Mamici si copii din Arges

Mamici si copii din Arges | Autor: ank999

Link direct la acest mesaj

Am rebotezat subiectul.
Poftiti la scris ca bine a fost la sfarsitul capitolului trecut
Noi suntem:
1. Tanima cu bebe Rares (15 oct 2006) - 3.160 kg si 51 cm si Miruna (1 februarie 2009) - 3180gr si 50 cm.
2. Monnica cu bebe Alexandru (4 iunie 2006) si baietel
3. Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) - 3.300kg, 51 cm si Rebeca-Maria (4 iun 2008) - 3.500 kg, 49 cm
4. Anca cu bb Erica Elena Nicoleta, 06.12.2006, 3250 gr, 53 cm, apgar 9, cezariana.
5. Maya cu bb Anamaria: 3 noiembrie 2006, 4030gr si 53cm si Thea Bianca:04.10.2010, 3030gr si 49 cm, apgar 10.
6. Raluca cu bb Riana, 2 iulie 2006, 2900 gr, 51 cm
7. Lavinia cu bebelusi gemenusi Ana-Teodora( Tea) si Rares-Gabriel (12.07.2006) si Andrei (25.01.2001)
8. Laura72 cu bb
9. Carla 2005 cu bb Alexandra Maria, 16 nov 2006, 3,250KG, 49cm, Apgar 9/10
10. Gwendoline (Dariana) cu bb Gwendoline, 16 iunie 2005 si Kylian, 20 februarie 2009, 2095gr si 51cm
11. alexuta2005 cu bebe Alexia Elena, 14 octombrie 2005
12. Olga cu bebe Iosefina Maria si bebe din burtica
13. Lavyada cu bebe Ada (24 octombrie 2006),cezariana,2.950 kg si 49 cm.
14. Anamaria cu bebei mai mari Bogdan (4.07.2000) si Tudor (13.06.2003)
15. Mihaela_p cu fetitele Maria Teodora (26 dec 2001) si Maia Andreea (28 nov 2006)
16. Valipop cu Maria (10.01.2000) si Zoe (18.01.2007), 3400g, 52 cm
17. Ckristina cu Bianca Maria (05.06.2007), cezariana, scor apgar 9, 2.730kg si 49 cm si baietel.
18. Tinaclara cu Patrick Teodor (17.06.1998), cezariana, 3.550 kg si 56cm si Horia-Carol (24.05.2005), cezariana, 3.900kg, 54cm.
19. Sorana cu Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Buna dimineata si va doresc o saptamana frumoasa!
Tamina ai dreptate cu animatul. Nici eu nu am mai mers demult la simfonie, da nici nu am plantat nimic. Sa ne spui si de recolta. Super cu hainutele din Spania.
Eu nu ii mai iau nimic Ericai pentru Paste. I-am mai luat un joc sus-jos (poate pt mine si tasu) si o bluzita. La Inviere am luat-o cu mine si anul trecut. Sa vad ce oi face anul asta.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

A...La multi ani tuturor sarbatoritilor de ieri, cu noroc si sanatate!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Neatza...
da Anka..la Primarie.
Am fost sambata la Simfonie cu maimutele...a fost placut..cam frig insa.Si nu a fost nebunie...99%flori.Am cascat gura la columbieni..l-am pictat pe Codrin...batman.Pierdut timpul..dar copiilor le-a placut.
Noi de PAste plecam la mine "la tzara"..la Bailesti(Dolj).Nu stiu daca plecam vineri la amiaz sau sambata.Da abea astept sa ies putin cu copii..sa zac in curte.Sper sa fie cald cald...
Super ca mai sunt fete cu "gradinarit".Am pus si eu flori in jardiniere "amestec pentru jardiniere" si au dat deja.Sunt mandra de ele.Si la socrii in gradina am pus ceapa, usturoi, ridichi, sfecla rosie...morcovi.Si mai am de pus.Ceapa, usturoiul si ridichiile au iesit deja.
Ma duc la o pipa..revin.

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Te-am ghicit Sorana. Tu esti de lu' Nea Marin. Si sotu' e oltean
Si noi ne-am pictat pe fata sambata, pisica, da in carrefour. A si pictat si a primit bomboane.
Ieri vroiam sa ajungem dimineata pana in centru, da ne-am miscat incet, iar la pramz l-am sarbatorit pe tati si asta a fost ziua
Eu sut anti talent la gradinarit, da dati si in mine cu o ridiche naturala ca imi plac
Duminica a fost frumos afara. De-ar fi si asa de Paste ca mergem la soacra soramii la Barla in curte.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor si bine v-am gasit la un cap nou! sper sa scriem cu spor si ni se alature cat mai multe fete!
anca sa iti traiasca sotul! sper ca au baut un pahar si pt mine. sau macar o felie de tort.
am fost si eu cu beki ieri in oras. nu am intrat la simfonie, am vizitat doar aglomeratia de afara! am cautat niste tuia, vreau sa imi pun pe terasa. si un par de toamna as fi vrut sa mai cumpar, insa nu am gasit nimic care sa imi placa. tuia erau f scumpi cei care erau mai maricei de 50cm, iar cei mai mici nu meritau oricum pretul, iar parul prea subtire si firav, asa ca am luat un cires. si mi-am luat 2 vaze pictate manual si inca un obiect micut ornamental.
nici eu nu le am cu gradina, in schimba mama s-a hotarat sa-mi puna niste legume in curte. de vre-o 2 saptamani a tot sapat pomii si via, a sapat toata curtea aproape. a mai rarit florile puse de soacra-mea. am multe narcise si ghiocei galbeni, cateva lalele, trandafiri si 1 liliac alb.
habar nu am ce legume a pus, ca a luat multe seminte: fasole, vinete, ardei, patrunjel, ridichie, salata verde, dar nu stiu ce a pus si ce nu. mi-a mai luat un cires si un cais tot acum 2 saptamani din auchan si i-a pus deja, plus niste rasaduri de capsuni si menta! sa vedem ce iese din tot ce a pus. ea are vointa, eu nu prea am tragere de inima cu asa ceva. de 2 ani de cand m-am mutat la curte zic "la anu' imi cumpar jardiniere si imi pun flori pe terasa" (am o terasa mare de 35mp) si nu am ajuins nici anul acesta sa iau. am avut alte cheltuieli primordiale si nu am putut sa iau nici ghivece, nici pamant, nici flori. ziceam sa incep cu 4 tuia sa ii pun pe colturi, dar nu am ajuns sa iau nici asta. probabil tot din prisma banilor. daca mi-as fi permis as fi cumparat indiferent de pret!

