Nunta secolului - vazuta de noi

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

In legatura cu tinuta in alb a domnisoarelor de onoare (toate 5, nu doar Pippa Middleton) am citit chiar azi prin ceva ziar ca si domnisoarele de onoare de la nunta Dianei erau in alb, si cele de la nunta reginei Elisabeth.

Chelsy nu mai e "oficial" prietena lui Harry, i-a dat papucii (ea lui) acum ceva vreme, dar au ramas "buni prieteni". Iar la nunta a fost invitata ca "amica de-a mirilor", nu ca "plus one" a lui Harry. Desi nimeni nu stie exact ce e intre ei acum, ca si ei s-au mai despartit si apoi impacat din nou in trecut. Pippa are si ea prieten, si el invitat la nunta.

Diana facea parte din vechea aristocratie britanica, de aceea a fost aleasa sa se casatoreasca cu Charles. Corespundea din toate punctele de vedere: englezoaica, cu pedigree, frumoasa, tanara, si virgina. Acum 30 de ani inca se mai cerea asa ceva de la logodnica printului mostenitor.



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Dar pe dna Tatoiu ati vazut-o azi la tv? Cica a vrut sa fie in spiritul palariilor de la britanicihttp://www.click.ro/vedete/romanesti/Monica-Tatoiu-Nuntii-Regale-FOTO_0_1166283468.html Parca i-a cazut o pleasca de frunze moarte in cap.
Da, Labotulinii sunt groaznici mai ales dc esti gravi cocotzata acolo chiar ca dai crezare bancului cu adolcescentele si platformele. Sport extrem maica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Dintre cele mai prost imbracate cele doua verisoare. OK magazine aseamna palaria aceea ridicola cu cea putata de lady gaga. vedeti numai poza.
http://www.ok.co.uk/posts/view/35037/Royal-Wedding-worst-dressed-Lady-Gaga-we-mean-Princess-Bea

iar despre cealalta in albastru, fusta evazata ii face fundul mare, jacheta e prea strimta pe piept si cica prea e sifonata. Nu mai stiu unde am citit dar se intreaba jurnalistii oare familia regala nu are fier de calcat?

Si ce naiba are acest fashion critic de origine romana Steven Cojocaru, cu Posh??
http://www.usmagazine.com/stylebeauty/news/fashion-critic-slams-victoria-beckhams-royal-wedding-look-2011294

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Sunt de acord ca Victoriei nu i-a iesit tinuta. Este prea inchisa si platfomele..... mult prea inalte. Exagerat de inalte. Dar mi-a placut machiajul, coafura si palarioara ei.
Si o gafa facuta de David e locul unde si-a pus medalia primita de la regina , cred. A intrat cu ea pe dreapta si in sala se presupune ca cineva i-a spus sa si-o puna pe stanga, ca asa cere protocolul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Cica rochia lui Posh e creatie ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Pe mine m-a impresionat faptul ca au zburat cele 3 avioane din cel de-a 2-lea razboi mondial, un Spitfire, un Lancaster si un Hurricane (urmate de 4 avioane moderne Tornadoes si Typhoons). Nu doar pentre William, care e ofiter in Royal Air Force, dar si un "reminder to the Battle of Britain", cum comentau cei de la BBC - familia regala britanica ramanand in capitala in acea perioada, inclusiv actuala regina refuzand sa se refugieze intr-o zona mai sigura.



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Orice s-ar spune mie imi place de britanci si familia regala. E ca o poveste pt adulti. Avem nevoie de povesti. Cind s-a maritat fiica lui Bush nu numai ca n-am avut zi libera (!?) dar nici nu s-a comentat nimic, tinute, chestii, trestii. Like who cares? Intr-adevar familiile prezidentiale americane (sau oricare de pretutindeni) nu conteaza. Personal regalitatea in Europa sau aiurea tine de tarimul povestilor si este o delectare.

Nunta regala a fost scrutinizata ca sa zic asa, ca si Oscarurile. Daca as trai in GB si as fi intervievata as spune "yes" to monarchy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Ha ha ha si cine era fiica lui Bush?!




Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Pe mine nu m-a dat pe spate Kate cu totul: rochie, buchet, voal, coafura. In afara de trena foarte lunga si de faptul ca lacramioarele sunt printre preferatele mele, toate cele mi s-au parut ingrozitor de comune.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


cred ca atat prin rochie cat si prin coafura kate a vrut sa spuna tuturor ca de fapt nu tre sa se impopotoneze si tre sa arate ca niste oameni normali ce sunt...
tocmai prin simplitate si eleganta poti impresiona atunci cand ai bani sa-i intoci cu lopata.

si trena a fost mult mai scurta decat a altor printese... a lasat-o lunga, insa mai scurta decat se face de obiecei, nu a fost ca a dianei , de ex..

de altfel rochia ei este deosebita prin dantela folosita, creata special pt ea.. motivele sunt traditionale si moderne.. deci e nationalista, nu a dorit orice...

faptul ca sora ei a purtat alb mi se pare super dragut.. imaginile in care ea mergeau catre biserica erau minunate... nu au facut contrast ... puritate si simplitate .... super, faptul ca sora ei arata minunat in rochia aceea cred ca e o alta nota buna.. ca daca ii cara trena verisoara eugenie.. pfoi se schimba problema..

amadoua fetele au tinute impecabile, ce mai.. niste siluete de invidiat. rochiile erau turnate pe ele si le scoteau in evidenta tot ce e mai frumos. chapeau

ieri tocmai am auzit de la cineva ca si aceasta nunta a fost aranjata... ca au fost despartiti , apoi dintr-o data s-au hotarat sa se casatoreasca.. si asta pe motiv ca tatal lui kate e mare magnat..

aiurea.. wiliam a fost foarte apropae de sufletul mamei.. cel putin asa cred eu.. cred ca intr-adevar, s-a casatorit din dragoste invatand din greselile parintilor... vom vedea insa ;)

mi s-a parut ca in fata altarului ei ii sclipeau ochii de dragoste , el parea ori emotionat .. ori isi facea o datorie.. dar poate erau doar emotiile .. nu-i usor sa stea bilioane de ochi pe capul tau si nici sa-ti fotografieze orice scarpinatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Totul a decurs impecabil, jos palaria.

Cel mai impresionant moment mi s-a parut apropierea multimii, pe mai multe flancuri, ghidata de politia calare si pe jos spre scena balconului de la palatul Buckingham.


Pacat ca ne putem bucura si noi de astfel de momente..

Bine ca macar altii ne onoreaza Regele:

In onoarea Maiestatii Sale Regele Mihai I, sir Gavyn Arthur, cel de-al 675-lea Lord Primar al Londrei a oferit miercuri seara un dineu oficial.

La eveniment, densitatea de sange albastru a fost remarcabila. Aristocrati din toata lumea, printese, printi, contese, viconti. Cei mai inalti in rang au fost printul Michael de Kent, verisor al reginei Elisabeta a II-a si sotia lui, dar si contesa Spencer, mama vitrega a regretatei Printese Diana.

Dineul a reprezentat un preambul la evenimentelor programate pentru 10 mai, cand Regele va implini 90 de ani. Atasamentul suveranului fata de casa de Windsor este cu atat mai profund cu cat si-a cunsocut viitoarea sotie, regina Ana de Bourbon Parma, la nunta Elisabetei a 2-a.

Ca la orice eveniment de asemenea tinuta, reverentele, zambetele si amabilitatile au fost la mare cinste. Regele Mihai a depanat amintiri cu oaspetii. Fireste ca s-a discutat si despre nunta de vineri. Asta ... neoficial. Pentru ca altminteri, membrii familiei regale respecta cu strictele interdictia de a comenta evenimentele legate de monarhie. Asa ca, timpul probabil e oricand o iesire eleganta.

Regele Mihai si Principesa Margareta vor asista vineri la cununia de la Westminster Abbey, dupa care sunt invitati la dineul oferit de Regina Elisabeta a II-a, la Palatul Buckhingham.

Este pentru a treia oara cand regele Mihai participa la o nunta regala britanica. Mai mult decat atat, datorita longenvitaii sale, Mihai I a participat la mai multe evenimente regale decat oricine altcineva.

http://stirileprotv.ro/stiri/international/dineu-in-onoarea-regelui-mihai-la-londra-maine-participa-la-nunta-regala.html



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput