Nord Americancele slabesc 10

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcella777 spune:

Va multumesc pentru incurajari dragele mele. O sa incerc sa maresc frecventa mergand la sala macar de 2-3 ori pe saptamana (sper sa imi dea dependenta si sa vreau sa merg si mai des), cu atat mai mult cu cat m-a motivat intalnirea de aseara cu o fosta colega de serv. care in o luna si 1/2 a slabit 30 Lbs...wow!!! Imi spunea ca merge la sala regulat si incearca sa nu mai manance seara, dupa ora 6. La mine asta e una dintre cele mai mari probleme. Nu mananc mai nimic in cursul zilei, dar seara recuperez. Daca ma puteti indruma sa aleg si un regim, v-as fi recunoscatoare. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marcella777

Va multumesc pentru incurajari dragele mele. O sa incerc sa maresc frecventa mergand la sala macar de 2-3 ori pe saptamana (sper sa imi dea dependenta si sa vreau sa merg si mai des), cu atat mai mult cu cat m-a motivat intalnirea de aseara cu o fosta colega de serv. care in o luna si 1/2 a slabit 30 Lbs...wow!!! Imi spunea ca merge la sala regulat si incearca sa nu mai manance seara, dupa ora 6. La mine asta e una dintre cele mai mari probleme. Nu mananc mai nimic in cursul zilei, dar seara recuperez. Daca ma puteti indruma sa aleg si un regim, v-as fi recunoscatoare. Pupici!



Vezi ca se poate? Ai sa reusesti si tu, doar sa ai un pic de vointa.
Eu nu mai sunt de mult adepta regimurilor (si cred ca nu a fost un regim sa nu-l incerc in viata mea) cu regimele asa cum le dai jos asa le si pui. Pe mine m-a ajutat mult cartea lui Tosca Reno "Eating clean diet" si m-am inspirat f mult de la ea. A inceput la aprox 42 ani,are 3 copii si 2 ciini (deci timp ioc)si daca dai de curiozitate acum pe net sa vezi cum arata nu o sa crezi.Of course ca acum a facut din asta o meserie dar nu asta conteaza. Eu am urmat multe din principiile ei si am vazut ca m-au ajutat.

Spor la slabit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui delphin

Bravo Mariuco!!!!!

Pai beneficiile...deja moralul! Face tare bine la moral...e o ocazie sa fii singura cu tine si cu gandurile tale, apoi e ai sa vezi fesierii si coapsele conturanduse frumos, bratele si abdomenul. Si apoi creste conditia fizica..


pentru cele de mai sus, te iubesc de mor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

eu am slabit 40 de pounds intr-un an. In primele 6 luni (anul trecut) 25, apoi le-am mentinut pentru 6 luni, si din Dec pana in martie inca 15.
Am facut zumba o data pe saptamana, si acasa seara, 20 de min, cardio dupa dvd-urile celor de la biggest loser. Nu chiar zilnic, dar destul de des...
Acum alerg si astept a doua tura de inot... Nu vreau sa mai slabesc decat 2 pounds, just for the numbers to look good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Mariuco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

marcella eu am incercat montignac cu succes.
cu dieta asta am slabit 30kg in 10 luni dupa prima sarcina.

ideea generala e ca orice dieta ai tine, nu te lasa si tine-o "ca la carte" fara nici o abatere !!!!!

bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmençita
Vin si eu sa pun intrebarea, ca si Maru, insa un pic extinsa. Care sunt consecintele exercitiilor fizice pe termen lung? Sunt muschii care se dezvolta, in functie de anumite exercitii, deci la alergat si la urcat scari de ex. se dezvolta muschii picioarelor. Stiu ca inotul e cel mai complex, dezvolta toti muschii, dar cum e cu aparatele, de exemplu eliptica? Dana si Diiana, va invitam in mod special la discutie, voi ce parere aveti?
E iar vineri, yupiii, hai ca trece rapid si vine sambata.
Carmencita
Cristian 4 ani si Alex 14 ani


Nu ma intreba pe mine ca in momentul de fata sunt un contra-exemplu. Au trecut doua luni de cand nu am mai fost la sala, mi-am suspendat abonamentul pana in toamna pentru ca oricum plec in vacanta.
Am pus la loc alea 3-4 kg de le dadusem jos dupa ce am terminat de alaptat, dar arat groaznic tocmai pentru ca nu am mai fost la sport. La aceeasi greutate, anul trecut aratam mult mai bine pentru ca faceam sport. Deci, pentru mine asta e raspunsul "it's better to be in shape than to worry about the shape that you have". Acum, fara sport ma simt ca un leu in cusca, dar efectiv nu am ce sa fac, scoala este acum prioritate.

Si categoric, pe termen lung, ajuta la moral. Pe mine daca ma vede barbatu abatuta/nervoasa/stresata, imi zice, nu vrei sa te duci la gym ? stie ca vin cu totul o alta persoana de acolo.

Mie nu mi-a placut si nu-mi place muscle toning cu aparate, poate si pentru ca am facut mult (chiar exagerat) cand jucam baschet, am dezvoltat grupe de muschi care nu-mi trebuiau. Acum incerc sa merg pe muscle toning dar prin pilates, yoga, care intaresc si alungesc in acelasi timp muschii (nu te fac sa arati ca mascota de la Michelin :). Sper ca m-am facut inteleasa.

Maru, eu stiu ca alergatul este unul din sporturile care antreneaza cel mai multi muschi ai corpului, la fel ca si inotul, diferenta fiind ca este high impact fata de inot (eu una nu pot sa alerg mai mult de trei ori pe saptamana cate 45 de minute, ma dor genunchii/gleznele/ingheieturile, prin rotatie :)) In ultima perioada inainte de pauza cu sportul, am preferat sa alerg decat sa merg la orele de cardio de la sala pentru ca puteam sa-mi dau ritmul meu, miscarea e simpla, muzica dupa preferinta !
Sa-ti stapanesti sanatoasa pantofii de alergat, ii scot si eu pe ai mei afara in Ro la alergat ca sa am motiv sa-mi iau unii noi la toamna (cand iar o sa alerg voiasa cu creionul pe hartie cate opt ore intr-o sala de biblioteca

Eu va citesc in continuare si sper sa pot reveni cu vesti mai bune pe partea de slabit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Diana, ce bine sa te vad...
Multumesc pentru incurajari, imi trebuie motivatie... N-am crezut ca imi va place sa alerg vreodata...
Inotul, nu mai am mult pana incep a doua serie. Joc tennis sambata si duminica dimineata, alerg in fiecare seara 5k, in 35 de min. Adica alerg, merg, alerg, merg. Maresc distanta de alergare de fiecare data cu cativa metri.
Sper sa vad si forma aia, curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Da in blog cand mai scrii!

Diana te motivezi à la rentée!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcella777 spune:

Gata! M-am hotarat sa ma ocup un pic de mine. Pana la urma despre asta este vorba nu? Trebuie sa ma simt bine in pielea mea. Mai ales ca acasa am sustinere, acum am si mai mult timp decat inainte... In plus am abonamentul la gym care are inclus un nr de sedinte cu antrenor personal..macar de rusinea ei si ma duc. Provocarea este ca nu stiu inca sa mananc sanatos si sa am un program de mancat...dar ajung eu si acolo. O sa va tin la curent cum evolueaza lucrurile.

Mergi la inceput