Gravidutze si mamici de Cluj- 173

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Salutare!

Suntem bine, Gabi, multumim de intrebare. La gradinita e ok, nici nu ar avea cum sa fie altfel pentru ca zi de zi trebuie sa fie acolo. Dar e bine, ii place In rest, serviciu, gradinita, iar serviciu, iar gradinita...altceva nu mai facem

Va , o seara frumoasa!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

eladeea - astept mesajul privat de la tine!

gabi - ce carticele ai mai comandat de la teora pt sara?

o seara placuta tuturor!

Oana si printesa inimilor noastre Maria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

ELENA FELICITARI...sunt superbi copilasii tai..ADELINA e minunata..m-a impresionat si pe mine povestea,la telefon parca n-am inteles-o chiar atat de grava...bine numa ca sunteti bine,sanatoase...mare e puterea lui D-ZEU..si eu zic la fel.

MELI nr meu e 0740347460,,TE ASTEPT CAND POTI.a fost ziua ta?LA MULTI ANI CU SANATATE SI FERICIRE...trec si bolile chiar daca vin..

LILY sarcina usoara in continuare...

SI NOI AM FOST AZI DUPA COLETUL DE LA TEORA...am mai luat in plus cartea cu COLOREAZA SI DECUPEAZA...GANDESTE SI LIPESTE...si CUM SA INVETI SA DESENEZI ANIMALUTE..ceva de genul...sper sa-i placa ca inca SARA nu le-a vazut..a fost la floresti..mai nou e indragostita de un baiat vecin cu taica-meo de 3 ani...tot la floresti ii trebuie sa se joace cu el...il cheama sa manance cu ea,sa doarma cu ea...i-a spus intr-o seara cand a ramas la taica-meo ca di inainte sa meraga la grdai sa vina sa se mai vada odata..si dim cand s-au trezit,a vazut taica-meo ceva la geam,cand s-a uitat baietelul era la geam,nu a uitat ca i-a spus sara sa vinaisa mortali..

somn usor la toata lumea...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Ioana, dragoste mare la Sara! Bine ca e impartasita.
Patrick a zis ca atunci cind va fi mare si se va indragosti de fete le va face beautiful! (adica le va face cadouri: margele, coronite... de astea)
Se pare ca e hotarit sa aiba mai multe iubiri! Sper ca nu deodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

CE tari sunt copiii cu dragostea, Sarei i-a mai trecut iubirea fata de Ionut, ba chiar mi-a zis ca nu e niciun baiat de treaba in gradinita, asa ca extindem cautarile

Va pup si o zi frumoasa!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

LA MULTI ANISORI ALEXIA
Adriana
scuze pt intarziere

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

LA MULTI ANI MELI DRAGA SI TOT CE TI DORESTI
Scuze pt intarziere
Cum ti ai sarbatorit ziua mami???

GABI a fost f frumos ,ca la mama acasa
LILY nu prea apucam sa povestim la gradi:(,arati f bine ,bravo
IOANA frumoasa povestea de dragoste


poze cu oitze ,cai si caini :)
https://picasaweb.google.com/117177643159303883547/Mai2011#

va pup ,o seara frumoasa



SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

oanaalina, ti-am retrimis mesajul...l-am trimis acu cateva zile...nu stiu ce s-a intamplat...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihalav spune:

GAbi, mersi de raspuns. Nu e nici un stres cu biberonul la mine, ma stersa usor doctorita... eu dadeam inapoi, sub aceleasi motive - ca si voi. Rezonul ei: dintisorii! Ma rog, mi-am luat si eu decizia, asa ca...
Suntem oki, doar cam obosita eu: nici o saptam nu seamana cu cealalta, in ultima vreme [de fapt, o tinem asa de pe la jum de febr]. Intr-una nu mananca bine, in urmatoarea nu doarme noaptea, in urmatoarea mananca dar nu mai doarme pranzul [asta e acum... doarme sub 1 h la prazn, treb s afiu pe faza la cca 50 min sa o "prind" la timp, sa o culc/ sa ma culc cu ea... uneori pot dormi, alteori stau cu ea cate 1 h si incerc sa ma relaxez, pur si simplu]; in urmatoarea saptamana e super maraita/ agatata de mine peste zi, in cealalta plange din nimic... si variem intre ele... cam asa suntem. Acum, de cca 1 saptam se trezeste noaptea la 1 h dupa culcare, si apoi din ora in ora, greu reuseam sa o culc la loc, de multe ori adormeam eu cu ea, ma trezeam pe la miezul noptii... in cele din urma, am clacat... si am ajuns sa dorm cu ea peste noapte, in camera ei, sau ea in dormitor... sau cel putin bucati de noapte/ dorm cate 3 h cu ea urmatoarele 3 cu radu... ma rog, le dorm, pe bucati asa... doar ca, nu stiu de ce, ma trezesc dimineata ruptaaaaaaaa. desi am avut si nopti mai grele de atat. in fine, au iesit 4 maselute, acum a iesit si incisivul intarziat, si sunt umflati caninii. asa ca... astept nopti mai blande.

acum am vreo 50 min, caci tocmai m-am intors de la ea, dupa prima ora, asa ca am sa strng un pic prin buca........ si radu lucreaza inca, asta e cu munca acasa!!!!!!!!

va puuuuuuup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

meli
numai dupa ce am venit din spital am vazut mesajul,oricum mersi tare mult

sa va spun de noi

sutem pe deplin impliniti, s-a complectat jocul de puzzle ,e superb totul , cu toate ca nu facem fata la 3 copii, e multa treaba cu 3 ,dar e SUPERBBBBB.Iar cea mica va fi cea mai iubita ,e in centrul atentiei.Dragos ar iubio non-stop ,Iulia vrea tot timpul sa se joace cu ea, dar e grijulie, e tare important,iar noi e bucuram de fiecare zambet al lor si traim intens fiecare clipa de fericire.Ceva s-a schimbat in bine, dar ns ce .
cred ca vor veni si clipe in care voi claca, insa sper sa fie putie si sa le depasesc cu brio.

despre mine, recuperarea merge tare greu, vineri am facut temperatura, sambata dureri prin burtica, iar luni mi-am luat inima in dinti si am mers la dr , tare greu a fost pana am sunat ....ufff. la eco ce sa vezi, uterul aproape s-a inchis si in mijlocul lui au ramas cheaguri de sange pe care nu le mai eliminam, acum sunt pe tratament si sper sa le elimin sa nu ajung la ceva mai grav.
Ma tot gandesc, la ce anstere fulger am avut si ce recuperare dificila am.
Puterea lui Dumnezeu este mare si vom fi bine.

va sarut si va doresc multa putere si sanatate sa va cresteti puisorii.
noapte buan dragele mele

[center]Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adelina Ioana (18.04.2011)

Mergi la inceput