Puiuti de Randunici 2008!! (483)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

randunici!

Va doresc un we cat mai placut posibil!

Transmit de astazi pentru sambata:
Cele mai bune urari de sanatate si numai bucurii pentru puiut de randunica Raisa Ioana si mamica randunica VioletaH!

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

La multi ani puiutilor si randunicilor,sa aveti petrecere frumoasa.Si la noi a fost super,avand in vedere ca ale mele dorm de la ora 20.30,la 23 nu le vedeam culcate.Multumesc Mariana,Alina,pentru intampinare!Si eu vreau sa ne cunoastem mai bine.Vreau sa va intreb,stie careva,sau mai bine zis,ati utilizat Ribomunyl careva? Va doresc un weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Buna seara randunici,ati petrecut frumos? Cred ca da,ca sunteti prea obosite sa ciripiti!Sunt singura la ora asta sica nu am cu cine vorbi.Noi am mai sarbatorit-o din nou pe Iarina,de data asta la munte.Dupa o masa copioasa (ca asa se face la noi la romani )am iesit sa facem o plimbare cu toata trupa.Am admirat peisajul,am vazut soparle,gusteri,salamandre,si cand am dat sa ne intoarcem,randunoiul meu a vrut sa o ia pe scurtatura,asa ca eu,viteaza ce sunt,am mers inainte si tocmai era sa gadel o vipera pe cap [panic.Nici nu va pot spune ce spaima am tras,mai eram si cu cea mica dupa cap.Nu ma mai prinde nimeni pe scurtaturi multa vreme.Hai,sa nu va mai plictisesc cu ,va doresc o noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata randunici!
E gata tratatia de dimineata! Poftiti la si ceai de "topit" grasimile! Apropo de "topit".... eu de astazi am inceput dieta Dukan. Sper sa am si rezultatele pe care mi le doresc!

Tatiana, ma bucur pentru voi ca ati reusit sa plecati in we. Noi nu am plecat nicaieri, o "tragem" de la niste muci, ii dau osciloccocinum, coryzalia si picaturi in nas, sper sa-si revina, ca de nu iar ajungem la doctoreasa . Turturica mi-a spus ca au multi copii la cresa care au "muci pe fatza" . Asta e in colectivitate fac schimb de multi streptococi...n-avem ce face...
Daca ai timp, poti sa postezi poze cu Iarina?



LA MULTI ANI Maria Alexandra!
Sanatate si numai bucurii!



Cami33, felicitari mami!

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alinaaaaa s-a racit -ua !
Hai ca-ti pregatesc un capuccino....




Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:


Fetelor dragi, da' pe unde umblati?

Hmmmm....ce liniste....plec si eu tiptil sa nu va deranjez....

Am omis sa va povestesc...duminica dimineata a fost cutremur...m-am trezit in vuietul prevestitor si in ultima faza de "clatinare" lina. A fost in zona Buzaului 4,9 pe scara Richter si s-a resimtit si la noi. Trezita asa brusc , ma gandeam ca in cazul in care va fi mai puternic cum sa procedez sa o insfac pe Bianca din patut....brrrr...

Va doresc o dupa-amiaza si o seara linistita, fara evenimente!
Ne intalnim maine la !

Va postez si o melodie . Sper sa functioneze !




Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Buna seara.....,sau buna dimineata,ca acusi e dimineata,cam putine randunici,asa e de obicei in stol? Sau nu ne potrivim cu programul? Mariana,cum ai zis ca e dieta,in ce consta?Cat dai jos,si in cat timp? Eu am reusit sa dau 4 kg intr-o saptamana cu disociatul.Fetele mele(2,respectiv 3 ani)abia au terminat injectiile,a cules cea mare o viroza urata de la gradi,acum sunt mai bine,dar mi-e frica s-o mai duc,ca de fiecare data ajungem la injectii.Nu sti de Ribomunyl nimic?Ma duc si eu la ,ca nu am cu cine vorbi .Nici macar Alina nu e?????????????? Binee!!!!!!Poate va prind la cafea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Neata!

Mariana, multumesc mult ! E o scumpa pitica ta, foarte frumoase pozele. Cum ai colorat ouale asa?

Gherman, bine ai revenit! Nu mai stiam nimic de tine!Cum e inimioara Dariei? Fetele nu prea mai scriu pe aici, erau prea multi ochi atintiti asupra lor si multi deloc binevoitori, asa ca s-au retras intr-un colt mai ferit

Noi am fost plecati la Sebes dupa Paste, a fost foarte foarte frumos Copiii au fost cumintei pe drum, au stat mult la aer, ne-am simtit toti excelent. Iar ieri am inceput sa il diversific pe Vlad. Cam nauc saracutul, el tot sugea lingurita...dar ne antrenam

Va las cafea, ceai, suc, apa, bomboane, cozonac, tort si tot ce mai vreti voi ca astazi implineste piticul 6 luni ! Va !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Neata,prezent la datorie! Salut Olga,Doamne ajuta,suntem bine cu inimioara,nu a mai trebuit inca o interventie,s-a rezolvat din prima,e zburdalnica,e un copil normal,doar ca nu are voie sport de performanta!In rest ,toata lumea e a ei,pot si eu sa respir linistita! La multi ani pentru puiut! De aceea nu am mai gasit stolul vechi de randunele? Unde s-au ascuns?Sper sa iesi si tu mai des la apel!!sa mai.Petrecere frumoasa!!!!!!!!!!Mariana,Alina.............unde sunteti??? Trezirea ,ca ziua-i numa ceas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor v-am pregatit si ceai de fructe,capuccino ce preferati voi.Eu sunt foarte obosita,deoarece ieri am fost sa o inscriu pe pitica,am plecat de la 6 de dimineatza cu ea si am ajuns la 4 dupa-amoiaza.Sper sa imi revcin astazi dar si astazi fac sper sa imi schimb starea de spirit rapid.

Mergi la inceput