Eu, Rares si Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

am fost si noi in carrefour ieri dupa-amiaza. rares a avut o intamplare nefericita la locul de joaca. s-a "imprietenit" cu un baietel mai mare un pic decat el care a aruncat cu o minge in el, el a aruncat si el si se pare ca l-a nimerit, iar ala de ofticat si de nebun ce a fost l-a trantit pe rares jos, l-a incalecat ca la lupte si i-a tras 3 pumni in burta!!!!!! iar rares a inceput sa urle ca in gura de sarpe de durere!!!
va dati seama!!!!!! cand l-am vazut pe ala ca il bate pe rares, si cum se urcase deasupra lui, imi venea sa intru si sa ii trag eu 2 pumni! rares chiar nu stie sa se bata. nu s-a batut in viata lui! eu nu le dau voie sa se bata intre ei si asa i-am invazat de mici. plus ca rares este un copil mai sensibil, in nici un caz nu are spirit de luptator si nici macar instinct de autoaparare nu are!!! este un mototol in privinta asta! al meu nu bate pe nimeni, nici macar pe sora-sa. mai degraba il bate rebeca pe el.
am strigat-o pe o d-soara care era acolo, rares a venit urland si plangand de daduse intr-untremurat, s-a dus la celalalt copil si l-a luat, a venit mama copilului care nici macar nu a stat sa asculte, s-a facut ca ii spune copilului sa isi ceara scuze, ala normal ca nu si-a cerut scuze, in schimb a inceput sa jeleasca de parca el era victima acolo, si nu rares.
la atata nesimtire si nepasare din partea unora nu am avut alta solutie decat sa ii incalt pe ai mei si sa plecam pt ca oricum rares urla tot ca vrea acasa si nu se putea opri din plans.

Eu, Rares si Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

ankule hai sa te bag in ceatza...nu-s olteanca decat nationalitatea..de cetatenie-s momarlanca.Intelegi nu?La multi ani olteanului tau!multi ani fericiti impreuna!
Ajunsa la voi..din intamplare..sa construiesc bypass-ul.
Mirela doamne..ce copii needucati..si Codrin si-a mai luat cate o "impunsatura"..nu-l lasam sau si nu-l educam sa "bata" si totusi e campion la karate.(a luat cupa romaniei in toamna la brasov)
Dar noi il invatam mereu ca "vorba dulce mult aduce"..ca nu rezolvi nimic cu pumnnul sau cu bata.
Am pauza....


CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Mirela, Ana nu vrea in carrefour in ruptul capului, tot asa a patit ceva mai demult, s-a simtit prost si plange daca o bag acolo. Ea de fel e f sociabila si se ducea saraca si incerca sa se imprieteneasca si copii ii vorbeau urat, o repezeau, erau mai prost crescuti, asa ca nu o mai las acolo ca oricum nu sta. Mai bine faceau cu bani intrarea si era o selectie mai buna.
Am incercat si noi la simfonie duminica dar era f multa lume si am renuntat, de-abia inaintam.
Tanima ce gradinarit te-a apucat pe tine in Prundu, vrei produse eco-esapamanet?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Buna dimineata si poftiti la o cafea calda. Iar e urat afra
Mirela nasoala faza. Noi nu am patit-o pana acum, dar sta de obicei G prin zona iar eu fac cumparaturile, iar Erica e foarte concentrata sa sara si sa alerge si de obicei nu prea are treaba cu alti copii (daca e si David chiar nu discuta cu altcineva).
Lorellay felicitari lui Codrin!
Maya sa sti ca noi am avut conflicte la locul de joaca din Mall, da tot vrea acolo
Cat despre bataie nu stiu ce sa zic...David (nepotul de 3 ani ) loveste pe oricine il supara, inclusiv parintii. I-au explicat in fel si chip, a stat inchis in baie de nu mai stiu eu cat, jucariile luate, la tv nu se uita oricum...totul e la fel.A au mers si la psihiatru si i-au zis ca e un copil cu personalitate mai puternica si incearca sa-si impuna vointa si considera ca doar asa poate fiind mai mic Pentru el exista ca asa vreau eu sau nu vreau si atat. Si Erica mai are iesiri din astea si zice ca face ca David...Ce constat eu la copila mea e faptul ca indiferent ce-i spun eu conteaza mai mult ce ii spun/ face cu prietenele.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

neatza...desi e 11 jum...
cica azi e ultima zi de vreme inchisa..yupiiiii!
help - cumpar detergent ariel foarte rar...am luat ieri o galeata de 12,5 kg la 78 lei...e bine ca pret?

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput