Nunta secolului - vazuta de noi

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

roxanaz ...asta asa e...e cam ciudat cu o singura verigheta, dar avand in vedere ca o lume intreaga i-a vazut nu poate sa zica ca nu e .Cu sau fara , faptul e consumat.Acum sper sa aiba o poveste frumoasa de depanat mai departe...in genul au trait fericiti pana la adanci batranete, oricum mireasa va trebui sa inchida ochii la multe ca sa le fie bine.Asta cu verigheta e doar un prim pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Traditia in familia regala britanica e ca barbatii nu poarta verigheta, Nici printul Phillip nu poarta.

S-a anuntat de mult acest lucru.



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

http://www.bbc.co.uk/news/uk-12938002

Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Aha, roxanaz, deci printul a ales sa fie asa ciudat, cu o singura verigheta? Mi se pare ciudat, adica el nu poate sa-si asume nunta pana la capat sau cum?
Sunt eu carcotasa, o fi vreun element de protocol/traditie...
Oricum, nunta mi-a placut - toalete superbe, dar de bun simt, nu extravagante, chiar "modeste" in anumite cazuri (mama lui Kate, printesa Camilla, chiar si regina, la o adica). Un spectacol frumos.
Sa fie fericiti!
Edit: am citit ce-a scris Darkbendis. M-am lamurit. Tot e ciudat.

30 de sapt., se pare cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Mai mult aici despre "povestea" cu inelul:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1372078/Royal-wedding-Palace-confirms-Prince-William-wont-wear-ring-marries-Kate-Middleton.html

"Casa de piatra" si sanatate lui Kate si William, sunt frumosi si emotionati amandoi!





Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

exact asa cum e scris si in link-ul dat de Andra, "William has chosen not to wear a wedding ring"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Scria, la un moment dat, pe ecran ceva comentarii, de ex.: in caz de divort, copiii raman la William, iar Kate nu ia nici un cent.
Cum vine asta?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Cine stie ce contract prenuptial au semnat?
Oricum, toate casele regale (aproape) si-au "schimbat sangele" pentru ca nu se mai pot casatori intre ei (au hemofilie) si au fost nevoiti sa se casatoreasca cu oameni obisnuiti. probabil kate a stiut in ce se baga, din momentul in care s-a anuntat casatoria lor, saraca fata e pazita ca si bijuteriile coroanei, nu mai misca un pas fara supraveghere.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Era ea pazita de mult... si "instruita" cum sa se comporte, ce sa zica...totusi relatia lor dateaza de 9 ani si ceva.



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

pentru mine aceasta nunta este interesanta din perspectiva emotiei transmise
(cum se zice... daca mie uitandu-ma la teveu mi s-a facut pielea de gaina... cred ca celor care traiesc live asta li se pare senzational, spectaculos)

emotia mesajul puternic ...fara cuvinte.. transmis de toate gandurile celor care si-au indreptat atentia catre acest eveniment


si inteleg o data in plus PUTEREA gandurilor colective, a rugaciunilor

poate acesta sa fi fost motivul pentru care strastrastramosii nostri au decis ca, la evenimente din viata oamenii sa se adune pentru a-si uni energiile si gandurile...zic ca e o chestiune instinctuala, de bun simt


altfel, sunt tineri, frumosi... ca orice tineri in ziua nuntii lor iar
inelele, contractele prenuptiale... treburile lor


sper din suflet sa reziste timpului aceasta relatie




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">pur si simplu MAMA



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput