Nunta secolului - vazuta de noi

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

pt cei care sunt la lucru si nu pot vedea... povesteste cineva ce se intampla pls? si cum e imbracata lumea si tot...

ca mi-a pierdut postasul invitatia...

mama de Carol (29.12.2008) si 28+ cu Patrick
blog



cu palariute de toate formele si culorile

Acum lasand gluma, tinutele sunt momentan sobre, taior cu fusta sau rochite pana la genuchi, in general crem, verde, roz, bleumarin.
Am vazut si cateva rochii lungi dar putine.
Stilul este clasic, englezesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

daaa,nu cred ca am vazut vreo doamna fara palarie.unele chiar caraghioase!culori vii,multe pene,majoritatea se poarta inclinate pe o parte.nu stiu cum le-or fi fixat pe par
oricum,abia astept sa vad mireasa
si sper din tot sufletul sa se iubeasca cu adevarat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogosel

daaa,nu cred ca am vazut vreo doamna fara palarie.





Nici nu cred ca o sa vedem. Din cate stiu face parte din protocol, nu se poate fara ceva pus pe cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si pe site-ul ABC news se poate vedea transmisia live: http://abcnews.go.com/International/Royal_Wedding/

protocolul cere palarie in mod clar. nici nu exista nunta eleganta fara ea.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Mai avem de asteptat pana la vederea rochiei de mireasa, abia la ora 13.00 (ora Ro) Kate va parasi hotelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristi, poti citi pe site-ul bbc live text commentary, nu video.
cea mai draguta barfa de pana acum mi s-a parut aceea ca invitatii nu au locurile desemnate deja in catedrala, este "primul intrat primul asezat"
"0833: Perhaps surprisingly, it's first-come-first-served for the majority of guests inside the abbey. No wonder they're queuing already!"


si pentru ca toata lumea face speculatii pe tema rochiei mirese se spune ca au "inside information" ca va avea cordon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Sir John Madejski, presedintele Reading Football Club, a spus reporterilor BBC la intrarea in catedrala ca fiecare invitat a fost rugat sa aduca o factura de utilitati

"Sir John Madejski, chairman of Reading Football Club, has arrived at the abbey. He tells the BBC that all guests have been told to bring a utility bill. He went for council tax. We wonder what that's all about
..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

eu am o eroare pe BBC , nu pot vedea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui AnaisG

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb



Citat:
citat din mesajul lui Rayuela

ma bucur ca merge principesa Margareta si nu pseudo printul Paul de Romania,se pare ca numai in Romania ii merge figura de printisor.


asa-zisul "print" Paul nu face parte din Casa Regala a Romaniei, deci nu ar fi putut fi invitat in aceasta calitate



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)




Tatal lui Paul are recunoastre internationala ca fiul legitim si intai nascut al lui Carol al 2-lea, asa ca fie ca ne place sau nu de figura lui, sange albastru are si el.
Mihai a fost mai 'norocos' cu ajutorul lui taica-su a fost rege de 2 ori. Mai greu cu intratul lui Paul in cercuri atat de inalte, la ceremonii atat de oficiale!




De cand lumea si pamantul, monarhii au avut zeci de copii in afara casatoriei. Asta nu inseamna ca toti au fost recunoscuti ca avand "sange albastru".


Tatal lui Paul e nascut in cadrul unei casatorii incheiate legal. Nu e un bastard. Diferenta mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Antena 3 se lauda ca transmite live! Nu merge sa vedeti online?

Mergi la inceput