Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 57 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

saluti fetele,
noi am pus de un puiut, acum stau closca mai tragem si maine o tura, asa pt siguranta (sau pt gemeni, cum zice sotul)

vali79 de ce nu ai incercat sa ajungi la dr dinu albu pt o eco ?
floricica mergea mereu la el si pe urma la dr U. am inteles ca e f bun.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

vali si eu cred c-ar fi bine sa faci o programare la dr dinu albu, e super ok, am facut la el morfologia de trim II, si voi fi iar la el pentru monitorizarea tensiunii pe artere si biometrie, sa stiu exact ce anticoagulant injectabil voi primi de la Fundeni si ce doza. Ai dreptate, in provincie e greu cu abordarea problemei tensiunii pe arterele uterine. Eu zic sa nu te agiti momentan, daca strumfii sunt in parametri e foarte bine! Incearca pe viitor sa ajungi la Bucuresti, eventual pentru morfo de trim III si monitorizarea tensiunii pe artere. si sanatate!
qiaobing de-acuma stai closca , Doamne ajuta la o pereche de gemenasi!

26+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanasi spune:

Qiao, iti tin pumnii. Sa stai cumintica si sa te rogi sa fie bine.

Te pup

Eu tot stau si astept raspuns de la dr. U. N-am curaj sa-ncep injectiile de capul meu. M-am hotarat sa merg sambata la Medsana, desi nu am programare, sa-ncerc sa vorbesc cu d-na dr.

Pup toate fetele

MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion

insarcinata in 4 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

fetelor !

as avea mare nevoie de nr. de tel. mobil al doamnei asistente Viorica de la Fundeni (asistenta Dr. Uscatescu) sau alta varianta ... cum pot lua legatura cu dansa ...

ma puteti ajuta ?
dati un PM


_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ch_12 spune:

vio, ai pm.

MTHFR A1298C heterozigot,mutatia V34L heterozigot, gena PAI-675 heterozigot, nicio sarcina, doua IA nereusite, sotul- OATS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Ileanasi roag-o pe Vio sa-ti trimita si tie nr de mobil al dnei Viorica si sun-o pe dansa s-o intrebi de Innohep (parca asa se numea) sa nu pierzi timpul degeaba.
Parerea mea.

Pup fetele

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

hello !
ileana, ti-am trimis numarul
Qiao,iti urez succes si aici ! peste doua saptamani sa ne incanti cu un test frumos!

papa bun
MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
www.fertilityfriend.com/home/mikado" target="_blank">grafic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

saluti
gata, am lanssat si ultimii gigei. azi m-a durut destul de rau cand a introdus cateterul de nici nu am mai simtit aterizarea gigeilor. si ca bonus, cand am ajuns acasa nu functiona liftul si a trebuit sa urc 3 etaje pe scari.
acum sunt la caldurica, am cotcodacit de cateva ori, sotul a vanat ceva comestibil si mi-a adus pe tava. incepe sa imi placa ipostaza

ileanasi suna la Fundeni si intreaba. timpul e f pretios. parca aveam si eu un nr al unei asistente. acum tocmai am plantat utrogestanul, dar cand ma mai ridic iau dosarul langa mine si ti-l dau.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikado

hello !
ileana, ti-am trimis numarul
Qiao,iti urez succes si aici ! peste doua saptamani sa ne incanti cu un test frumos!

papa bun
MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
www.fertilityfriend.com/home/mikado" target="_blank">grafic



Mikado, iti multumesc din suflet; am sunat-o pe d-na Viorica si mi-a spus cum sa fac Innohep-ul; acum trebuie sa-l gasesc in Brasov; vine doar pe baza de comanda :((

Va tin la curent. Va multumesc inca o data


MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion

insarcinata in 4 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ileanasi da fuguta la farmacie ! bafta la intepat ! cine o sa ti le faca ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput