Ingineri fosti, viitori...(36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

'Neata!
Glimmer ce fetita mare ai. sa-ti traiasca! Seamana foarte tare cu a mea. Si ei ii place sa se plimbe. Cred ca seamana cu cineva dar nu stiu cu cine.

Soata a reusit sa-mi depuna toate hartoagele deci se vede pentru mine o luminita la capatul tunelului asta....

Azi am testul final la germana si simt ca imi plesneste capul...

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Elena, felicitari!!!! Ai o fetita superba iar tu arati foarte bine ca proaspata mamica.
Cristina, ce hartzoage? Eu am pierdut firul.
Glimmer, eu nu am gasit poze cu voi.

Eu m-am remarcat prin absenta in ultima perioada. Motivul: depresie + probleme. Nu m-am simtit in stare sa comunic cu nimeni in afara de parinti, frate si sot si comunicarea obligatorie de la birou...dar si asta redusa la minim. Nu mai am putere sa vorbesc despre problemele mele...efectiv prefer sa ma concentrez pe ale altora sau pe alte lucruri. Sper sa-mi revin dar totusi nu ma astept sa se intample asta prea curand. Asa ca scriu rar si putin, ca sa nu ii deprim si pe altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare tuturor!
Tuinea, multumesc pentru urare. La fel si tie, si tuturor. Mi-as dori, sincer, ca toti copiii sa fie sanatosi, norocosi, fericiti, destepti etc. Eu sunt genul cu "pace in lume".
Iepumic, n-am pus poze pe nicaieri. Tuinea ma intrebase in ce clasa e fetita mea si eu i-am marturisit Imi pare rau ca ai probleme. Si, daca ele nu pot sa dispara, iti urez ca macar sa ai sau sa capeti puterea sa treci cu bine peste ele.

Numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!

Ancuta eu sunt aici pentru tine daca ai nevoie de un umar...Imi pare tare rau ca te-a lovit depresia si sper sa iesi cat de curand din conul ei.
Ma intrebai de hartoage...pe 27 am sustinerea tezei de la Bucuresti - intr-un final. Daca vrei vino si tu. Este la ora 2 si se lasa cu party dupa. Tare m-as bucura sa te vad.

Glimmer merci de cuvintele frumoase.

Sa va zic ca testul a mers bine ieri - in opinia mea acum sa vedem si opinia corectorului LOL.

Cat despre vreme azi am avut pana la ora 9 cand intrai eu toate cele 4 anotimpuri: torentaial ploaie de vara cand m-am dus la sala si catre final cu soare arzator din spate de mi s-a uscat instantaneu pelerina si dupa ce am iesit de la sala vant si rece. Acusica sta sa ploua iar.



Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

'Neata!

Nimeni....

Sa va invit la un ceiut, cafea poate asa va mai aduc pe aici.

Pisiiiii unde ai disparut. Stiu ca trebuia sa te duci din nou la oribile analize. Mai zi ceva.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui tuinea

'Neata!

Nimeni....

Sa va invit la un ceiut, cafea poate asa va mai aduc pe aici.

Pisiiiii unde ai disparut. Stiu ca trebuia sa te duci din nou la oribile analize. Mai zi ceva.

Pupici!

Cristina si Roxy (2.10.2004)


LooooL! Iar am disparut ca magarusul in ceata!

Cristinica, draga mea, analizele le-am facut, am iesit mult mai bine si mai nescarmanati ca anul trecut, iar concluziile sunt favorabile: Vladi a crescut 10 cm in anul care a trecut, a pus 2 kg pe el iar varsta osoasa i-a crescut la nivelul unui copil de 5 ani, ceea ce-i foarte bine, caci anul trecut era pe la 3-4 ani!
In rest, ne zbatem cu scolile, cu inotul, cu karatele (in sfarsit, in 21 mai avem si noi primul examen de centura cu ambii voinici, dupa ani buni de chinuiala).In rest, mai nimic spectacular. Nu stiu copiii cat de tare asteapta vacanta mare, dar eu tanjesc dupa ea cu toata fiinta mea!

Ancuta ... stii ca sunt alaturi de tine!

Nico, Elena, Glimer, va tzuc in viteza, ca m-a strigat sefa si tre sa fuuuuug!

WE minunat va doresc tuturor!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"



Minunata Venetzie_aug.2010
Disneyland - Paris_2010
Ziua Balantelor_2009
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Pisi bine ai revenit. Doamne ajuta ca au iesit analizele bune. Cat despre activitati si Roxy merge la balaceala si pe 1 iunice zicese merge la concurs.
Te pupic si mai intra ca tu erai gura de optimism pe aici.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

'Neata!
O noua saptamana la orizont asa ca ta-ta-ta-ta-ta trezirea si la inviorare.

Eu deja am facut-o si ca sa va radeti de mine dupa amiaza pentru ca am fost pe lista de rezerva la zumba ma duc si la zumba deci aoleu ce or sa ma doara muschiuletii pe care i-am rupt vineri. Tot weekendul dusul la toillete a fost un mare challenge iar mersul pe jos ohohoh si mai si.

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Goood morning!

La noi ploua! Ploua-ploua-ploua! Nu mai suport vremea astaaaa! Vreau caldura, vreau canicula, vreau zabusealaaaaa!

Deci, Cristina, iti dai seama in ce hal se prezinta "gura voastra de optimism" ...



Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"



Minunata Venetzie_aug.2010
Disneyland - Paris_2010
Ziua Balantelor_2009
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!

Pisi indiferent daca esti optimista sau nu tu tot ne amuzi. Si aici a plouat dar acum parleste un soare deci a ploaie. Iti trimit eu un si o ca sa-ti lumineze ziua.

IN rest eu ca in fiecare zi: sala, acum la servici si dupa ce va scriu incepe dansul pe aici. Saptamana viitoare miercuri zbor catre casa. Nu stiu de ce dar parca ma apuca asa o teama de sustinerea de vineri...

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput