Ingineri fosti, viitori...(36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning trupa vesela!

Hai ca mi-a venit si mie pofta de povesteala, asa ca va impartasesc si voua cateva din emotiile mele de WE: am examen de centura la karate cu ambii voinici (cred ca v-am mai zis) si, desi merg unul din toamna lui 2008 si celalalt din toamna lui 2009, sortii nu sunt foarte favorabili pentru obtinerea centurii. Nu mi-e atata de centura in sine, cat de impactul emotional pe care rezultatul acestui examen il va avea asupra psihicului copiilor. Dar, e soare, e frumos, hai sa fim optimisti si sa speram ca se va sfarsi cu "happy end"!

Cristina, chiar, de unde-ti tragi energia de a face atata sport? Eu am noroc cu programul dedicat copiilor si ma ascund foarte bine in spatele paravanului cu "nu mai am timp si pentru mine, ca tot dupa fundurile voastre umblu", caci altfel nu stiu ce m-ash face, ce scuza mi-ash gasi ca sa scap de chinuiala!

Anca, abia te astept cu vesti-povesti despre gala de aseara. Ma bucur teibil ca ai iesit din starea de depresie si ca incepi sa regasesti micile bucurii ale viatii. ... Si, n-am inteles: ce-i cu adoptia? Deja ai "depus armele"? Nu-i cam devreme? Eu zic sa nu renunti asa de repede! Parerea mea!

Glimmer, felicitari pentru teza!...In alta ordine de idei, trebuie sa recunosc ca si eu am fost uimita de constiinciozitatea cu care ti-ai "facut tu temele" si ai citit din urma atatea capitole! Felicitari!

Nicooooo, iar ai disparut! Hai, ca vine vacanta, teze nu avem, gradina mai poate astepta! Vino si mai scrie ceva!

... Si cand toate mergeau asa de bine, suna sirena sa ma intorc in fabrica!

Va pup dulce pe toate si ... WE de vis va doresc!

P.S. Nu inainte de a va lasa in compania unui hit care se potriveste minunat cu cele scrise mai sus despre vremea de afara:



Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"



Minunata Venetzie_aug.2010
Disneyland - Paris_2010
Ziua Balantelor_2009
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!

Pisi iti doresc multa bafta la noroc pentru examenul de centura. Sunt sigura ca voinicii tai vor trece cu bine testul asta. cat despre sporticulozitatea mea ce sa iti zic: nu am familie...cu mine, nu am latceva de facut deci fac sport. LOL

In rest toate tot cum le stiti: sport de dimi-dimi, acu la servici. Ah uitai sa va zic: am vazut mai fetelor aseara un film...toata noaptea m-am cam invartit prin pat: Never let me go. Super merita vazut.
AZi vine prietena mea poloneza de la Belfast sa ma viziteze si abia astept.

Va pupic, sa aveti un weekend super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Buna, fetelor!

Am intrat si eu sa va salut. Sper ca toate lumea e bine, pe cat se poate.
Mai, nu va mai minunati atat despre "rabdarea" pe car am avut-o sa citesc capitolele din urma. Am fost pe scurtatura scurtaturii, am citit strictul necesat ca sa ma introduc in tema, sa mai reduc si eu din handicap. Adica citeam dintr-un capitol cam trei pagini, pe la mijloc pe la final, alese la intamplare, si asta s-a petrecut pe parcursul unor zile. In plus, eu am "mania" scormonirii trecutului. Imi place asa sa merg "pe firul apei", al timpului, de fapt, in cazul asta, pana spre originea lucrurilor. Orice ma poate incita spre cautarea asta, de obicei solitara. Un cuvant, o fotografie, un film, o carte. Adica, eu sunt in stare de mult mai mult.

Pisi, bafta copiilor tai! Mergeti pe principiul ca important e sa participi. Asta e adevaratul castig, pana la urma.

Tuinea, e foarte-foarte bine ca ai timp sa faci sport. Si de mine e bine ca am motive sa nu ma tin de astfel de trebi: am familie, alte treburi, teme etc.

Iepumic, multa bafta, in tot ce ai de facut!

Numai bine si zile cu soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Salutare!!!
Cristina, incerc sa vin la sustinere dar nu pot sa promit. Mi-ar face placere desi nu stiu cat as intelege din sustinerea ta .
Pisi, nu am depus armele, pur si simplu imi doresc sa adopt un copil. Nu vad nimic rau in asta, din contra. Si daca or veni si pe cale naturala, cu atat mai bine. Ii asteptam.
Glimmer, multumesc de urari si tie, ca tuturor fetelor.

La gala...a fost un prilej de scos rochia de seara din dulap si de pus pantofii cu toc. Nu am castigat nici un premiu dar doua dintre proiectele la care am lucrat noi au castigat si ma bucur pentru asta. In rest...prea mult zgomot pentru nimic, cum se spune.

Weekend placut!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Ancuta daca poti tare m-as bucura. Ai sa vezi ca ai sa intelegi pentru ca problema se ia de la radacina si trebuie sa o inteleaga toata lumea - sau cel putin trag sperante LOL.

Cat despre adoptie nu am zis nimic pentru ca si eu o luasem pe acelasi drum ca si tine si dupa cateva luni am ramasa insarcinata. Din pacate eu nu sunt asa buna ca tine. Nu as putea iubi nici un alt copil la fel ca si pe Roxy. daca nu as fi avut-o nu am traiam fara copil deci solutia adoptiei mi se pare minunata.

Cat despre gala - imi pare rau ca nu a iesit cum ai vrut tu. Felicitari si pentru ce ati castigat. Este bine si asa.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

'Neata!

La multi ani pentru toate Elenele, Constantinele, Constantinii si alte derivate.

La multi ani special Elena - sa ai tot ceea ce iti doresti, sa te bucuri de cele doua minuni ale tale, sanatete, bucurii si tot ceea ce iti doresti tu.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare!

La multi ani tuturor celor care isi sarbatoresc astazi ziua numelui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

buna gagicile!!!!!!!
Deci nu am mai intrat din motive de siguranta. Eu sunt bine, vla la fel....acum ce sa va zic decat....tineti-mi pumnii marti...este marea confruntare, apoi va rog sa va adresati la mine cu DOMNISOARA, da?

Dupa marea confruntare
Si gata a doua zi la munca ...asa ca o sa va scriu.

Va puuuuuuuuuup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

'Neata!

Ioana ma bucur tare ca esti bine Doamne ajuta sa iasa totul asa cum vrei tu.

In rest eu ce sa va zic: aici este o vreme oribila, un vant piternic de abia poti merge si vine iar cenusa vulcanica deci zborul meu de miercuri este nesigur...Ma rog la dumnezeu sa pot sa zbor ca tare vreau sa termin odata cu toate astea.

Va pupic fetele si sa aveti o zi superba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Deci, avem centuri! Izbanda a fost de partea noastra, asa ca de sambata suntem intr-o euforie maxima, caci lupta n-a fost deloc usoara!

Ancuta, draga mea, departe de mine gandul ca ai face un lucru rau daca ai adopta un copil! Dimpotriva: este absolut MINUNAT si LAUDABIL acest gest! Eu m-am temut ca ai abandonat lupta conceptiei unui copil, caci era mare pacat! Este mult prea devreme sa depui armele! Te imbratisez cu drag si-ti doresc succese maxime (peste asteptari) in tot ceea ce intreprinzi!

Cristinica, daca ne gandim ca ieri a fost prezis sfarsitul lumii, faptul ca a "fasait" doar un vulcan este pistol cu apa, nu? Eu tin pumnii stransi sa nu ti se anuleze zborul si sa ajungi sa-ti pui la punct toate problemele!

Ioana, BAFTA MAXIMA sa ai azi! Tin pumnii stransi! Sper sa ne anunti rapid care-i deznodamantul, ca sa nu ne amorteasca degetelele prea tare!

Glimmer, multumesc frumos pentru incurajari! Dupa cum vezi, ne-a ajutat mult si n-am ajuns in faza de a ne multumi doar cu participarea!



Sper sa va placa si voua, la fel ca mie, melodia pe care am atasat-o mesajului.

V-am pupat si-o saptamana minunata va doresc tuturor, cu spor si bucurii in tot si toate!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"



Minunata Venetzie_aug.2010
Disneyland - Paris_2010
Ziua Balantelor_2009
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput