu ca nu percep.

BCR percepe 4 RON.
ING, 7 RON, daca nu esti client ING, caz in care esti indrumat spre transferul on-line sau prin ATM.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput