Buburuzele de 2009 asteapta iepurasul~*13*~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaa..cam da sa ploua si nu prea,totusi sper sase indrepte veamea pana la urma

haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructt,trabuce si vougue


lali vaiii saracul de el..cred si eu ca-l pucasera transpiratiile pe saracul om.Sa nu stii tu ce e pana apare,dar sa iasa baiat si nevasta sa ti-l prezinte in pled roz..

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Neata!
Am venit la cafea.

Pe mine ma enerveaza adultii care ii aduc Cezarei ciocolata dar in weekend ne-am distrat privind-o cum mananca primul ei ou de ciocolata.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatzaa!!

Azi umblu hai-hui dupa-amiaza ,o sa merg cu o prietena in oras. Sper sa nu ploua sa il iau si pe PAul cu mine.De fapt si daca ploua, avem umbrela doar ,tot iesim.


Ia priviti cine ma ajuta pe mine la curatenie si la mancare . Mai spre sfarsit s burtica ,prima e facuta acum o saptamana dimineata,ultima aseara,tarziu.
va pup dulce de tot

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 20+ speram la o minune roz

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata,
Mama da ati scris nu gluma.......
Lali-ce baiat harnic ai !Si are niste ochii superbi-de la tine i-a mostenit.
Cris-ce de bunatati faci tu de pasti-eu sper sa apuc sa vopsesc macar oua ca ptr restul ma bazez pe mama si pe supermarket.
Anna-de Andutu ce sa zic-decat ca ar vrea toata ziua afara sau la varul lui care e cu 10 luni mai mare.Din toamna il duc la gradinita cu program prelungit unde este sora mea educatoare-sper sa-i placa-o sa facem o proba saptamana viitoare cand se termina vacanta-sa-l duc intr-o zi si sa vad cum se acomodeaza.Da,intr-adevar atat era masinuta la noriel.Tu ce pregatesti de Pasti?Plecati pe undeva?
Ema-parca si eu am simtit aroma de cozonac-cred ca de la tine era......
Mady-scump foc Nica .
Andreea-si pe mine ma enerveaza cand primeste Andu ciocolata si acadele .Dar ce scumpica e in poze-se vede ca i-a placut.
Getik-mai lasa fata treaba si mai intra si pe aici!
Sorina-voi ce faceti de pasti?plecati la tara?

Ma apuc de treaba!Va pup!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
azi o iau si eu la lali la pas....tre sa ma intalnesc cu cineva, sa duc pachet la autocar, etc
despre faza cu adusul ciocolatei la copii...nu pot sa zic ca ma enerveaza, gandesc ca nu o fac cu intentie....in general o fac cei ce nu au copii sau care au copii mari si au cam uitat ce contine alimentatia unui copil mic....daca nu ii desfac, copilul nu stie ce e inauntru
gata, fuggggggg
va pup si mai usor cu trebile
am vaz burtica si harnicut de Lali si Cezara mozolici...dupa un ou de cioco, arata ft bine....al meu se face ca porcul cand ne mai fura biscuiti cu cioco

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neata fetele, moama da ce ati mai scris
Am venit si eu rapid la cafea, azi am zi de posta, si acolo este o cucoana care presimt ca ii voi face azi scandat, mereu ma tine la ghiseu, isi face altceva de lucru cand sunt eu in fata ei, de 2 ori m-am abtinut dar azi i-a servesc si mai ales ca sunt cu Rares dupa mine
Multumesc de urarile pt Rares e sinfurul Florinel pe aici?
Anna ce mare si frumos e Vladut si ce-mi place cum sta el cu mainile in buzunar
Getikmi-e dor de voi, ma bucur ca e mai bine Ary
Lali nu te mai stresa ca nu merita, desi stiu ca e nasol, am patit-o si eu, un mare
Cris sa-ti traiasca finul ti-e finut nu? sa fie sanatos
Mady hai ca te iert de data asta...aaa uite-l pe Mihaita ce scump e , mama da ce mare e si el
Cris ma bucur ca ati petrecut fain, macar vorba ta mai iesim din rutina zilnica
Cris ai facut cozonaci?
Serialbastre ce dulce-i Cezara si frumoasa foc si la Rares ii aduc dulciuri dar el nici nu se uita la ele
Simina
Eu nu am vazut harnicutul lui Lali...Lali fa ceva si arata-mi- si mie
Va fug sa-i dau papa la Rares!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ema plimbare placuta.
Cris cafelutza a fost tare buna .
Serialbastre e tare scumpica cezara cum papa ea frumusel .Paul ar fi dat ciocolata si la urechi sa manance,si la nasuc,un pic si lui mami...
Lavinia am pus link in mesajul anterior.
Simina merci , eu sper sa ii ramna asa ochii,sa nu i se schimbe cu trecerea impului,ca sunt mai speciali,asa ,are niste dungulite pe iris interesante. Dungulitele le are si tati,culoarea o are de la mine ,a combinat bine DD ingredientele de a iesit asa.

Hai sa va mai arat ceva : moaca mea de bebelus .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 20+ speram la o minune roz

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Ce fac, dragele mele? Eu sunt la birou, nici nu ma mai vad, sunt inconjurata de cadourile de Paste

Mady, eu nu l-am tuns inca, nu prea ii creste parul , in plus nu stiu daca as putea sa-l tund ca lui ii e frica de foarfeca si de masina de tuns Vai, mortal Mihaita cu fesul pe ochi, si ce viteza are super haioase filmuletele astea si sunt niste amintiri superbe! Va apucati de renovat? Offf, ce bataie de cap o sa fie, succes, sa terminati repede si sa iasa asa cum va doriti
Cris, ce de bunatati pregatesti pt Paste Eu nu stiu nici cand apuc sa fac cumparaturile, nici ce gatesc Miercuri noapte vine si sora-mea cu cumnatul. Cel putin sunt norocoasa ca-mi aduce soacra-mea un miel si oua de la tara, asa ca de foame nu murim Sa-i faci poze nasicului mic cand mergi sa-l vezi ca asa dragi imi sunt puiutii
Lali, ce dulce e Paul cum te mangaie el si te pupa sa-ti treaca buba , foarte tare! Sunt ceva picii nostri, ce le trece lor prin cap Abia astept sa aflu vestile legate de bebe din burtica, tu ce ai vrea sa fie? Ce tare e sotul tau in poza, dragul de el Voi va simtiti pregatiti pt doi copii? Chiar ma gandeam de dimineata cu sotul cum s-ar schimba viata noastra daca am mai avea un copil, si cum am reusi sa ne impartim intre cerintele lor... Ce baiat harnic ai, pai acum pricep cum te descurci tu cu treburile, ai ajutor de nadejde, face curatenie, mancare...
Si are niste ochi
Ema, trimite si la mine niste cozonac , fie-ti mila si de cei "muncitori"
Andreea, cat de frumoasa e Cezara, o domnisoara in toata regula Vad ca i-a placut ciocolata Scumpa de ea!
SImina, Andutu este un norocos ca are matusica educatoare, si eu l-as duce pe Vlad la gradi fara sa ma gandesc in locul tau. Sa ne spui cum o sa fie in prima zi! Si mai e norocos ca sta la curte si poate sa se joace in voie afara la aer Noi de Paste nu face mare lucru, vine sora mea si va trebui sa-i scoatem la biserica pt ca nu am apucat anul trecut dupa ce i-am cununat, si in rest vizite, la socrii, nasi.... Si asa sunt cam multe pt doua zile, ca nu-mi iau concediu.
LaviAsteptam pozele cu Rares, ca mi-e dor de el sa-l mai vad

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

hello!

deci, io, adica io... nu pregatesc nimic de paste. m-am abonat la socrela. i-am zis ca nu fac nimic si sa ma anunte ce gateste . eu fac doar oua rosii, vreo 10-15. in primul rand ca sotul lucreaza sambata de zi si duminica de noapte, deci nu poate manca si bea dupa bunul plac. apoi alex pleaca la socri, deci nici pe el nu-l am ca musteriu. mihaita nu mananca preparate de paste prea multe. si in ultimul rand, luni ne ducem si noi la socri asa ca ma ospatez acolo. lasa, sa mai faca si soacra, ca in fiecare an faceam eu ciorba, drob, friptura, sarmale, cumparam cozonac si beuturica... si ei veneau la masa. mi-a venit randul .

mai incarc mai tarziu niste poze cu mihaita si va dau linka .

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
PT. ANDREI SI ALTI COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salutare dragelor

Am citit in fuga si n-am retinut mai nimik. Cred ca e din cauza vremii, ca mii un somn , dar am vazut poze si filmulete cu copilasi frumosi
Noi am avut azi in vizita prietena noastra de joaca si acum incarc cateva filmulete ca sa ne vedeti.
De mai am timp, mai intru...de nu va tzuc


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput