Ajutati-l pe Iustin sa ajunga la RMN

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kamy75 spune:

Multumim pentru tot sprijinul si-mi doresc sa fie intr-adevar problema de respiratie de la polipi!Vom vedea luni!Of,...

multa sanatate va dorim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

La Multi Ani Iustin sa cresti mare sa fii sanatos si fericit alaturi de cei dragi.


mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamy75 spune:

Va multumesc pentru toate gandurile voastre, astazi ne-am intors de la spital. Ne-am internat de luni dar i-au pus branula lui Iustin, apoi i-au luat sange si au inceput antibioticul pentru profilaxia endocarditei. Se face antibiotic cu 12 ore inainte de orice interventie si 12 ore dupa.
Am avut si inca am unele griji ca am calatorit spre casa cu microbuzul si am stat si prin autogara aproape 1h dar sper sa fie bine. Dupa operatie este recomandat sa stea in casa primele 3 zile iar noi am stat in curent, caldura, cu multa lume... Iustin a fost operat ieri si totul a decurs bine. A fost destul de rau in jur de vreo 2 ore ca a trebuit sa ma plimb pe hol cu el in brate pentru ca nu vroia sub nici o forma sa stea in pat in salon. Eram foarte obosita ca are cam 18kg si nu mai rezistam sa-l tin in brate, plangea si il durea gatul si facea de parca se ineca...A fost tare greu...Pana seara la 10 nu a vrut sa stea in pat si sa doarma, era foarte agitat.
Eu sunt inca suparata pentru ca aseara l-am vazut in continuare pe Iustin facand acele pauze de respiratie iar doctorul ORL-ist mi-a spus ca in nici un caz nu are cum sa aiba asemenea probleme din sfera ORL. A avut intr-adevar foarte dezvoltate acele vegetatii si secretiile puteau oricand sa se suprainfecteze. Va mai horcai si tusi chiar si o luna, ne-a spus dl. dr. iar apoi ar trebui sa mergem din nou la control. Doctorul cardiolog ne-a spus ca ar trebui vazut de un neurolog pentru aceasta apnee. Cam asta a fost pe scurt experienta noastra!

Va dorim multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamy75 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR COPIILOR!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Kami, sper ca sunteti bine si totodata sper ca orele petrecute in caldura si curent sa nu isi lase amprenta asupra lui. Ma bucur tare ca operatia a reusit si ca sunteti pe drumul cel bun. Sper sa primesti raspunsurile la intrebarile tale(iti recomand o lista cu ele pentru a nu uita nimic) si sa va intoarceti cu o traiectorie clara dupa RMN.

Fetele,poate ne recomandati un neuro-pediatru pentru Iustin. Este posibil si Floricica sa aiba nevoie- iar recomandarile voastre sunt bine-venite.

Iustinel - dragutel, LA MULTI ANI si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamy75 spune:

Buna ziua tuturor,

In acest moment avem toti banii necesari pentru a merge sa facem RMN-ul.
Mesajul nostru a reusit sa ajunga la inimile oamenilor care au dorit si au putut sa faca posibil acest lucru pentru Iustin.

Multumim din tot sufletul tuturor celor care au intins o mana de ajutor si pentru toate gandurile, multumim din inima!

Am sa va tin in continuare la curent cu starea de sanatate a lui Iustin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamy75 spune:

Andreea_AS, multumim pentru toate gandurile bune!Sanatate multa Floricicai si este bine sa fie vazuta de un dr. neurolog.
Noi, nu mai putem ajunge la TG. Mures unde am avut de la inceput tratament neurologic, de anul trecut nu am mai fost la un control si am dori sa mergem mai aproape, la Bucuresti.

Va rugam daca puteti sa ne recomandati un doctor neurolog bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Kamy ce veste buna! Ma bucur foarte tare ca ati reusit sa adunati suma necesara. Eu din pacate nu pot sa-ti recomand un neurolog bun,sper sa-l gasiti si sa lamuriti ce e cu apneea asta.

Mamica de Razvan (24.05.2010)
www.sos-animale.ro" target="_blank">adopta un catelus
poti ajuta si tu
Nu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamy75 spune:

anca16, multumim din suflet!

Iustin se recupereaza dupa operatia de polipi insa am observat ca tot i se infunda nasucul cand doarme. A avut si secretii foarte urate, galbene dar ieri era mai bine, fara secretii.
Doamne ajuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Kamy, ma bucur sincer ca ati reusit sa strangeti banii pt. RMN.
Multa sanatate lui Iustin!



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput