Prietene la bine si la greu - 117

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Uf,n-am timp sa scriu multe dar vreau sa va urez un Paste Fericit, plin de lumina si liniste! (v-am urat de pe acum pt. ca cine stie cand mai reusesc sa intru..am la treabaaaa)Pup burticile, mamicile muncitoare sau nu,am vz pozici frumoase cu bubulaci superbi si MARI , ocazie cu care am adaugat si eu 2 poze cu bubul meu Voi cum veti petrece de Pasti? Acasa sau in deplasare? Cu sau fara copiluti? Noi in familie cu tot cu piciul nostru iubit care azi implineste 18 luni! Cam atat am avut la dispozitie ..va pup cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

monis, care diversificare ?..i-am dat din cand in cand sa guste :avocado, banana, dovlecel...dar asa vreo jumatate de lingurita/...cred ca o sa fie greuuuuuuuuuuuuu cu diversificarea asta..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Neata!

Cory, bubul tau este adorabil
Si noi stam acasa de Pasti...sper sa fiu in stare sa pregatesc si eu ceva bun.

Monis, pai oxiuri are...dar la analaiza scaunului nu i-au iesit. din cate am inteles eu de la medic oricum nu ies la analiza scaunului ci se face un test cu banda adeziva (la noi nu a fost cazul sa mai facem acest test ca ii vazusem). In rest alta problema la burtica nu are.
Linola Fett este o crema grasa care contine acizi grasi nesaturati(acid linoleic).
Relaxare maxima va doresc!




Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare fetele. Io-s la munca si am un cheeeff... Acu' ca vine Pastele turistii s-au mai rarit, eu am grija sa fie totul ok cu cazarile lor de Paste...d'astea

Cory, sa-ti traiasca grasu'.

Monis, distractie placuta . Te asteptam cu

Dana, Many va tin pumnii sa scapati de starile astea nasoale.

Ancutza, scuze daca fac confuzie, dar parca Sabina adormea tragandu-te de par?? Cum ai dezobisnuit-o? Dar de cocotat se mai cocoata...ca Ema se urca peste tot..mama are si niste vitrine asa, se urca pe ele si vrea sa danseze acolo

Licu cum se mai simre rechinasa scumpa? de la tot familionu'

Ionela tu cum te mai simti? pe Mihnea si pe grasu' de 50g



Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:


Floricik , multam de pupici, Amalia e muult mai bine, a redevenit copila de alta data fericita si ranjita nonstop! La mancare mai greut, tot asa are tendinta sa scoata din gurita ce simte mai marisor, o mai cert, mai mananca pe urma..Cu de astea!

Si noi ca toata lumea suntem prinsi in treburi administrativ bucataresti, deci mai rarut pe forumache, plus ca mai vreau totusi sa crosetez ceva oua , macar un cosulet decorativ pt masa de Pasti , visez la o rochita crosetata pt Amalia sa o poarte la colanti, am treburi io..

Si mi's tare mandra ca am reusit si am scos-o si eu afara pe langa bloc fix juma de ora, dar totusi e ceva.Cat in brate, cat pe jos, mai mult prin brate, dar am iesit sa luam o gura de aer de dimineata( dupaamiaza e ta'su la program )!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 20+ cu Iris Maria

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Salutare,
M-am intors de la dr. Chisturile mele sunt tot acolo, aceleasi dimensiuni, insa bebe e bine, marisor si jucaus. Statea pe spate si se juca cu manutele si piciorusele, parca invartea o mingie imaginara, era tot o joaca. A luat si avans, varsta gestationala dupa UM este de 10 sapt. si 5 zile si cea echografica de 11 sapt. .
Fetelor eu nu stiu daca mai apuc sa intru, ma apuc de facut bagaje ca maine o intindem, nu stiu ptr. cat, probabil vom sta cat este vremea frumoasa asa ca va doresc de acum Sarbatori Pascale fericite alaturi de cei dragi.

mami de Vlad (29.10.2009) si 10+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
probabil vom sta cat este vremea frumoasa


adica va intoarceti in octombrie?

ce bine ca e bine bebe!!! Doamne si ce frumos zici, cum se juca el acolo . Pupam si drum bun!




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Primii pasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Primii pasi



Bravo lui,vad ca e nazdravan rau!!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 20+ cu Iris Maria

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Primii pasi




Piciul tau merge grozav de bine!!! Felicitari!!!
GO! GO! GO! RARES!!!


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 12+

Mergi la inceput