Andrei are 1 luna si are nevoie de noi!! cap2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Un mare si o mare pentru micutul si viteazul luptator Andrei !

Povestea inimii noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Buna Lavinia,
urmaresc si eu cu interes noutatile despre Andrei. Daca a surprins discutia cum ca Andrei nu ar fi chiar in regula,sfatuieste-o pe cumnata ta sa ceara raspicat explicatii. Sa mearga sa vb cu dr care este azi de garda si sa-i spuna tot ce a auzit. Este dreptul ei sa stie ce e cu copilul. Acolo in cardiologie pediatrica au stilul asta de a nu discuta nimic cu parintii si de a te trata ce pe un obiect. Fara teama, foarte ferma, sa ceara explicatii. Nu se intampla nimic daca o face. Asculta-ma ca pe un om care a trecut pe acolo. Nu-ti mai spun ca lui Darius ii bagau o sonda in fundulet ca sa-i scoata gazele ca are colici. Din nefericire, n-am zis nimic referitor la asta atunci. Dar daca as fi din nou acolo, le-as strange de gat pe toate pentru multe lucruri. Nu zic, am si un sentiment aparte pentru faptul ca am azi puiul langa mine datorita lor, dar au si gresit foarte mult si toate neregulile lor le-am ingropat sub un munte de recunostiinta si nu e drept!
Sa lupte, sa afle ce-i cu copilul!
Va pup si abia astept vesti despre ei.

mamica de baietzel Darius


Darius 1 an


pozele lui Labuta
poze
Darius s-a nascut a doua oara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Lavinia, iti las un PM. Stiu ca este greu, dar mami trebuie sa se informeze de tot ceea ce se intampla cu Andreiutul. eventual poate lua notite(denumiri pe care nu le cunoaste, ce scrie pe aparate si ce indica acele valori), si, asa cum bine spune Doina, este dreptul nostru de a fi informati si corect informati.
Am citit despre niste fiole. Este cumva vorba despre prostaglandina/prostin? Si Andreiutul meu a avut administrat asa ceva.
Noi am dat 500 de lei pe ele si am luat in 4 randuri.
Sanatate luptatorului Andrei.



Doina, Magda, nice 2 see you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Magda prin cate ati trecut si voi, multa sanatate si sa veniti cu bine din Germania, Rares va invinge totul pana la urma
Doina stiu ca esti trecuta prin toate cele care trec si ei, iti multumesc din suflet pt toate vorbele bune ce mi le-ai spus cand am vb, m-ai mai linistit, am vb si cu cumnata mea, i-am spus ce mi-ai zis nu stiu dc a apucat sa te sune caci a avut doua zile foarte agitate cu Andrei. El e foarte agitat, trebuie sa stea mereu cu el in brate, in acelasi timp sa se si mulga sa aiba laptic pt cand trebuie sa pape, e fara ajutor si a zis ca deja nu stie cat mai rezista. Dar i-am zis ca trebuie sa lupte si sa fie optimista, i-am dat si adresa site-ului spus de tine, i-am aratat si pozicile cu Darius, am intrezarit un usor optimism in glasul ei dupa ce citise povestea voastra si vazuse pozele cu Darius. A zis ca te suna sa vorbiti, dar nu stiu dc a apucat, azi inca n-am vb cu ea ca nu-mi raspunde la telefon, sper ca sunt bine...vai cate a mai indurat si Darius, bine ca e un invingator si restul apoi incerci sa le uiti cand ai puiul langa tine si sanatate multa
Andreea multumesc pt tot, asa este e dreptul ei ca mama sa stie dar se pare ca nu la toti li se pare ca ar fi corect asa, eu nu stiu ce politica au acolo, dar in orice caz e una defecta fiindca e crunt pt o mama sa stie ca nu e ok puiul iar dr sa nu-i spuna pt simplu fapt ca nu e dr lor curant...dc nu putea sa-i spuna trebuia sa iasa pe hol sa discute cu asistenta nu sa stea in salon sa se holbeze la fisa lui Andrei si sa vb in soapta cu asistenta...in fine sa vina ei sanatosi de acolo asta conteaza acum. Sanatate multa si Florinei si sa vina cu bine acasa!
Va si revin mai tarziu!



Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

AMR 1 zi si ma intorc la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Tocmai am vb cu cumnata, a vb cu asistenta si se pare ca una din asistentele de ieri a uitat sa treaca in fisa lui Andrei cat a mancat si urina si scaunul si de aceea zicea dr de garda ca nu e ok....dar dupa clarificarea incidentului Andrei e in parametri normali si deci bine. Dar totusi putea sa-i spuna ca sub aspectul hranei si urinei nu i se parea bine Andrei..in fine bine ca s-a clarificat.
Va si va doresc o duminica placuta in continuare!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

AMR 1 zi si ma intorc la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Of ! Bine ca a aflat pana la urma si ca s-a linistit. Sunt cu tot sufletul alaturi de voi. Nu stiu daca m-a sunat pt ca suntem plecati la tara si uneori nu am semnal. Poate ca acum nici nu are timp sa vorbeasca sau poate nu are starea necesara. Lasa ca vom avea timp de vorbit cand vor ajunge acasa cu bine. Pe mine nu ma deranjeaza niciodata, asa ca, daca vrea vreodata sa ma intrebe ceva, sa o faca linistita.
Va pup si va doresc tot binele din lume!!!

mamica de baietzel Darius


Darius 1 an


pozele lui Labuta
poze
Darius s-a nascut a doua oara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magda_tarziu spune:

Buna fetelor,urmresc evolutia lui Andrei de cand avea 17 zile si ma bucur din suflet ca e pe drumul cel bun.Fiolele care presupun ca au fost folosite inainte de operatie se numesc intradevar prostaglandine se aduc de medici din afara ca nu le importa nici o firma ca trebuie transportate sub 5 grade celsius si o fiola costa in 2007 august 100E .dar noi nu le-am platit. puiutul e cel mai important sa fie ok. din nefericire noi nu lam putut salva pe Edi am ajuns prea tirziu la Cluj. daca vrei Lavinia sa mergeti la un control la cluj sunama si iti dau nr unui dr ffff.bun din cluj institutul inimii care nu cere spaga de la obraz si iti spune totul fara ocolisuri si de bine si de rau. daca te intereseaza ceva detalii dam sms si te sun eu dar sa-mi scrii cine esti nr meu tel 0727 623 451 .mii de multumiri fetelor si alaturi de mine ati luptat. multa putere micutului sa lupte.Eu nu stiu ce e la TG MURES dar la CLUJ este si profesionalism si oameni cu suflet si fac tot ce pot sa aline chinul parintilor. va imbratisez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Ma pregatesc si eu pt ziua de maine caci ma reintorc la servici dupa 2 ani de zile, mi-e si groaza am emotii dar si abia astept. Sper sa fie bine si sa incep cu dreptul. Nu o sa am acces la internet deci nu am sa pot sa intru decat dupa ora 18 pe internet cand ajung acasa. Sper sa am vesti bune pe maine, iar o sa-i faca eco sa vada cum sunt plamanii si inimioara si maine-i face si examenul neurologic. Doamne ajuta.
Doina iti multumesc din suflet, esti un om deosebit si trecut prin aceste greutati si ma bucur enom de mult ca Darius a invins si per sa zic acelasi lucru si despre Andrei
magda_tarziu imi pare nespus de rau ca nu ati reusit sa-l salvati pe Edi a avut aceeasi problema ca si Andrei?Sigur il pazeste de sus pe Andrrei si-i da putere sa treaca peste toate . Am notat nr tau de telefon, iti multumesc, am sa-i spun cumnatei si vom vedea ce vor decide si cum vor face...aici la Tg Mures sunt oameni si oameni dar din pacate sunt si ne-oameni, nici nu stiu cum sa-i numesc ...sa se faca el bine asta e important. Sanatate multa
Vreau sa-i multumesc si lui renah pt ajutorul dn partea lor si pt faptul ca e alaturi de noi, va dorim sanatate multa
Va si va doresc o noapte linistita!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

AMR 1 zi si ma intorc la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Magda_tarziu, imi pare rau pentru puiutul tau.

Noi am luat prostaglandinul de la farmacia din centrul Bucurestiului, singura care avea la ora tarzie la care cautam acest medicament. Nu l-am cumparat din spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

In legatura cu fiolele si aici e o poveste legata de personalul de acolo dar mai bine am sa o spun cand nu mai au nevoie de ei sau am spus-o deja nu mai stiu ...am uitat sa o intreb despre ce fiole i-au dat dar cu siguranta acestea sunt si ei le-au cumparat din farmacie au gasit cu 350 ron parca sau 500 nu mai stiu exact, foarte scumpe si ii ajungeau o zi si umpic o fiola. Am sa o intreb maine mai exact, nu i-au dat niciuna din spital desi aveau pe stoc
Acuma chiar ca merg sa ma culc ca ma asteapta o zi lunga maine ...va doresc o noapte buna si linistita!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

AMR 1 zi si ma intorc la lucru

Mergi la inceput