Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 6 *

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

La multi ani, ani multi frumosi si fericiti pentru cavalerul

PETRU DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

La multi ani cu sanatate si impliniri, pentru cavalerii de 6 ani:



CODRIN IULIAN


ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

La multi ani !!!

STEFAN DANIEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

La multi ani printesa Larisa !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ziua buna la toate mamicile !

A venit si randul poznasului meu sa va invite si va serveasca cu un ceva dulce , un suc rece , sau o berica rece, gustarele si alte cele & , avand in vedere ca, azi face 6 anisori si cavalerul meu ! Incheiem lista sarbatoritilor ... Deci, va poftim la festin : !


"La multi ani!" , inca o data, tuturor zanisoarelor noastre si tuturor cavalerusilor nostri la cei 6 anisori ! Muuuuuuulti inainte , sanatosi, frumosi, fericiti si impliniti !


Numai bine tuturora & !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

La multi ani frumosi si sanatosi printesei CHRISTINE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Thetys multumim pentru tratatie ! Felicitari pentru ultimii 6 ani !


Sa-ti traiasca muuulti ani sanatos si fericit cavalerul ROBERT, sa aiba calea luminata si presarata cu bucurii si impliniri !


Petrecere frumoasa !
... toate bunatatile cu care ne-ai servit le-ai preparat azi-noapte ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Sa aveti o buna dimineata ! va invit la o cafeluta

Thetys cum ati petrecut ieri ? ... se simte mai "important" cavalerul acum ca a implinit 6 ani ?

Crina este cam debusolata ca aude des in jurul ei (bunici, rude): "hai, esti mare de acum, ai 6 ani, ar trebui sa faci asa sau asa ...", iar in alt context: "ei, nu face asta, nu ai cum sa faci x, esti prea mica, cand mai cresti !!" , si raspunde "dar cum, nu ai zis ca am 6 ani si sunt mare de acum ?!" ... asa ca se lamenteaza si se "burzuluieste" ca nu este inteleasa

... este o varsta frumoasa ! ... si inca mai face multe nazdravaniiii de copilas buclucas ... dar nu ma supar prea tare, chiar ma bucur ca traim copilaria cu toate peripetiile ei .

Copilasii vostri cum se simt, cum reactioneaza acum cand au fost sarbatoriti la 6 ani ? Se simt mai "importanti", mai responsabili, isi asuma mai multe "sarcini", sunt mai cuminti ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata!

Doreste vreo mamica o -luta? Eu v-o las ... .

Multumim fain de urari Manuela . De petrecut, am petrecut bine si frumos, bineinteles ... mai ales ca, am avut tot familionul acasa (surorile + cumnatelul + o burticuta la purtator => sora mai mare = nanuta lui Robert) si deci, poznasul fu si mai alintacit decat de obicei = centrul atentiei , bineinteles .

Legat de pregateala, in ceea ce priveste partea dulce ... ce sa zic? Eu mai am si un 'ajutor ocazional' la chestii dintr-astea: o patiserie de langa noi destul de buna/delicioasa si rezonabila... nu prea obisnuiesc sa bucataresc noaptea... si nici la chestii prea 'complicate' nu ma bag , in general ... asa ca, apelez la 'ajutorul mentionat' ...

Iar in ceea ce priveste implinirea varstei de 6 ani... poznasul meu nu prea face (inca) nici o diferenta fata de restul anilor impliniti deja, chiar daca ii mai facem noi apropouri ca e mai mare de acum, ca la grupa pregatitoare' va fi/avea ceva mai multa 'munca' decat joaca din/fata de ceilalti ani (si replica lui e ca nu (va) mai merge la gradinita ...)... si ca, peste un an va merge la scoala si se vor schimba lucrurile si mai si, etc., etc.,... nu stiu, poate e si diferenta faptului ca, el e baiat si 'vede' altfel lucrurile... ce sa zic? Mie una, mi se pare ca e totul normal, ca decurge firesc, fara vreun soi de confuzie din partea lui sau alte cele... doar schimb de replici ... si, bineinteles ca, si nazbatiile sunt la ordinea zilei , conform varstei... de unde mai cuminte? Ha, ha... ti-ai gasit... .

Dam dulce Crinei si-i tinem pumnii strans, ca sa-i dispara cat mai repede 'debusolarea' respectiva. Numai bine .


O zi frumoasa tuturor mamicilor si un weekend placut si linistit sa aveti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


PS - mai dati pe aici mamicilor si mai scrieti cate ceva ... noi va asteptam la vorba si povesti !!! Trebuie sa fie/aveti (si) ceva de impartasit cu noi, sper ... nu cred ca nu e/aveti chiar nimic de spus... deci, spor la scris !

Mergi la inceput