Pufi veseli de ian-feb 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Mire.. de capitol nou!
Nyny.....vigantol o sa ii dau zi de zi, pana la doi ani, si chiar putin mai mult timp, daca continua cu urlatul afara... Ooo, cicatricea mea......in afara faptului ca e invers fata de cum se practica acum(este de la buric in jos, adica), este si groasa de un deget...stiam de contractubex, de la cicatricea de la op de tiroida, care s-a cicatrizat super frumos, darrrr...n-am avut loc de iris, ca sa mai vad si de mine.
Ale1212xa...spor la gym, si la dieta!


La Multi Ani, Iulenca!...cu scuze pentru intarziere...



Sorina, mami de Diana si Iris


Dar de ce a taiat pe verticala?

Ca stiam ca nu se mai practica taietura verticala decat in caz de maxima urgenta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

am pus si eu duracelul la somn, sa vedem daca adoarme

mire de capitol

m-am apucat si eu de 8 min abs de vineri si de azi incerc si o dieta...adica mancat mai putin si fara grasim, vedem daca reusim.. trebuie neaparat sa slabesc..in acest moment cantarul arata 79 de kg, groaznic

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem


si inaltime?
ulcerul meu da rezultate "frumoase", fiica-mea tocmai m-a complimentat ca nu trebuie sa slabesc deloc, trebuie doar sa-mi tonifiez musculatura si in rest sunt ok (nu si perfecta)...

si... ieri am avut revelatia! sani pungulita, m-am isterizat si panicat... ma duc la sotz sa ma consoleze in vreun fel... a ras... imi venea sa-i dau cu ceva in cap!

si astia se pot tonifia intr-o oarecare masura???

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





inaltime 1.67, de unde si panica mea

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower


Dar de ce a taiat pe verticala?

Ca stiam ca nu se mai practica taietura verticala decat in caz de maxima urgenta.



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Pai..de la diana a ramas asa taietura...
Apoi...la iris..trebuiau sa urmeze taietura veche...nu se putea taia in cruce uterul...si nici abdomenul, herniaza imediat...

Edit: asa e, stiai bine.... Doc al meu, la diana a fost cam-cam...travaliul s-a declansat la 18 dupa-amiaza, membrane rupte, l-am anuntat..a zis ca vine imediat ce termina la cabinet...si a venit la 9, a doua zi dimi... . Eu m-am chinuit ca dementa, atatea ore...aveam dilatatie 1 la 9 dimi...putea sa moara copilul, sau cine stie...asa ca m-a suit drept pe masa de operatie....nu existau pe atunci (la bz) nici echografe, nici monitoare pt cordul copilului...cine stie ce-o fi fost, de fapt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower


Dar de ce a taiat pe verticala?

Ca stiam ca nu se mai practica taietura verticala decat in caz de maxima urgenta.






Pai..de la diana a ramas asa taietura...
Apoi...la iris..trebuiau sa urmeze taietura veche...nu se putea taia in cruce uterul...si nici abdomenul, herniaza imediat...

Edit: asa e, stiai bine.... Doc al meu, la diana a fost cam-cam...travaliul s-a declansat la 18 dupa-amiaza, membrane rupte, l-am anuntat..a zis ca vine imediat ce termina la cabinet...si a venit la 9, a doua zi dimi... . Eu m-am chinuit ca dementa, atatea ore...aveam dilatatie 1 la 9 dimi...putea sa moara copilul, sau cine stie...asa ca m-a suit drept pe masa de operatie....nu existau pe atunci (la bz) nici echografe, nici monitoare pt cordul copilului...cine stie ce-o fi fost, de fapt...


Sorina, mami de Diana si Iris


Of Doamne. Bine ca s-a terminat cu bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Of Doamne. Bine ca s-a terminat cu bine.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Sorina ai PM



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Fetele care ati facut cezariana, cum va mai arata operatia?

Va intreb asta pt ca in martie cand am fost la control la ginecolog, dr mi-a spus ca cicatricea este cheloida. La margini este foarte subtire dunga, si aproape alba, dar la mijloc e putin cam groasa si rosie. Eu mi-am dat dupa ce am nascut cu un tub de Zera_derm, dar el mi-a spus ca nu e suficient, ca ar fi trebuit sa-mi dau pana se cicatriza complet si neaparat sa-mi dau cu contra_tubex pana devine toata operatia alba. Acum parca s-a mai estopmat, dar ma manancaaaa... mama mama



Mamica fericita de Mara si de David


De contratubex am avuzit. De fapt mi-am si cumparat ca-mi recomandase cineva. Doctorita a zis sa nu dau cu nimic. Si adevarul e ca n-a fost nevoie. S-a vindecat repede si arata ca o dunga din aceea dupa ce ai slabit. O dunga alba ca un fir de ata.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citit in funga si pe diagonala, dar am retinut ca

a fost ziua Iulencai ( eu in wk nu intru si am uitat sa-i zic La multi ani ! vineri).

Alexxutza - a avut o vacanta de vis, dar nu din categoria celor placute, ci din categoria cosmar. Asa ca ca mie imi crapa ranza cand am auzit iar de vacanta in Grecia si ziceam ca nu se mai satura oamenii astia, iar coctail la malul marii, si cand colo ...

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

salutari de la noi!

nu am putut iesi toata ziua, asa ca ivanmi-a fc capul calendar!!!!!!!!!!

nu mai pot!!!!!!!!!!

am plans deja o tura
nu mais tiu ce sa ii fac
cred ca il scot in ploaie si la revedere
deja ma disperaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

si am niste nervi de numa tremur.............

aoleuuuuuuuuuuuuuu

Bea, mamica fericita de Ivan(14.01.2010) si 10+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Sorina ai PM



Nyny..ai pm.

Mergi la inceput