Nunta secolului - vazuta de noi

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Petrecerea, sau mai bine zis petrecerile de dupa ceremonie:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1382098/Royal-wedding-speech-Prince-Harry-pays-tribute-Prince-William.html



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

mie mi-au placut f mult ambele rochii,inclusiv cea a Pippei.
sunt ffff discrete,serioase,ffff elegante si ceea ce conteaza cel mai mult - fff stilate si purtate cu atitudine.
selene,iti inchipui ca putea sa puna nu svarovsky ci diamante cu mia pe rochie,dar nu in asta ii statea eleganta,valoarea si stilul.
nu stiu daca se potrivea rangului si educatiei o mireasa plina de volane,broderii si pietricele,gene si unghii false,adica exact ca p mireasa oarecare,ca o actita sau mai stiu eu ce.daca va uitati atent,nu ca nu are unghiile lungi ,dar nu le-a avut date decat probabil cu lac transparent.
si inca ceva,daca s-a observat,desi au fost prezente persoane fff bogate,bijuteriile au fost discrete,fff valoroase.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Ne-am intors aseara din Anglia. Nu, nu am fost la Londra, desi initial asa planuisem, dar mi-a fost frica de atentate.. Am fost in sud, pe coasta. Insa am trait din plin atmosfera de royal wedding, printre englezii de rind. M-a impresionat cum si-au decorat casele cu stegulete englezesti, cum fluturau steaguri imprimate cu chipurile lui William si Kate, cum traiau din plin momentul si se bucurau de fericirea lor. Lumea ne intreba daca am urmarit nunta la TV si toti gaseau ca noua ducesa de Cambrige era superba.

Mie nu-mi place Pippa Middleton. Poate sint influentata de ce scriu ziarele despre ea. O considera o parvenita, hotarita sa urce pe scara sociala gratie pozitiei lui Kate. Cica nu vrea sa i se mai spuna Pippa, ci Philippa, dupa cum lui Kate trebuie sa i se spuna de acum inainte Catherine sau Princess William sau Duchess of Cambridge. Si mai spuneau la TV (daca am inteles bine) ca Harry a intrat in competitie cu frate-sau, la scena sarutului din balcon, el sarutind-o pe sora miresei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogosel

mie mi-au placut f mult ambele rochii,inclusiv cea a Pippei.
sunt ffff discrete,serioase,ffff elegante si ceea ce conteaza cel mai mult - fff stilate si purtate cu atitudine.
selene,iti inchipui ca putea sa puna nu svarovsky ci diamante cu mia pe rochie,dar nu in asta ii statea eleganta,valoarea si stilul.
nu stiu daca se potrivea rangului si educatiei o mireasa plina de volane,broderii si pietricele,gene si unghii false,adica exact ca p mireasa oarecare,ca o actita sau mai stiu eu ce.daca va uitati atent,nu ca nu are unghiile lungi ,dar nu le-a avut date decat probabil cu lac transparent.
si inca ceva,daca s-a observat,desi au fost prezente persoane fff bogate,bijuteriile au fost discrete,fff valoroase.





Buey, da' calmati-va, ca nu sunt adepta volanaselor, infloriturilor masive, kg-lor de bijuterii. Vroiam doar o rochie mai personalizata, mai cu o amprenta anume. Ceea ce nu am vazut.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Rochia a fost extrem de personalizata si fina, mai particular de atat nu vezi in zilele noastre...
si mi-a placut ca a avut un iz medieval. nu stiu cum sa explic:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:



Selene, Catherine n-ar fi putut purta rochia de mai sus din cauza protocolului. Din cate am inteles eu rochia trebuia sa acopere umerii si bratele miresei.

Mie mi-a placut rochia aleasa, o reprezinta, n-as fi vazut-o in ceva mai incarcat sau mai indraznet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Rochia a fost personalizata: broderia avea detalii tipice regiunilor MArii Britanii, dantela a fost cusuta in modelul acela special pt ea. Si da, am apreciat ca desi cei invitati erau foarte bogati nu au facut parada de bijuterii. Bijuteriile folosite au fost sumare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Mie mi-au placut enorm rochiile celor doua surori! Si mama fetelor e superba... au o anume gratie,finete pe care la putine persoane o surprind in mod curent.Am admirat minute intregi bijuteriile,tiara lui Catherine...si mi-a placut si de Pippa! In mod firesc intra si ea in cadru,fie ca are inclinatie sau nu inspre parvenitism.Sora ei e casatorita cu printul Angliei,ea ar trebui sa ramana un no name? Volens-nolens,ce s-a intamplat lui Kate se rasfrange si asupra familiei ei,atat ca obligatii,cat si avantaje,ambele nescrise si poate chiar si nerostite,dar subintelese.Ce ar face Pippa sau parintii fetelor,mai ales negativ,s-ar rasfrange si asupra lui Kate...La nivelul respectiv,nu Kate a intrat in familia regala,ci Kate si toata familia ei.
Mass media canta cum doreste si discuta verzi si uscate,ca de obicei-doar n-or spune doar de bine,nu?!

Sa nu uit! Parada palariilor a fost inca un aspect pe care l-am urmarit cu mare placere la ceremonie... Printesele Beatrix si Eugenie,hmmm,fetele astea doua,Kate si Pippa,au fost muuult mai printese decat cele doua pupeze!

Mergi la inceput
Mergi la inceput