Mar-Apr (208) Bravo ioanna16, Xeo, Lalely07!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata.
lalely, bine ai venit! Acomodare usoara langa bb!
Strumpfi, ma bucur ca ti-ai mai revenit. Va fi din ce in ce mai bine, ai sa vezi!
Stefy, eu zic ca va fi destul de maricica fata atunci sa poata calatori. Ma bucur pentru tine, veti sta cu familia, ce fruumos!
Deea, ma bucur mult ca fata papa asa bine acum! Vezi, toate au o rezolvare!

Abia astept sa ies la plimbare azi, e o zi asa frumoasa, vreau sa stau mai mult pe afara..tre sa cumpar si un rechin lui David(e noua lui pasiune)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nilufera spune:

Uitasem sa imi schimb semnatura, azi facem 39 de saptamani, poate isi da seama si bebe..
@ama nu e nici o problema ca sughite, la mine theo a sughitat f mult si iin burta si in primele luni de nastere si ii dadeam lapte si gata, nu ii face rau nu ii e frig, nu are nimic, stay relax! vad ca si bebe asta sughita cel putin o data pe zi vre-o 10-15 minute; se zice ca cei care sughita in burta au colici puternice, la theo chiar au fost, din a doua saptamana pana pe la 4 luni, sper ca la bb2 sa nu se adevereasca...

39+ Mami de Theo, 12.04.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui nilufera

Uitasem sa imi schimb semnatura, azi facem 39 de saptamani, poate isi da seama si bebe..
@ama nu e nici o problema ca sughite, la mine theo a sughitat f mult si iin burta si in primele luni de nastere si ii dadeam lapte si gata, nu ii face rau nu ii e frig, nu are nimic, stay relax! vad ca si bebe asta sughita cel putin o data pe zi vre-o 10-15 minute; se zice ca cei care sughita in burta au colici puternice, la theo chiar au fost, din a doua saptamana pana pe la 4 luni, sper ca la bb2 sa nu se adevereasca...

39+ Mami de Theo, 12.04.2009


si daca sughita in burtica doar 2-3 minute vor dura colicii mai putin?

mami de fete frumoase MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO -ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Nilufera
Mie doctorul mi-a spus ca in burtica copilul sughite pentru ca exerseaza respiratia (miscari ale diafragmei). La exterior se banuieste ca este doar un reflex. Sa speram sa nu fie pe bune varianta cu colicii

mami de Natalia - 11.04.2011

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/8264324@N03/sets/72157625644823552/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

simo

roxy noi facem tortul de 6,5-7 kg pt 30-40 pers. la cel de martzipan/fondat se calc 130-150gr/pers. si da, sunt ff multe modele care trebuie sa aibe peste 5-6 kg ca sa iasa.

gabi, ai scazut hainele+pampersul cand ai cantarit-o in brate?? bravoo!!!

lalely bine ati venit acasa!!


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

simo

roxy noi facem tortul de 6,5-7 kg pt 30-40 pers. la cel de martzipan/fondat se calc 130-150gr/pers. si da, sunt ff multe modele care trebuie sa aibe peste 5-6 kg ca sa iasa.

gabi, ai scazut hainele+pampersul cand ai cantarit-o in brate?? bravoo!!!

lalely bine ati venit acasa!!


mamica implinita de fetita si baietel


bun panetonele?


mami de fete frumoase MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO -ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ailed bunn bunnn

aoleuuuu fetelor dar cum rezist eu o luna cu soacra in casa?????????/ o iau razna de pe acum vreau sa treaca astea 2 sapt sa vina mami....... doar ea stie cum poate sa ma ajute ....o vreau pe mama!!!!!!!!!!!! nu fac fata sa mai fiu atenta si sa mai strang dupa inca o persoanaa....


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am revenit ca am muls-o pe Milka si am pus lapticul la frigider si acum sa ma dau pe net oleak daca m-o lasa piscoata ca vad ca iar se frichineste, s-a trezit dupa 10 min tot cate 10 min doarme si iar se trezeste

yasmi, da pe soacra unde ai bagat-o la culcare? sub pat ? ca vad ca spui ca trebuie sa strangi dupa ea si de aia intreb, ca stiu ca aveti numai 2 camere si va e greu si asa cu voi 4. panetone tot nu mi-ai trimis si mie o feliuta las ca ies eu pe afara azi si dau eu de un magazin italienesc si imi cumpar si eu

ailed, ce face dodo, e cuminte? are colici ? sau o tratezi cu ceva picaturi ?

lalely, asteptam pozici cu David

Simona cum mai e cu episiotomia ? se vindeca? a mea pare ca se vindeca ok, am mai pus cate putin baneocin dupa fiecare dus si cred ca a ajutat

Revin ca iar se lupa cu suzeta, a scuipat-o si acum o vrea inapoi

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

ama, stai linistita, pe ei nu ii deranjeaza sughitul chiar deloc. toti sughit foarte mult.

azi-noapte nu m-am odihnit = sani moi, lapte putin = bebe fomist. si am treaba multa azi. ma duc acum la real sa fac niste cumparaturu (cu bb bineinteles) si ii iau si o cutie de lapte. voi le-ati dat direct cate o masa de lapte praf sau treptat, cate 30 ml?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Am revenit ca am muls-o pe Milka si am pus lapticul la frigider si acum sa ma dau pe net oleak daca m-o lasa piscoata ca vad ca iar se frichineste, s-a trezit dupa 10 min tot cate 10 min doarme si iar se trezeste

yasmi, da pe soacra unde ai bagat-o la culcare? sub pat ? ca vad ca spui ca trebuie sa strangi dupa ea si de aia intreb, ca stiu ca aveti numai 2 camere si va e greu si asa cu voi 4. panetone tot nu mi-ai trimis si mie o feliuta las ca ies eu pe afara azi si dau eu de un magazin italienesc si imi cumpar si eu

ailed, ce face dodo, e cuminte? are colici ? sau o tratezi cu ceva picaturi ?

lalely, asteptam pozici cu David

Simona cum mai e cu episiotomia ? se vindeca? a mea pare ca se vindeca ok, am mai pus cate putin baneocin dupa fiecare dus si cred ca a ajutat

Revin ca iar se lupa cu suzeta, a scuipat-o si acum o vrea inapoi

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

infacol, sab simplex, bonisan si feon... se pare ca ultimul o linisteste mai repede

mami de fete frumoase MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO -ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput