Divortul lui Borcea

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:


Cat despre Borcea, huh, zau ca are infatisare si purtare de meltean sadea. Shakira e o dulci, or fi zis-o care au zis-o la misto, dar buriceala lui asta e buriceala si atat.
Pacat de sotie, ca si-a mancat anii cu el si asta nu se recupereaza cu nicio suma. Si sa speram ca nu mai asistam la alta balacareala, ca se vor tine de cuvant, chit ca dc zici Borcea si mai alaturi si un Beeeecali, nik bun nu prevesteste.
Cat despre duduie, in afara ca remarc ca este tanara, alseva nu vaz la ea. Dar mdeh cand li se pune unora pata, nu mai vad nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Eu ii vad ca pe un cuplu care a trecut prin incercari grele. Otravirea cu mercur poate fi letala. Amandoi inca mai fac tratamente peste tratamente pt a-si elibera organismul de otrava. Nu stim ce discutii au purtat unul cu celalat. Cert e ca rezultatul este acest divort, pe care il declara ca fiind amiabil. Ce o mai fii, vom vedea.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

pai 7 ani si mai bine de menage aux trois, nu e de ici de colo. Cat despre mercur, aici se pare ca nu s-a mai impartit la trei. Si nici copiii n-au, so: o fi pe bune sau e un alt fel de flacarica violeta a la Borcea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

eu cred ca otravirea cu mercur e "mizilic" pe langa incercarea prin care a trecut aceasta familie acum 11 ani; poate de atunci s-a zdruncinat ceva...

"Sunt carente mari in sistemul medical romanesc. Din aceasta cauza eu nu am putut avea primii mei bebelusi care erau gemeni si s-au nascut mai devreme din cauza problemelor medicale, care nu au putut fi tinute sub control in sistemul acesta medical. Eu si sotul meu am suferit cumplit, dupa care am dotat acea maternitate unde eu am nascut gemenii. Primii mei copii au murit pentru ca trebuia cineva sa stea 24 de ore din 24 sa le faca ventilatie, pentru a avea oxigen. Acest lucru nu era posibil acum 10 ani si am dotat noi acea maternitate cu doua aparate ventilatoare care puteau sa tina in viata copiii care se nasc prematur. Acest lucru m-a ajutat si pe mine, trei ani mai tarziu, cand am nascut pentru a doua oara gemeni, care, de asemenea, nu puteau supravietui fara acele aparate. Nimeni nu poate sa spuna ce inseamna durerea unui parinte, care isi vede dupa noua luni pruncul nascut si nu poate sa se bucure de surasul si de tipetele lui. Este cumplit", a spus Mihaela Borcea in emisiunea "Povestiri de noapte", citata de Libertatea."

articolul este din august 2010.

later-edit, ca facui niste calcule :

deci el are o presupusa relatie de vreo 7 ani si ceva - adica de prin 2004, daca nu mai devreme
au pierdut primii gemeni nascuti, acum 11 ani - in 2000
trei ani mai tarziu, s-au nascut gemenii cuplului - in 2003

asadar, relatia lui extraconjugala pare a fi inceput imediat sau la scurt timp dupa nasterea gemenilor (cea de-a doua pereche)...nu am gasit sau nu am cautat suficient datele exacte, cand s-au nascut/decedat primii gemeni si cand s-au nascut urmatorii....


Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Alt ghiolban care s-a dedulcit cu prospaturi; nimic nou sub soare. E totusi de apreciat decenta cu care se comporta (deocamdata) cei doi vis-à-vis de divort. Asteptam cu interes evolutia menajului Copos, acum ca a aparut si mostenitorul nr. 2 (daca e sa te iei dupa ziarele de specialitate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nu e vorba doar de amanta actuala. Borcea a degustat multa prospatura, de prin angajatele firmelor sale sau de la salonul sotiei. In ultimii ani nu aveau nimic in comun, in afara de copii.
Oamenii astia doi au inceput-o bine, si-au cladit averea de la buteliile lui Borcea, au muncit, au suferit, au furat impreuna...au fost un cuplu adevarat. Mie imi pare rau ca se despart, dar asta-i viata. Gurile rele spun ca si doamna Borcea isi vedea de viata ei...probabil ca amanta din America a pus piciorul in prag, iar el e mai slab de inger...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

nici eu nu stiam cine sunt acesti soti Borcea. noroc cu voi!

Citat:
citat din mesajul lui allinta

De aceea o si "despagubeste" Borcea, oferindu-i 50.000 Euro, pensie lunara pt copii.


allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


50.000 eur???? nu o compatimesc deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Eu am inteles ca averea a fost facuta de ambii. jde mii de coco e o suma azvarlita in aer de Becali, si nu a spus euro, a spus doar suma. Nu ma arunc sa il si cred. Incearca sa ii mai curete obrazul cu asta, ca vezi draga ramane in relatii amiabile cu sotia, are grija sa nu-i lipseasca nik si in plus nefericitul nu a avut incotro, luptandu-se mai bine de 7 ani cu o dragoste a la Romeo si Julieta, fiind peste puterile lui sa mai reziste.
am gasit asta: http://asport.ro/editoriale/editorial:-de-ce-divorteaza-borcea-mercurul-l-a-facut-mai-potent/179245 scurt si cuprinzator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Hahaha, am mai googalit . Dana, sotul Loredanei e...Boncea!


vorbe de copil...

Hobby

calator de profesie





Multzumesc!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit


Dar gura "pacatosului" adevarat graieste:urmatorii pe lista Loredana cu Borcea,scuze Boncea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

un divort e intotdeauna ceva neplacut.
am vazut-o pe la tv pe mihaela dar mi se pare ca e un fel de pitzi m batrana- imbracaminte si machiaj strident.nu inteleg de ce tinea asa cu dintii la casnicie cand ala era clar ca o trisa si era indragostit de altcineva. mi se pare si injositor ca femeie declaratiile pe care le-a facut pe la maruta. e un fel de bahmuteanca. nu apreciez nici gestul lui de a trai paralel atat de multi ani . amandoi s-au complacut in situatia asta. iar chestia cu mercurul mi-a mirosit de la inceput a ceva de" prostit prostimea". sper ca dupa divort sa-si schimbe stilul vestimentar si machiajul.m-a frapat cand a spus ca s-a dus la viena sa-si scoata cicatricea de la cezariana. eu inteleg ca tb sa te intretii ca femeie- adica sa nu ai kg multe, sa faci sport, sa te imbraci frumos dar nu gen pitzi, dar sa nu exagerezi . ea nici nu m traia sau gandea pt ea.
un divort e stresant dar asta nu inseamna ca tb sa-ti tai venele. te ridici si-ti vezi de viata ta. urasc oamenii care mimeaza fericirea in cuplu.o casnicie nu inseamna numai lapte si miere. sunt si discutii si certuri si probleme etc dar daca nu exista comunicare si nu se gasesc solutii atunci e m bine fiecare pe drumul lui.dupa parerea mea o aventura de o noapte sau de 7 ani tot asta inseamna.

Mergi la inceput