Cu dragoste din Iasi (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Fie ca Lumina Invierii sa va ocroteasca si lumineze sufletul! Un Paste Fericit alaturi de cei dragi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Hristos a inviat!

La noi pana acum a fost cum a fost, dar de azi dimineata am trecut la batista bebelusului si am aspirat deja de 3 ori in ultima ora.... Parca are ... De suflat nu poate sufla, dar e plina... Si am pus aspiratorul ca m-am saturat deja... In rest e vesela nu are nici o treaba....
A mers la Inviere, sa i-a lumina... Au vorbit la gradinita despre asta si m-a inebunit ca vrea la slujba....sa i-a lumina....

Ieri am fost cu ea la nasi si a stat toata dupa amiaza afara si s-a jucat.... La pranz n-a dormit si cand am adus-o aseara acasa a picat franta..... De la iepuras a primit pe langa dulciuri doua carticele de la Teora, din colectia "Puisorul Nazdravan". Sunt carticele ce au atasat langa ele niste pungute cu ochisori, ciucurei, lipici... din care confectioneaza diverse.... I-au palcut tare mult... Si acum tot asta face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Adevarat a inviat!

sa fiti sanatosi si cu bucurie in suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Cu adevarat a inviat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Adevarat a inviat!

Sa fiti sanatosi, sa iubiti, sa aveti liniste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

'Neatza!
Sunt matinala azi. Dau o cafeluta.

Ce mai spuneti? Ce mai povestiti?
Pe unde va plimbati cu bicicletele cu copiii? In parc o fi voie? Adica eu am vazut ca acolo zice ca nu si, drept vorbind, uneori si pe mine ma deranjeaza cate un pusti care trece in viteza pe langa mine si pe langa copilasii mici. Dar as vrea sa iesim cu Stefan si el sa pedaleze, iar noi sa putem sta linistiti pe o banca.
A! Va povestesc o faza: ieri un gardian a dat amenda unui tatic care a urcat cu baietelul lui de cam 2 anisori pe toboganul de lemn din Parcul Copou (cel de la tei). Era evident ca nu voia sa distruga nimic, doar isi ajuta copilasul, dar...Of! La noi fie nu ne vede nimeni si putem face orice, fie se gaseste cate un "scrofulos" de asta, gen Pristanda.

O zi frumoasa va doresc. Cu plimbari luuuuungi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Hristos a Inviat!

Noi mergem la Palat cu bicicletele, desi e cam stramt, a invatat si Stefi sa mearga fara roti ajutatoare. Si eu as vrea sa avem un loc unde sa mergem cu bicicletele cu totii, sa nu ne impiedicam unii de altii. In primavara asta inca nu am ajuns in Copou, noi suntem prinsi si cu curatenia, poate in weekend.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

la noi la bloc, in Piata Voievozilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Bine v-am regasit dupa o minivacanta prelungita pana astazi.
Anca, spune-mi te rog, la spectacolul cu turneul Stradivarius cat e biletul? Au reducere pentru copii? Cam cat dureaza?

Multumesc mult,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Gabi, nu stiu cat dureaza concertul.
biletul e 13-18 lei pt adulti si 7-9 lei pt copii, in fct de locul in sala.

Mergi la inceput